Виставки Києва, Міжнародний виставковий центр Київ МВЦ.

footerfacebookicon linkedinicon footertwittericon youtubeicon

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38 (044) 201-11-61

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
XV МІЖНАРОДНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВИСТАВКИ
ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ - 2017

Місце проведення:
Міжнародний виставковий центр,
Україна, м. Київ, Броварський проспект, 15

Успішно завершила свою роботу XV Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості - 2017», яка відбулася з 7 по 9 листопада на території Міжнародного виставкового центру в рамках Міжнародного форуму «Паливно‑енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє». Організатори заходу: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Міжнародний виставковий центр.

Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 КиївЦьогорічна виставка ще раз підтвердила свій статус головної галузевої події в Україні, зібравши на єдиному майданчику ключових вітчизняних та іноземних гравців енергетичного та електротехнічного ринку - керівників та фахівців профільних державних установ, енергетичних компаній, промислових підприємств, експертів, інвесторів, фінансистів, представників наукових, сервісних, громадських організацій.

Разом з виставкою «Енергетика в промисловості - 2017» відбулися Міжнародні спеціалізовані виставки «НАФТОГАЗЕКСПО - 2017» та «MINING INDUSTRY EXPO - 2017». Унікальне поєднання зазначених заходів зібрало під єдиним дахом учасників енергетичного, гірничодобувного, нафтогазового, машинобудівного ринків і суміжних з ними галузей. Потужний демонстраційний майданчик площею близько 7 500 кв.м презентував широкий спектр продукції для ефективної роботи українських підприємств.

7 листопада в церемонії урочистого відкриття XV Міжнародного форуму «Паливно‑енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» та Міжнародних виставок «Енергетика в промисловості», «НАФТОГАЗЕКСПО» та «MINING INDUSTRY EXPO» взяли участь:
- Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Галина Карп
- Перший заступник Голови Комітету паливно‑енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України Олександр Домбровський
- Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко
- Директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові пані Сюзан Фрітц
- Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні пан Мохаммад Бехешті‑Монфаред
- Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні пан Радек Матула
- Голова Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, Герой України Семен Поташник
- Президент ГС «Асоціація «СІГРЕ‑Україна» Олександр Светелік
- Генеральний директор МВЦ Анатолій Ткаченко
- інші почесні гості.

Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 КиївГалина Карп відзначила важливість Форуму для демонстрації досягнень вітчизняної енергетики та обговорення планів щодо подальшого розвитку. Також наголосила, що Міненерговугілля за цей рік має чимало напрацювань, зокрема, розроблено нормативно‑правову базу для формування ринків газу та електроенергії. «Форум є можливістю зібрати найкращі практики, обговорити нагальні проблеми роботи ПЕК, визначити пріоритетні завдання та знайти ефективні способи їх виконання», - зазначила перший заступник Міністра та побажала учасникам плідної роботи.

Від імені профільного комітету Верховної Ради України учасників привітав Олександр Домбровський. Він наголосив що світ швидко змінюється, і ключовим месиджем його зміни є інноваційна модель будь-якої країни. «Тому інновації, чиста енергія, сучасні технології - це те, що потрібно сьогодні Україні, це те, що сьогодні є тут», - зазначив О. Домбровський.

Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 КиївГалузеву експозицію «ПЕК України» представляли енергетичні компанії, які працюють у сегментах видобутку енергоресурсів, генерації, розподілу та збуту енергії, а саме: ДП НЕК «Укренерго», ПрАТ «Укргідроенерго», ПАТ «Донбасенерго», ДП НАЕК «Енергоатом» разом з відокремленими підрозділами: Запорізька, Рівненська, Южно‑Українська та Хмельницька АЕС, «Аварійно‑технічний центр», «Атомремонтсервіс», «Атоменергомаш», ДП «Східний гірничо‑збагачувальний комбінат», Державний концерн «Ядерне паливо».

Реформування енергетичної галузі, якісні перетворення, що відбуваються, створюють умови для роботи конкурентного, прозорого ринку та надають потужні стимули для залучення інвестицій та модернізації енергетичної інфраструктури. Виставка «Енергетика в промисловості - 2017» відобразила вектор цих зрушень через позитивну динаміку збільшення кількісного та якісного складу учасників та відвідувачів. Помітними є зростання пропозицій високотехнологічних галузей, вихід на ринок нового промислового устаткування і сучасних технічних рішень для потреб генеруючих станцій, підстанцій, високовольтних ліній електропередачі, розподільчих електроліній, промислових систем електропостачання. Широкий спектр продукції був представлений 156 компаніями з України та 8‑ми країн світу (Грузія, Канада, Китай, Німеччина, Польща, Туреччина, Франція, Чехія).

