Виставки Києва, Міжнародний виставковий центр Київ МВЦ.

footerfacebookicon linkedinicon footertwittericon youtubeicon

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38 (044) 201-11-61

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
XІІ МІЖНАРОДНОГО АВІАКОСМІЧНОГО САЛОНУ
АВІАСВІТ-ХХІ

З 15 по 18 червня 2021 р. на території Міжнародного виставкового центру відбувся єдиний вітчизняний виставковий захід у сфері авіапромисловості і космічних технологій – ХІІ Міжнародний авіакосмічний салон «АВІАСВІТ - ХХІ».

Вже вчетверте Салон проведений в єдиному форматі з Міжнародною спеціалізованою виставкою «Зброя та безпека». Цього разу презентація досягнень вітчизняної авіакосмічної та оборонної галузі була присвячена 30‑річчю незалежності України.

В дні роботи виставок Міжнародний виставковий центр відвідали почесні гості:

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦ

У церемонії відкриття та роботі виставок взяли участь іноземні делегації з 24 країн, які прибули за запрошеннями Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та ДК «Укрспецекспорт». Делегації були представлені наступними країнами: Іспанія, Польща, Молдова, Литва, Чехія, Франція, Хорватія, Туреччина, Катар, Судан, ОАЕ, Єгипет, Пакистан, США, Ефіопія, Уганда, Казахстан, Болгарія, Саудівська Аравія, Грузія, Греція, Румунія, В’єтнам, Нігерія.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Основні статистичні показники виставок:
Площа – близько 30 000 кв.м:
27 000 кв.м у павільонах
3 000 кв.м на відкритих майданчиках
Загальна кількість підприємств-учасників – 348
Кількість унікальних відвідувачів усіх заходів – 21 681 особа

Всього за всі дні проведення виставок було акредитовано 167 представників ЗМІ. Репортажі з експозиції показали та опублікували більшість вітчизняних телеканалів та галузевих видань: 1+1 media, 5 канал, BBC News Україна, ICTV, UA: ПЕРШИЙ, UBR, ТРК Україна, Україна24, Еспресо ТВ, Прямий, Центральний, Київ LIVE, Апостроф, Перший діловий, ТВ Київ, LIGA.net, Укрінформ, Уніан, Новое Время, Obozrevatel, Gazeta.ua, Ліга Інформ, Ділова столиця, Censor.net, Kyiv Post.

Серед іноземних ЗМІ виставки висвітлювали: Agence France-Presse (AFP), SITTA Ministere Des Armees (Франція), Anadolu Agency (Туреччина), Defence 24 (Польща), AP (Associated Press), Breaking Defense (США), European Pressphoto Agency (EPA), Reuters, Xinhua (Китай).

Міжнародний авіакосмічний салон АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦБезпосередньо у ХIІ Міжнародному авіакосмічному салоні «АВІАСВІТ‑ХХІ» взяли участь 143 підприємства – українські виробники, дистриб’ютори та іноземні компанії (Бразилія, Польща, Австрія, США, Франція, Чехія, Туреччина, Пакистан, Литва, Італія).

Окрім стендової частини, на виставкових майданчиках до уваги відвідувачів були продемонстровані літальні апарати різних типів та призначень.

Загалом для експозиції XII Міжнародного авіакосмічного салону «АВІАСВІТ-ХХІ» були характерні: велика кількість прем’єрних показів, перша участь в Україні грандів світової авіаційної та оборонної промисловості, формування нових експозиційних трендів, які відображають тенденції розвитку вітчизняного та світового ринків, але далі про все це детальніше:

ФЛАГМАНИ ІНОЗЕМНОЇ ЕКСПОЗИЦІЇ

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦСтратегічним партнером Салону «АВІАСВІТ-ХХІ» став всесвітньо відомий авіабудівний конгломерат Embraer (Бразилія).

