Виставки Києва, Міжнародний виставковий центр Київ МВЦ.

footerfacebookicon linkedinicon footertwittericon youtubeicon

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38 (044) 201-11-61

ПОПЕРЕДНІЙ ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
XІІ МІЖНАРОДНОГО АВІАКОСМІЧНОГО САЛОНУ
АВІАСВІТ-ХХІ

З 15 по 18 червня 2021 р. на території Міжнародного виставкового центру відбувся єдиний вітчизняний виставковий захід у сфері авіапромисловості і космічних технологій – ХІІ Міжнародний авіакосмічний салон «АВІАСВІТ - ХХІ». Вже в четверте Салон проведений в єдиному форматі з Міжнародною спеціалізованою виставкою «Зброя та Безпека». Цього разу презентація досягнень вітчизняної авіакосмічної та оборонної галузі була присвячена 30‑річчю незалежності України.

В дні роботи виставок Міжнародний виставковий центр відвідали почесні гості:
Віце-прем'єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України - Уруський Олег
Заступник Керівника Офісу Президента України – Машовець Роман
Міністр оборони України – Таран Андрій
Голова Служби безпеки України – Баканов Іван
Міністр Кабінету міністрів України – Немчінов Олег
Заступник Міністра внутрішніх справ України – Геращенко Антон
Заступник Міністра оборони України – Миронюк Олександр
Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції – Петренко Анатолій
Заступник Міністра закордонних справ України – Боднар Василь
Перший заступник Міністра освіти і науки України – Кизим Микола
Головнокомандуючий Збройних Сил України – генерал-полковник Хомчак Руслан
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України – генерал-лейтенант Корнійчук Сергій
Командувач Національної гвардії України – генерал-лейтенант Балан Микола
Голова Державної прикордонної служби України – Дейнеко Сергій
Командувач Сил спеціальних операцій Збройних Сил України – генерал-майор Галаган Григорій
Голова Служби зовнішньої розвідки України – Кондратюк Валерій
Голова Державного космічного агентства – Тафтай Володимир
Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України – підполковник Щиголь Юрій
Голова Державної служби експортного контролю – Павліченко Олександр
Голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки – Завітневич Олександр
Екс-секретар Ради національної безпеки та оборони України – Турчинов Олександр
Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр» – Ткаченко Анатолій

У церемонії відкриття та роботі виставок взяли участь іноземні делегації з 24 країн, які прибули за запрошеннями Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та ДК «Укрспецекспорт». Делегації були представлені наступними країнами: Іспанія, Польща, Молдова, Литва, Чехія, Франція, Хорватія, Туреччина, Катар, Судан, ОАЕ, Єгипет, Пакистан, США, Ефіопія, Уганда, Казахстан, Болгарія, Саудівська Аравія, Грузія, Греція, Румунія, В'єтнам, Нігерія.

Основні статистичні показники виставок:
Площа
 – близько 30 000 кв.м.:
27 000 кв.м. у павільонах
3000 кв.м. на відкритих майданчиках
Загальна кількість підприємств-учасників – 348
Безпосередньо у ХIІ Міжнародному авіакосмічному салоні «Авіасвіт‑ХХІ» взяли участь 143 підприємства
Кількість унікальних відвідувачів всіх заходів – 21 681 осіб

Українська експозиція

Авіакосмічний та оборонно-промисловий комплекс України був представлений у наступних форматах:
1. Об'єднані експозиції організацій
- ДК «Укроборонпром» - 36 підприємств
- Національна асоціація оборонної промисловості України – 18 підприємств
- ГО «Ліга оборонних підприємств України» – 23 підприємств
2. Експозиції профільних міністерств і відомств:
- Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України
- Міністерство оборони України
- Міністерство внутрішніх справ України
- Рада національної безпеки і оборони України
- Міністерство освіти і науки України
- Служба безпеки України
3. Індивідуальні стенди державних і приватних підприємств.
Виробники авіаційної, військової та спецтехніки продемонстрували у павільйонах та на відкритих майданчиках більше 40 натурних зразків техніки, в тому числі 8 натурних зразків літальних апаратів.

Іноземна експозиція

39 іноземних компаній з 13 країн (США, Польща, Білорусь, Австрія, Чехія, Туреччина, Казахстан, Литва, Ізраїль, Франція, Бразилія, ОАЕ, Пакистан).

Флагмани та дебютанти виставок:

- Стратегічним партнером Салону «АВІАСВІТ-ХХІ» став всесвітньо відомий авіабудівний конгломерат Embraer (Бразилія);
- Lokheed Martin (CША), що спеціалізується в галузі авіабудування, авіакосмічної техніки, суднобудування, автоматизації поштових служб та аеропортової логістики. Згідно даних оприлюднених Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем миру (SIPRI) компанія посіла першу сходинку у світовому топ‑100 рейтингу компаній за обсягами продажів озброєння та військових послуг у 2019 році;
- Dassault Systèmes S.A. (Франція) - одна з провідних компаній в галузі програмного забезпечення САПР і PLM. Разом з партнерами австрійською компанію Softprom представили єдине віртуальне середовище 3DEXPERIENCE для розробки, виробництва, випробування, сертифікації і обслуговування повітряних суден і космічних апаратів;
- Міністерство економічного розвитку, праці та технологій Республіки Польща представило Національну експозицію підприємств авіаційної галузі;
- Firefly Aerospace Inc (США) – компанія вихідця з України, бізнесмена Максима Полякова, має контракти з NASA на доставку вантажів на Місяць в рамках програми CLPS проекту Артеміда;
- SSI (Turkey) – асоціація експортерів оборонної та аерокосмічної галузі, членами асоціації є близько 1000 компаній;
- Fireway переможці хакатону NASA Space App Challenge в категорії «Найкраще використання технологій».

