Виставки Києва, Міжнародний виставковий центр Київ МВЦ.

footerfacebookicon linkedinicon footertwittericon youtubeicon

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38 (044) 201-11-61

Звіт
за результатами проведення
XI Міжнародної спеціалізованої виставки
Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018

З 6 по 8 листопада на найбільшому в Україні виставковому майданчику (Міжнародний виставковий центр, Броварський проспект, 15, м. Київ) відбулась провідна подія осені, присвячена популяризації використання альтернативних джерел енергії, скороченню витрат на оплату паливно‑енергетичних ресурсів та комунальних послуг, забезпеченню енергетичної ефективності будівель та залученню інвестицій до реалізації енергоефективних проектів у бюджетних закладах – ХI Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018».

Організатор виставки: ТОВ «Міжнародний виставковий центр» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України та Асоціації міст України.

На урочистій церемонії відкриття 6 листопада були присутні почесні гості:
- Токарський Тарас Богданович – Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України з питань Європейської інтеграції
- Овчаренко Ірина Іванівна
– Голова Держводагентства України
- Слобожан Олександр Володимирович
– Виконавчий директор Асоціації міст України
- Ланг Іштван
– Генеральний директор Головного державного управління водного господарства Угорщини
- Ткаченко Анатолій Вікторович – Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр», інші почесні гості.

Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика» вкотре стала дієвою платформою для демонстрації кращих розробок у сфері енергозбереження та відновлюваних джерел енергії. Цього року 81 підприємство з 8 країн світу (Австрія, Італія, Китай, Німеччина, Польща, Україна, Чехія та Швеція) представили як власну продукцію, так і продукцію виробництва Великобританії, Ізраїлю, Іспанії, Нідерландів, Південної Кореї, Словенії, США, Тайваню, Туреччини, Франції, Швейцарії, Японії та багатьох інших.

Використання відновлюваних джерел енергії вже давно стало одним з важливих критеріїв розвитку світової спільноти, адже сприяє сталому розвитку міст, які завдяки сонячним, вітряним, біогазовим установкам, малим гідроелектростанціям тощо можуть самі забезпечити себе електроенергією, скоротивши при цьому свої витрати та ресурсозалежність.

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018Одним з найперспективніших напрямків для нашої держави є використання сонячної енергетики. На цьогорічній виставці були представлені компанії, які працюють в цьому напрямку: «ABC SOLAR», TM «ALTEK», «HELIOS STRATEGIA», «MTI», «АТМОСФЕРА», «БЛУСАН СОЛАР ЕНЕРДЖІ ТЕХ УКРАЇНА», «ОКТОПУС ЕНЕРДЖІ», «ЮНІСОЛАР СИСТЕМ» та багато інших. Остання, в свою чергу, провела на своєму стенді презентацію найновіших продуктів від компаній Jinko Solar (Китай) – одного з найбільших світових виробників фотоелектричних модулів та ZCS Azzurro (Італія) – виробника інверторів останнього покоління.Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018

Сьогодні сонячна енергетика є одним з найбільш інвестиційно привабливих сегментів українського енергоринку, про що свідчить участь у виставці відомих зарубіжних компаній: «BUSINES SPARTNER» (Італія), «PHOTOMATE» (Чехія), «PROFEC VENTUS» (Німеччина), «SHARP ELECTRONICS» (Німеччина), «WWS WASSERKRAFT» (Австрія). Крім того, чеська компанія «PHOTOMATE» провела в рамках виставки технічний воркшоп: «Інвертори Huawei: унікальні технології, ефективні підходи до дизайну СЕС, монтаж та налаштування, можливості систем моніторингу».

Сучасний етап розвитку нових світових технологій виробництва електричної енергії з альтернативних джерел яскраво демонструє добру тенденцію збільшення частки альтернативної енергетики в загальному обсязі генерації.

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018Презентована на виставці продукція була розрахована як на фахівців, так і на масового відвідувача. Так, новинкою цього року став мобільний додаток від компанії «PRANA», який викликав живий інтерес аудиторії, адже можливість керувати системою вентиляції просто з екрану смартфону важлива опція для пересічного користувача. Компанія «UTEM SOLAR» представила на виставці концепти трьох комплектів обладнання від стандартної монокристалічної панелі з інвертором до космічної.

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018

На стенді компанії «ІНАУТ», яка працює під українською торговою маркою LOGICFOX, неабияке зацікавлення у відвідувачів викликав макет енергоефективного міста: впровадження енергоефективних технологій з метою зменшення споживання електроенергії та сприяння розвитку сонячних енергетичних систем в контексті міста.

Системами енергозбереження, вентиляції та кондиціонування, котельним обладнанням, Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018акумуляторними батареями та тепловими насосами поповнили виставку компанії: «JOHN GREAVES ENERGY», «АДС», «АККУТРЄЙД УКРАЇНА», «АКЛІМА», «ВО ОВЕН», «ІНТЕРЕНЕРГО ІНЖИНІРИНГ», «ОПТІМ», «ПРАНА ПЛАТІНУМ», «УКРЛІСХОЛДІНГ», «ФАБРИКА ТЕПЛА», «ХІТПАМП» та багато інших.