Представники конгломерату на виставці презентували легкі штурмовики A-29 Super Tucano, який Повітряні Сили ЗС України розглядають як можливу заміну для навчально‑бойового літака L‑39, та військово‑транспортні літаки KC‑390, які є конкурентами українського Ан‑178.

Міжнародний авіакосмічний салон АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦУчасть американської компанії Lockheed Martin, яка вже не перший рік займає першу сходинку у світовому рейтингу з обсягів продажів оборонної продукції, є знаковою для України і, безумовно, є статусною для виставки. Основною метою участі компанії стало просування на ринок України останньої модифікації винищувача F-16 Fighting Falcon. В основному модернізація торкнулася електронної начинки винищувача – він отримав нову бортову РЛС - APG‑83 (SABR), яка може виявляти і ідентифікувати цілі в повітрі і на землі на далеких відстанях, а також бортовий комплекс РЕБ з системами постановки перешкод, нашоломну систему цілевказівки, апаратуру передачі даних за стандартом Link 16 і багато іншого.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦМіністерство економічного розвитку, праці та технологій Республіки Польща представило Національну експозицію підприємств авіаційної галузі. Понад 10 польських фірм, експонентів та учасників економічної місії презентували свій експортний потенціал під час авіакосмічного салону у Києві. За участі Польсько‑Української Господарчої Палати та Polish Business Center в Україні був проведений прес‑брифінг, під час якого було організовано бізнес‑зустрічі українських потенційних партнерів з представниками польських фірм, котрі зацікавлені у налагоджуванні довгострокової співпраці.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦДебютну участь у Салоні взяла приватна американська аерокосмічна компанія Firefly Aerospace, що розробляє надлегкі ракети‑носії для запуску невеликих супутників і комерційних вантажів на земну орбіту. Засновником компанії є українець Макс Поляков.

Firefly Aerospace також має контракти з NASA на доставку вантажів на місяць в рамках програми CLPS проекту Артеміда.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦКомпанії Dassault Systèmes S.A. (Франція) та Softprom (Австрія) представили єдине віртуальне середовище 3DEXPERIENCE для розробки, виробництва, випробування, сертифікації і обслуговування повітряних суден і космічних апаратів. Dassault Systèmes є однією з провідних світових компаній в галузі програмного забезпечення САПР і PLM.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦВідома чеська компанія 3DEES разом з представництвом в Україні Тридіс Індастріс представила на стенді професійне метрологічне обладнання та комплекси адитивного виробництва таких світових виробників, як Hewlett Packard, Zeiss та GOM, що використовуються в авіабудуванні та виробництві деталей космічних апаратів.

НАЙЦІКАВІШЕ В ЕКСПОЗИЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КОМПАНІЙ

Космічна галузь України в експозиції XII Міжнародного авіакосмічного салону була представлена як державним, так і приватним сектором.

Державний сектор

Був представлений підприємствами Державного космічного агентства України, а саме:

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦКП СПБ «Арсенал» продемонструвало продукцію одразу з декількох напрямків:
- космос – це і зоряні датчики, і системи дистанційного зондування – ті, що вже літали і полетять на СІЧ‑2‑30.
- продукція військового призначення – це лазерні гіроскопи всіх типів, інфрачервоні головки самонаведення як для авіаційних засобів ураження, так і для ракет протиповітряної оборони – зокрема, у сфері переносних зенітно-ракетних комплексів.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦДП КБ «Південне» представило:
- модель місячного лендер-хоппера;
- моделі РН «Антарес» та «Циклон‑4М»;
- габаритно‑динамічний макет КА «Мікросат‑Іоносат».

Особливу увагу відвідувачів виставки привернула віртуальна прогулянка Місячною промислово‑дослідною базою КБ «Південне».

Міжнародний авіакосмічний салон АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦДП ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» на власному стенді ознайомило усіх зацікавлених з наступними експонатами: рідинний ракетний двигун РД-843 «Вега»; камера згоряння рідинного ракетного двигуна РД‑8 другого ступеня ракети‑носія «Зеніт‑2» після вогневих випробувань; макет агрегатів шасі літаків Ан-140/148; макети сильфона та кулебалона.