Визначні події Салону

1. Підписання ДК «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», першого контракту на модернізацію та ремонт літака Військово‑повітряних сил (ВПС) Пакистану.

2. Зустріч керівництва ДК «Укроборонпром» з французькою делегацією під час заходу «Французькі дні охорони та безпеки в Україні», який був організований Посольством Франції в Україні. Під час заходу було обговорено можливість та перспективи укладення контрактів з тамтешніми компаніями Thales, Safran та Airbus в рамках вже підписаних меморандумів про співробітництво. Зокрема, йшлося про проекти у сферах авіабудування, бронетехніки та радіолокаційних систем.

3. Національна Асоціація оборонної промисловості України та Асоціація приватних оборонних підприємство Індонезії уклали Угоду про військово‑промислове співробітництво. Церемонія підписання відбулася в присутності високоповажного Посла Республіки Індонезія в Україні Проф. Др. Юдді Кріснанді. Сторони домовилися, зокрема сприяти розвитку кооперації шляхом підбору партнерів та інтеграторів, реалізації партнерських проектів, зміцнення кадрового і виробничого потенціалу оборонних галузей, трансферу технологій, тощо. Термін чинності угоди – 10 років з можливістю пролонгації.

4. Національна Асоціація оборонної промисловості України та Тбіліський Авіаційний Завод (ТАМ, одне з провідних підприємств Грузії) підписали Меморандум про співпрацю. Меморандумом закріплені наміри сторін співпрацювати в сфері безпеки і оборони задля поліпшення взаємної здатності розвивати сильну і незалежну оборонну індустрію.

5. Фінал п'ятого конкурсу інженерних стартапів, які розвиваються в напрямку космічних технологій та активної біоелектроніки Vernadsky Challenge. В цьому році в конкурсі взяли участь 89 іноземних і 43 українських стартапів. Переможцями стали команди із Іспанії, України та Словаччини, які і розділили призовий фонд в 2 млн гривень.

6. Презентація компанією АСЕ бойового дрону з штучним інтелектом і технологією невидимості під назвою ACE ONE. Презентація викликала справжній фурор серед відвідувачів виставки та засобів масової інформації, так як аналогів дрону з такими характеристиками в світі поки що немає.

7. Презентація приватним акціонерним товариством «Рамзай» своєї розробки – перший в Україні ударний безпілотний літальний апарат «вертолітного» типу - RZ‑500. БПЛА може знаходитись у повітрі до трьох годин, максимальна дальність складає 300 кілометрів, а тактичний радіус – не менше 60 кілометрів.

8. Прес-брифінг на стенді Міністерства економічного розвитку, праці та технологій Республіки Польща щодо кооперації в авіаційній галузі.

9. Зустріч голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая з делегацією Єгипетського космічного агентства на чолі з Заступником Генерального директора Махаммедом Халіл Іракі. На зустрічі відзначили успішний досвід попередньої співпраці України та Єгипту в рамках реалізації спільного космічного проєкту «EgyptSat-1» та заявили про взаємний інтерес у поновленні співробітництва у космічній сфері.

10. «Конференція авіаційної промисловості України - 2021». Основне питання конференції: «Стан та перспективи розвитку авіаційної промисловості України».
Організатори:
Асоціація підприємств авіаційної промисловості «Укравіапром»
Об'єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України
Професійна спілка працівників авіабудування та машинобудування України.

Увага ЗМІ

Всього за всі дні проведення виставок було аккредитовано 167 представників ЗМІ.

Сюжети з виставки були в ефірах: 1+1 media, 5 канал, BBC News Україна, ICTV, UA: ПЕРШИЙ, UBR, ТРК Україна, Україна24, Еспресо ТВ, Прямий, Центральний, Київ LIVE, Апостроф, Перший діловий, ТВ Київ.

Статті про виставку опубліковані на рейтингових інтернет-порталах: LIGA.net, Укрінформ, Уніан, Новое Время, Obozrevatel, Gazeta.ua, Ліга Інформ, Ділова столиця, Censor.net, Kyiv Post.

Серед іноземних ЗМІ, що висвітлювали виставку: Agence France‑Presse (AFP), SITTA Ministere Des Armees (Франція), Anadolu Agency (Туреччина), Defence 24 (Польща), AP (Associated Press), Breaking Defense (США), European Pressphoto Agency (EPA), Reuters, Xinhua (Китай).

Детальний звіт за результатами проведення цьогорічного авіакосмічного салону
буде розміщений на сторінці події додатково найближчим часом.