Серед учасників - підприємства, які представляють світові бренди:
Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 КиївHarbin Electric International Co., Ltd. (Китай), Sergi Transformer Protector (Франція), дочірнє підприємство EATON (Німеччина), Lapp Group (Німеччина), Siemens AG Berlin und München (Німеччина), Schneider Electric (Франція), Chint Electric Group (Китай), КАНЕКС Кроне Анлаген Експорт ГмбХ (Німеччина), MGC Moser Glaser AG (Швейцарія), PFIFFNER Messwandler AG (Швейцарія), AEG Industrial Engineering GmbH (Німеччина) презентувала компанія Укренержи Холдинг, Hyundai Heavy Industries Co. (Болгарія), Hyundai Electric & Energy Systems Co. (Південна Корея) були репрезентовані компанією Електропівденмонтаж.

Лідери галузі - провідні вітчизняні компанії:
АЛІТ, ДКС України, Електросистеми України, Завод Крупних Електричних Машин, Запоріжтрансформатор, НВКГ Зоря‑Машпроект, Котлотурбопром, АТ Сумський завод Насосенергомаш, Одескабель, Завод Південкабель, НВП Радій, Сумське НВО, ТММ‑Енергобуд‑Менеджмент, Укрелектроапарат, SCaT ТМ та інші.

Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 КиївЗа дні роботи заходів було зареєстровано більше ніж 5 000 відвідувачів з України та інших країн світу.

В інших павільйонах МВЦ 7 - 9 листопада проходили виставки, присвячені питанням впровадження альтернативних джерел енергії та видів палива, енергозберігаючих технологій у будівництві та ЖКГ, модернізації інженерних мереж, екологічних заходів у промисловості. Одночасне проведення комплексу виставок суміжних галузей суттєво розширило горизонти промислового огляду продукції та призвело до значного збільшення кількості відвідувачів - більш ніж 13 000 фахівців. Серед них, переважно, керівники та висококваліфіковані спеціалісти підприємств, які мали на меті не тільки ознайомитись з експозиціями, але й знайти конкретні технології та обладнання для свого виробництва, провести попередні переговори щодо закупівлі продукції.

Ділова програма охоплювала широкий спектр актуальних питань розвитку електроенергетичної галузі. Зокрема, за участю Міненерговугілля відбулися наступні заходи:

- Семінар «Прозорість для довіри. Як зробити енергетику доступною»
Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 КиївВідкрила семінар заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань євроінтеграції Наталія Бойко. «Міненерговугілля прагне бути більш відкритим та прозорим. Це ключові пріоритети в нашій роботі. Тому наше відомство максимально сприяє роботі експертів і надає необхідну інформацію. Саме відкритість дала можливість спростувати чимало неперевіреної інформації, яка з’являється в інформаційному просторі».

Олександр Домбровський, в.о. голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки наголосив на тому, що питання прозорості - одна із ключових проблем, яка існує в будь‑якій економіці, зокрема в Україні. «EITI Ukraine / Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні - це те, що потрібно сьогодні українському енергосектору».

«Більша прозорість допоможе розвивати нові ділові зв'язки та залучати стратегічних партнерів для важливих проектів у секторі, таких як модернізація газотранспортної системи України та створення українського газопроводу. Крім того, прозорість та відкритість в енергетиці допоможуть з’явитися інформації, якій споживачі зможуть повірити», - заявила директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Сюзан Фрітц.

- ІV Всеукраїнський семінар інженерів‑енергетиків
Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 КиївСекційні засідання були присвячені найбільш актуальним питанням функціонування електроенергетичної інфраструктури, обговоренню процесів впровадження нового ринку електричної енергії, алгоритмам поступової трансформації та адаптації об’єктів електроенергетики у перехідний період, стратегії цінового регулювання та тарифоутворення. Розглядалися найбільш актуальні питання щодо забезпечення надійного та ефективного виробництва й транспортування електроенергії, перспектив розвитку енергогенеруючих джерел та електричних мереж на основі новітніх розробок і сучасного обладнання.