Приватний сектор

Завдяки ухвалі в 2019 році Верховною Радою України відповідного законопроекту, що дозволяє приватним компаніям вести космічну діяльність і здійснювати запуски ракет в космос, частка приватних космічних компаній на виставці значно збільшилась.

Цього року свої розробки продемонстрували:

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦГО «Асоціація Ноосфера», що об’єднала на своєму стенді такі експозиції, як: Проект EOSSAR, Space Electric Thruster Systems, Flight Control.

Окремої уваги заслуговує участь команди Fireway, переможців хакатону NASA Space App Challenge в категорії «Найкраще використання технологій», які відгукнулися на запрошення організаторів продемонструвати власні розробки широкому загалу.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦКомпанія ТВІС, що працює в галузі геоінформатики та дистанційного зондування землі, є партнером на території України таких відомих брендів, як: Airbus, Maxar, Planet, Capella Space, Schneider Digital.

Крім того, окремими стендами взяли участь такі давно відомі в Україні та за її межами компанії: Датчикове підприємство «Завод Рапід», Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування, НВП «Хартрон‑Аркос» та інші.

Авіаційна промисловість України традиційно була представлена експозиціями лідерів галузі, а також численними стендами державних та приватних підприємств.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦНа спільній експозиції АТ «Мотор Січ» та ДП «Івченко Прогрес» показали сучасні авіаційні двигуни АІ‑322Ф, Д‑436‑148ФМ, ТВ3‑117ВМА‑СБМ1В серії 4Е, МС‑500В‑02С, повітряний гвинт MTV‑27, МС‑450. В свою чергу хочемо нагадати, що нещодавно в Туреччині БПЛА Akinci, розроблений компанією Bayraktar та оснащений двигуном виробництва ДП «Івченко Прогрес», встановив новий рекорд, досягши найбільшої висоти, яку коли‑небудь досягали БПЛА турецького виробництва.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦНа стенді компанії FED (АТ «ФЕД») відбулась презентація дослідного зразка іонно‑плазмового двигуна, розробленого компанією разом з Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Розробка двигуна тривала близько двох років. Проект реалізовано у співпраці з Європейським космічним агентством. Наразі ведеться розробка нових типів. Український іонно‑плазмовий двигун можна встановити на будь‑які космічні апарати. Двигун може використовуватися: для управління супутниками на орбіті Землі, польотів на Місяць, Марс та інших планет чи астероїдів, дослідження космосу.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦВелику кількість державних підприємств авіабудівної галузі було представлено на об’єднаній експозиції ДК «Укроборонпром». На спільній експозиції найновіші розробки у сфері авіабудування, авіаційного та вертолітного озброєння, протиповітряної оборони презентували 18 підприємств, серед яких всесвітньовідомі ДП «АНТОНОВ», ДП «Завод 410 цивільної авіації», ДАХК «АРТЕМ», ДП «ДККБ «Луч».

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦТакож участь у Салоні з окремими стендами брали такі підприємства, що входять до складу ДК «Укроборонпром», як:

ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» продемонструвало ряд агрегатів для авіаційної галузі власної розробки та модифікації.

Доволі насичену експозицію шляхом кооперації зробили авіаремонтні підприємства ДП «ЛРЗ «МОТОР», ДП «ЛДАРЗ» та ДП «АВІАКОН».

ТЕХНІКА

Пілотована авіаційна техніка:

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦПриватне акціонерне товариство «Рамзай», що інтегрувало до своїх потужностей команду НТК «Горизонт» з їхнім проектом легкого багатоцільового вертольоту, представило модифіковану версію SL‑231 Scout. Це трьохмісний вертоліт, кабіна якого виконана з композитну і обладнана авіонікою словенської компанії Knardia (в одній з версій).