Щорічна участь у виставці ПОСОЛЬСТВА ШВЕЦІЇ та ПОСОЛЬСТВА АВСТРІЇ сприяє налагодженню Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018політичного, економічного та культурного співробітництва між державами та ще раз підтверджує зацікавленість в українському ринку з боку європейських компаній та наявність перспектив ведення бізнесу в Україні. Крім того, Посольство Швеції співпрацює з програмою IQ energy, яка підтримується стимулюючим грантом на загальну суму 15 мільйонів євро, наданим Фондом Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології.

Перелік учасників та Фотозвіт

Насичена ділова програма за участю високих посадових осіб щорічно супроводжує виставку «Енергоефективність. Відновлювана енергетика». В рамках Конгресу були висвітлені нагальні питання сьогодення, такі як: шляхи розвитку альтернативних джерел енергії, реконструкція котельних установок, розвиток теплонасосних технологій, енергоефективність у медичних закладах, результати та перспективи реформ в централізованому теплопостачанні, комплексний підхід до термомодернізації будівель та систем центрального теплопостачання тощо. Спікерами заходів XIV Міжнародного Конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово‑комунального господарства» виступили: Зубко Геннадій Григорович, Віце‑прем'єр‑міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України; Йоханнес Баур, Керівник відділу Програм зовнішньої допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура, навколишнє середовище та клімат» Представництво ЄС в Україні; Ніколя Гігас, Заступник директора Швейцарського бюро співробітництва; Джордж Крістодореску, директор проекту «Реформи в сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH; Діана Корсакайте, Директор проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»; Андрієвський Дмитро Йосипович, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово‑комунального господарства та багато інших.

За словами Геннадія Зубка, для проведення модернізації житлового сектору фактично прийнята вся необхідна законодавча база. Мова йде не тільки про проведення заходів з енергоефективності та тепломодернізації в житлових будинках, а й ремонт житлового фонду, осучаснення систем централізованого опалення, котелень, напрацювання нової системи теплопостачання міст. На відкритті Міжнародного Конгресу та спеціалізованих виставок Тарас Токарський зазначив, що Мінрегіон послідовно рухається у впровадженні реформи енергоефективності у сфері ЖКГ. Цього року було прийнято ряд важливих нормативно‑правових актів, які сприяють підвищенню енергоефективності будівель та запровадженню обліку споживання енергоресурсів.

Ділова програма

ХI Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018» традиційно пройшла одночасно із спорідненими за тематикою виставками: «КомунТех/ДорТехЕкспо», «AQUA UKRAINE», «ЄвроБудЕкспо», «Екологія підприємства», що в свою чергу сприяло збільшенню цільової аудиторії відвідувачів.

Представницький склад учасників та насичена програма спеціалізованих виставок дає можливість органам місцевого самоврядування, комунальним підприємствам та бізнесу обмінятися досвідом та наочно ознайомитися з потужним потенціалом енергоефективних і ресурсозберігаючих сучасних технологій, обладнанням та матеріалами, які презентують провідні вітчизняні та зарубіжні виробники і постачальники продукції. Так, Міжнародний виставковий центр цього року об'єднав під своїм дахом 342 підприємства з 18 країн світу на площі майже 16 500 м2. Загальна кількість відвідувачів склала понад 8 500.

Спільне проведення вищезазначеного комплексу виставок із міжнародними спеціалізованими виставками «Енергетика в промисловості», «Mining Industry Expo», «НафтоГазЕкспо» та «Electro Install» надало змогу більшому колу відвідувачів, яке загалом становить більше ніж 14 000, ознайомитися з новинками галузі, поспілкуватись з представниками українських та закордонних підприємств, отримати актуальну інформацію та створити довготривалі ділові відносини. Такі дані підтверджують важливість проведення вищевказаних заходів та мають гарні перспективи до збільшення їх чисельного та географічного складу.

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика‑2018

Галузева приналежність компаній відвідувачів, %

Енергетика та теплопостачання

21,2

Житлово-комунальне господарство

17,7

Будівництво та проектування

13,6

Деревообробка

11,1

Машинобудування

10,6

Агропромисловий комплекс

9,4

Наукові та учбові заклади

4,4

Центральні та місцеві органи влади, інші органи влади

3,8

Транспорт

3,7

Громадські організації

2,9

Інше

1,6

Тематика, якою цікавилися відвідувачі, %

Сонячні батареї, колектори

24,5

Котельне обладнання

18,3

Альтернативні види палива

16,7

Теплообмінне обладнання

14,2

Енергозберігаюче освітлення

12,7

Вітрогенератори

10,2

Інше

3,4