Окрім цього, Scout може оснащуватись авіаційними бортовими системами компаній Dynon SkyView, Advanced Flight Systems, MGL. На вертоліт встановлено авіаційний двигун американської компанії Lycoming IO‑390 на 210 к.с. Вага порожнього вертольоту становить 450 кг. Максимальне корисне навантаження до 400 кг. Дальність польоту до 600 км. Крейсерська швидкість польоту близько 190 км/год.

Міжнародний авіакосмічний салон АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦКОМПАНІЯ «ANG» PATRIOT-UKRAINA» вперше на виставці представила одномоторний п’ятимісний літак ANG 01.

Цей літак має унікальні характеристики: Максимальна крейсерська швидкість складає 360 км\год (що є одним з найкращих світових показників), максимальна дальність польоту – до 3220 км, при власній вазі 380‑400 кг (в максимальній комплектації) максимальна злітна вага становить 950 кг. Таким чином, корисне навантаження становить 550-570 кг і складає 137% - 150% від власної ваги.

«У світі немає жодного іншого такого прикладу і вважається, що якщо корисне навантаження дорівнює власній вазі літака, то це вже досконалий літак», - запевнили розробники.

Спектр застосування нового літака дуже обширний: він може застосовуватись такими державними структурами, як Державна служба з надзвичайних ситуацій, Державна прикордонна служба, поліція та іншими агенціями для виконання пошукових завдань, спостереження, патрулювання, навчально‑тренувальних польотів, геологічних досліджень, нагляду за лісовими масивами, здійснення сільськогосподарських робіт тощо. Він також може використовуватися приватними особами як для короткочасних подорожей по туристичних маршрутах, так і в якості авіа-таксі.

Були представлені на виставці і простіші мобільні засоби для пересування в небі.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦ«Небесний мотоцикл» - гірокоптер «Сапфір» представила на виставці компанія «Гіропракт» (входить до Національної асоціації оборонної промисловості України), а саме був продемонстрований «Сапфір‑3» - тримісний варіант літального апарату, призначений для десантування, перевезення снайперських пар та оснащений люлькою для санітарних цілей.

«Під час бойових дій пілот сидить у бронежилеті, і плити від бронежилету підкладаються для захисту знизу. Але гірокоптер цікавий тим, що він може летіти дуже низько над землею і знешкодити його дуже важко. Без спеціальної прицільної зенітної сітки дістати його доволі складно, з автомата, приміром, неможливо», - пояснив представник компанії.

Наступні учасники авіакосмічного Салону прибули власним ходом, здійснивши посадку на території Міжнародного виставкового центру для подальшого експонування на відкритих виставкових майданчиках.

Авіакомпанія «Українські вертольоти» презентувала модернізований вертоліт Мі‑8МТВ‑1. Вертоліт обладнаний медичними модулями (в кількості від 1 до 3) з реанімаційним обладнанням, а також медичною шиною для безпечного зберігання медикаментів, здатний переносити вантаж до 3 тонн, який використовується під час пошуково‑рятувальних операцій та пожежогасіння. На вертольоті Мі‑8 встановили інтегровану систему нічного бачення (окуляри нічного бачення (NVG), оптико‑електронну систему спостереження (FLIR), пошуковий прожектор, пов'язаний з FLIR, зокрема для роботи в інфрачервоному режимі). Для роботи в місцях з підвищеним рівнем небезпеки на вертоліт встановлено захист від стрілецької зброї (кевлар) і систему протиракетного захисту.

Водночас лише за 40 хвилин екіпаж вертольоту може конвертувати повітряне судно в такі конфігурації:
- розвідка/швидке реагування;
- пошуково‑рятувальна;
- авіамедична евакуація;
- пасажирська;
- вантажна.

Авіакомпанія «Мотор Січ» експонувала модернізований вертоліт Мі‑2МСБ‑1 (який відрізняється від інших вертольотів легкого класу просторою вантажо‑пасажирською «скляною кабіною», подвійною системою управління і дводвигуновою силовою установкою). У новій панелі кабіни пілотів електронні індикатори замінили на аналогові, а на самому гелікоптері встановили нову авіоніку.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦ

Українські вертольоти летять,
будемо всіх дивувать

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦ

Приліт гелікоптера Мі-2МСБ-1
на виставку АВІАСВІТ-2021

Безпілотна авіаційна техніка:

Але справжнім трендом виставки 2021 року була велика кількість компаній, що представили безпілотні авіаційні комплекси (БПАК) різного типу та призначення.

Компанія Fly Technology, що є ексклюзивним дистриб’ютором та імпортером продукції світового лідера із розробки безпілотних повітряних технологій Autel Robotics, представила високотехнологічні рішення від американської компанії для громадської безпеки, рятувальних чи розвідувальних операцій для використання спецслужбами, збройними силами, правоохоронними та прикордонними органами.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦКомпанія QUADRO.ua − перший офіційний партнер DJI в Україні, здійснила прем’єрний в Україні показ квадрокоптера DJI Mavic 2 Enterprise Advanced. Ця нова модель оснащена тепловими та візуальними камерами високої роздільної здатності. Квадрокоптер може ефективно використовуватись у наступних сферах: пошуково‑рятувальні операції, боротьба з вогнем, операції правоохоронних органів, інспекції в промисловості, захист довкілля.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦНа стенді компанії Атлон Авіа, можна було побачити сучасні зразки безпілотної військової техніки – БпАК А1‑СМ Фурія та ST‑35 Грім.

БпАК А1‑СМ Фурія – це розвідник‑корегувальник вогню артилерії, який активно застосовується при проведенні Операції об’єднаних сил на Сході України.

ST‑35 Грім – баражуючий боєприпас, засіб високоточного ураження цілей. Особливістю його застосування є можливість ураження цілей на закритих позиціях та використання різних типів бойових частин.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦАТ «ФЕД» представило дослідний зразок багатофункціонального безпілотного літального апарату Mechatronics City Jet. Цей БПЛА матиме широкий функціонал – від виявлення аварійних ділянок на комунікаціях до визначення ступеня завантаженості доріг з точки зору заторів. Такі системи розробляються за кордоном і широко використовуються у «розумних містах», в яких запроваджується автоматична система дистанційного моніторингу для потреб житлово‑комунального господарства. Крім цього, є версія безпілотника‑аеротаксі з вертикальним зльотом і посадкою. Наразі модель безпілотника успішно пройшла випробування в аеродинамічній трубі.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦПрАТ «Рамзай» відзначилось гучною прем’єрою RZ‑500, першого в Україні ударного БПЛА «вертолітного» типу. За словами розробників, вітчизняний БПЛА‑гелікоптер зможе нести й використовувати ракетне озброєння, його маса складає 500 кг, а додаткове навантаження – 100 кг. Крім того, гвинтокрил має високий ступінь захисту від ворожих засобів РЕБ. RZ‑500 може знаходитись у повітрі до трьох годин, його максимальна дальність складає 300 км, а тактичний радіус – 60‑80 км без використання ретранслятора.

«Наш гелікоптер можливо протягом декількох годин вивезти в обрану точку, навіть в горах. Крім того, RZ‑500 може літати на дуже маленькій висоті, 50‑100 м, і бути непомітним для РЛС противника. Також він може завдавати удари, ховаючись за будинком, за лісосмугою. Він може бути абсолютно непомітним для ворога, адже ракета має дальність польоту до 7,5 км, а це означає, що його ніхто не почує, не побачить й не дізнається, звідки прилетів боєприпас», – розповів заступник директора ПрАТ «Рамзай» з розвитку.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦКомпанія «УКРДЖЕТ» представила відразу декілька безпілотників «літакового типу»: ударний варіант UJ‑22 Airborne, реактивний UJ‑23 Topaz та дрон‑камікадзе UJ‑31.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦНа сусідньому стенді привертала увагу незвична конструкція БпЛА «Перспектива» від НПП «УкрРадіоПром». За заявою розробника, їхній виріб має покращені льотні характеристики та досить низьку радіолокаційну помітність.

Ще один постійний учасник виставок АВК «СКАЕТОН» продемонструвала сучасний безпілотний комплекс Raybird‑3, який включає безпосередньо сам БпЛА класу «малий тактичний» з максимальною злітною вагою 23 кг; наземну станцію управління; антенну систему та катапульту. Комплекс Raybird‑3 призначений для використання у цивільній сфері та оборонній промисловості з метою здійснення широкого кола завдань: від контролю державних територій та боротьби з тероризмом до аерофотознімання, попередження лісових пожеж, а також обстеження великих територій та відеозйомки об’єктів.

Розвідувальні апарати здатні злітати не лише з нерухомої катапульти, а й з транспортних засобів під час їхнього руху.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦНовачок Салону НВП «СКАЙ ЗЕТ» з м. Бровари розробило одномоторний багатофункціональний БПЛА «БРАВО», оснащений поршневим двигуном внутрішнього згоряння. Це підкісний високоплан з двома балками, із двокільовим оперенням і штовхальним повітряним гвинтом. БПЛА призначений для виконання візуальних польотів за допомогою дистанційного керування із трансляцією відеосигналу на наземну станцію управління в режимі реального часу у світлий час доби, у простих метеоумовах. Основне цільове призначення – виконання авіахімробіт.

Українська компанія ABRIS Design Group презентувала лінійку авіаційних безпілотних роботизованих комплексів: Flirt Cetus – для оперативного аерознімання великих територій; Flirt Arrow – для розвідки та моніторингу; та Flirt Iron – ударний безпілотник і літак-мішень.

Але не менше новинок безпілотної авіації було представлено і на колективних експозиціях:

Укроборонпром на виставці АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦ

На колективній експозиції підприємств ДК «Укроборонпром»:

Фахівці ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова продемонстрували два основні продукти лінії безпілотників: принципово нову розробку БпАК коптерного типу «Берегиня» та вже відомий БпАК «Spectator M1» зі значно покращеними характеристиками.

У рамках локальної експозиції спецекспортерів на стенді ДК «Укроборонпром» можна було побачити оновлений БАК Windhower виробництва одеського науково‑виробничого підприємства «СПАЙТЕК». БАК Windhower отримав удосконалене корисне навантаження, нову тепловізійну камеру з функцією роботи у різноманітних теплових режимах, оновлене програмне забезпечення (ПЗ), що суттєво розширює наявний у оператора функціонал, значно поліпшує зручність керування літаючим апаратом та підвищує його живучість при виконанні бойових завдань.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦДАХК «Артем», окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації, працює над дроном «Мисливець». Цей дрон‑камікадзе уражатиме цілі на землі, воді та в повітрі.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦТа справжньою родзинкою цьогорічної виставки стала експозиція ДККБ «Луч», а саме презентація макету першого вітчизняного ударного безпілотника «Сокіл-300». Представники КБ «Луч» розповіли, що безпілотник буде виконувати не тільки ударну функцію, а й розвідувальну. Керівник конструкторського бюро Коростельов Олег Петрович зазначив, що вітчизняний БПЛА буде мати ряд переваг перед турецьким БпАК Bayraktar TB2 та стане йому гідною альтернативою. Основною перевагою «Сокіл‑300» стане саме робота у поганих метеоумовах.

Національна асоціація оборонної промисловості України на виставці АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦ

Учасники колективного стенда Національної асоціації оборонної промисловості України (NAUDI):

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦКомпанія DEVIRO представила новий БПЛА Ciconia – автономний дистанційно керований БПЛА для вирішення різних завдань повітряної розвідки, патрулювання, картографування місцевості з можливістю передачі актуальної інформації в режимі реального часу. У комплексі реалізована концепція автоматизованого управління протягом усього польоту, що значно полегшує роботу оператора і дозволяє сконцентрувати увагу на аналізі інформації, яка надходить з БПЛА.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦУкраїнський виробник БПЛА та наземного обладнання для безпілотних авіаційних систем компанія «Укрспецсистемс» представила комплекс БПАК PD‑2. Проаналізувавши досвід, отриманий на Cході України, та зворотний зв’язок від користувачів та партнерів, компанія створила високотехнологічний та універсальний продукт, здатний працювати у суворих погодних умовах у будь‑якому куточку світу. Завдяки технології вертикального зльоту та посадки, можливості інтеграції різноманітного цільового спорядження та низці передових функцій PD-2 є ідеальним рішенням для виконання завдань повітряної розвідки.

Міністерство освіти і науки України на виставці АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦ

Серед учасників, що представляли Міністерство освіти і науки України:

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦДо участі в Салоні зі своєю виставковою експозицією традиційно долучився Національний авіаційний університет. Всі бажаючі мали змогу ознайомитись з безпілотними літальними апаратами розробки і виробництва НАУ:
- Безпілотний літак для польоту в стратосфері ПС‑11 «Крокус»;
- Мобільний безпілотний авіаційний комплекс «Овод» М106;
- Мобільний безпілотний авіаційний комплекс М‑56 «Модуль».

Окремої уваги заслуговує стратосферний псевдосупутник ПС – 11 «КРОКУС», призначений для відпрацювання критичних елементів технологій виконання довготривалих польотів в стратосфері літаків з сонячними фотоелементами.

Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського серед інших експонатів представив безпілотник для військового та агрономічного комплексу та квадрокоптер для цивільного застосування.

Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» також продемонстрував свої напрацювання в галузі безпілотної авіації.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦІ завершимо огляд українських цікавинок безпілотної авіації «шоу‑стоппером» виставки – українським багатоцільовим ударним stealth‑БПЛА від компанії AIR COMBAT EVOLUTION.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦНад створенням цього амбітного проекту працювали найкращі українські фахівці у сфері авіакосмічної галузі на чолі з колишнім гендиректором ДП «Антонов» Олександром Лосем та ексголовою Державного космічного агентства України Володимиром Усовим. Дрон розроблявся у партнерстві з ДП «Івченко‑Прогрес», АТ «Мотор Січ» та ТОВ «Гідробест». Завдяки новітній технології stealth, а також своїй формі плаского крила, безпілотник є фактично невидимим для радарів і його складно вичислити. Швидкість ACE ONE наближена до надзвукової, це 1000 км/год. Управління здійснюється за допомогою системи штучного інтелекту, яка може управляти роєм таких безпілотників. Вітчизняний безпілотник буде нести не тільки розвідувальні функції, а зможе використовувати високоточне кероване озброєння як проти наземних, так і проти повітряних цілей, яке може бути розташоване у двох великих внутрішніх відсіках.

Техніка наземного базування:

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦТОВ «Радіонікс», що брало участь на стенді NAUDI, привезло унікальний наземний стенд для відпрацювання протидії винищувачам МіГ‑29. При цьому цей же комплекс під назвою «Сапфір‑С» може використовуватись і як тренажер для власне пілотів фронтового винищувача.

ВИЗНАЧНІ ПОДІЇ САЛОНУ

- Фінал п'ятого конкурсу інженерних стартапів, які розвиваються в напрямку космічних технологій та активної біоелектроніки Vernadsky Challenge.

У конкурсі взяли участь 132 стартапи: 89 іноземних і 43 українських. У фінал потрапили 10 учасників з 6 країн: України, США, Канади, Іспанії, Словаччини та Швеції.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦТретє місце на конкурсі Vernadsky Challenge і грант 400 000 гривень отримала космічна розробка BOROSPACE зі Словаччини. Автори проекту розробили інноваційну конструкцію літій-іонних акумуляторів, завдяки якій батарея зберігає електроенергію та служить гібридним ракетним паливом після завершення місії.

Друге місце і грант 600 000 гривень отримав український проект Provizio, команда якого розробила прилад для вимірювання внутрішньоочного тиску, що допоможе відстрочити втрату зору. Програмне забезпечення Provizio в режимі реального часу сповіщає лікаря про зміни тиску і інформує його про можливі варіанти лікування.

Перше місце і 1 000 000 гривень дісталися проекту Medicsen з Іспанії. Команда Medicsen створила розумний пластир, який відкриває мікропори в шкірі людини для неінвазивного введення ліків з великим розміром молекул, таких, наприклад, як інсулін.

- Проведення Конференції авіаційної промисловості України ‑ 2021

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦОрганізатори Конференції – Асоціація «Укравіапром», Об'єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України та Профспілка працівників авіабудування та машинобудування України.

Прийнято резолюцію учасників конференції, в якій сформульовано необхідні заходи з вирішення проблем авіабудівної галузі.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦ- Підписання ДК «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», першого контракту на модернізацію та ремонт літака Військово‑повітряних сил (ВПС) Пакистану

Під час другого дня роботи виставки укладено контракт з пакистанськими партнерами на ремонт літака‑заправника Іл‑78, що може використовуватись як військово‑транспортний літак та призначений для дозаправлення у повітрі військових повітряних суден.

За останній рік це вже другий укладений контракт на ремонт Іл-78 для ВПС Пакистану.

- Зустріч керівництва ДК «Укроборонпром» з французькою делегацією під час заходу «Французькі дні охорони та безпеки в Україні», який був організований Посольством Франції в Україні

Під час заходу було обговорено можливість та перспективи укладення контрактів з компаніями Thales, Safran та Airbus в рамках вже підписаних меморандумів про співробітництво. Зокрема, йшлося про проекти у сферах авіабудування, бронетехніки та радіолокаційних систем.

- Підписання Меморандуму про співпрацю між NAUDI та Тбіліським авіаційним заводом

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦМеморандумом закріплені наміри сторін співпрацювати у сфері безпеки та оборони задля поліпшення взаємної здатності розвивати сильну і незалежну оборонну індустрію.

Сторони розвиватимуть спільні проекти в широкому спектрі оборонних напрямків, зокрема постачанні продукції для потреб військових і силових відомств України та Грузії та третіх сторін, проведенні науково‑дослідних та дослідно‑конструкторських робіт, організації програм навчання військовослужбовців, розвитку ланцюгів попиту і пропозиції, інтенсифікації маркетингових активностей.

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦ- Зустріч голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая з делегацією Єгипетського космічного агентства на чолі із заступником Генерального директора Махаммедом Халіл Іракі

На зустрічі відзначили успішний досвід попередньої співпраці України та Єгипту в рамках реалізації спільного космічного проекту «EgyptSat‑1» та заявили про взаємний інтерес у поновленні співробітництва в космічній сфері.

- Укладено угоду про створення навчально‑дослідницької лабораторії Abris Design Group в Інституті аерокосмічних технологій КПІ ім. Ігоря Сікорського

Виставка АВІАСВІТ-ХХІ 2021 Київ МВЦЛабораторія отримає експериментальні стенди, програмне забезпечення, безпілотні літальні апарати та стартові системи для них. У рамках співпраці планується залучення студентів до перспективних досліджень та практики на виробництві компанії ABRIS.

В компанії також сподіваються, що найкращі випускники ІАТ згодом увійдуть до колективу ABRIS. Лабораторія розпочне свою роботу вже з початком нового навчального року.

До зустрічі на наступному
XIII Міжнародному авіакосмічному салоні
«АВІАСВІТ-ХХІ» !
(осінь 2023 р.)

При написанні звіту були використані матеріали Генерального інформаційного партнера салону «АВІАСВІТ-ХХІ» - журналу Defense Express, спеціального інформаційного партнера – порталу mil.in.ua та матеріали учасників виставки, а також деяких інших інформаційних ресурсів: censor.net; qha.com.ua; ukrinform.ua; savelife.in.ua; mil.in.ua; armyinform.com.ua; nova.net.ua.