Модератори: Олександр Светелік, Президент ГС «Асоціація «СІГРЕ‑Україна»; Сергій Єрмілов, директор ТОВ «Інститут проблем екології та енергозбереження»; Сергій Чех, радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України. Спікери: представники ДП «Енергоринок», НКРЕКП, енергокомпаній; експерти, аналітики, науковці, виробники електротехнічної та енергетичної продукції.

Під час панельних дискусій з питань кіберзахисту енергетичної інфраструктури у колі професіоналів розглядалися наступні питання: концепція та особливості розбудови елементів сектору безпеки, перспективи застосування хмарних технології, шляхи зниження витрат на зберігання даних, превентивні заходи для утримання власної IT‑інфраструктури, досвід міжнародних партнерів та організацій щодо експлуатації та впровадження систем захисту інформації, інші важливі теми. Участь у дискусіях взяли провідні міжнародні та вітчизняні ІТ‑компанії - представництво Cisco в Україні, ТОВ «Центр Системної Інтеграції», De Novo, ТОВ «Юнікорн Сістемс УА», представники Міненерговугілля, СБУ, Іллінойської Асоціації постачальників електроенергії (США), міжнародної компанії ISSP, керівники та фахівці підрозділів ІТ‑безпеки енергетичних компаній та промислових підприємств, системні інтегратори.

- День атомної енергетики
За традицією НАЕК «Енергоатом» провів свій захід, присвячений обговоренню багатьох актуальних тем та амбітних проектів розвитку атомної енергетики України. Зокрема, говорили про світові тренди та українські реалії розвитку атомної генерації, про продовження ресурсу енергоблоків вітчизняних АЕС, про будівництво нових енергоблоків у світі, про переваги та виклики впровадження реакторів SMR.

Відкриваючи захід, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зазначив, що затверджена нещодавно Урядом Енергетична стратегія до 2035 року «передбачає не лише продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків АЕС, що є ключовим та важливим завданням для Енергоатома, а й проектування та будівництво нових атомних енергоблоків. В період з 2030 по 2040 рр. закінчиться продовжений термін експлуатації 12 енергоблоків, які необхідно буде замінити новими та які будуть здатні працювати в маневровому режимі. Компанія вже працює в цьому напрямку та вивчає можливість заміни діючих енергоблоків АЕС потужністю 440 або 1000 МВт (після виведення їх з експлуатації в майбутньому) на малі модульні реактори малої потужності», - наголосив Юрій Недашковський. Він також підкреслив, що Революція гідності дала поштовх до значних зрушень у розвитку вітчизняної атомної енергетики. Зокрема в питаннях диверсифікації постачання ядерного палива, будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, реалізації проектів з розблокування замкнених потужностей українських АЕС.

Окрему увагу також було приділено питанням продовження ресурсу енергоблоків українських АЕС та перевагам і викликам для впровадження реакторів малої потужності SMR в Україні з метою заміни потужностей виробництва.

- Міжнародна конференція гідроенергетиків
Президент Асоціації «Укргідроенерго», Герой України Семен Поташник наголосив, що цього року Асоціація «Укргідроенерго» відзначає 15 років із дня заснування та відзначив важливість розвитку гідроенергетики, яка забезпечує регулювання потужності в енергосистемі України. «15 років ми опікуємось розвитком гідроенергетики України. При цьому не тільки відстоюємо свій фаховий погляд на розвиток галузі, а й на практиці реалізуємо свої задуми в життя», - зазначив Семен Поташник.

Генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота зупинився на питаннях впровадження Програми розвитку гідроенергетики до 2026 року, зокрема, розвитку малої гідроенергетики

- Круглий стіл «Концепція Smаrt grіd та необхідність впровадження елементів Smаrt grіd - технологій в умовах реформування ринку електричної енергії»
Наразі Міненерговугілля за підтримки Світового банку реалізує проект підготовки Концепції комплексного впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року та середньострокового Плану заходів з їх впровадження. Під час заходу обговорювались питання щодо необхідності розробки відповідного нормативно‑правового та технічного забезпечення інтеграції розподілених джерел енергії з використанням накопичувачів енергії, створення платформи керування потужністю інтегрованих розподілених джерел енергії на основі сучасних технологій Smart grid, забезпечення реалізації міжнародних стандартів функціональної сумісності обладнання інтелектуальних мереж відповідних регламентів і технічних умов.

- Круглий стіл «Інтеграція ОЕС України до ENTSO‑E: ключові виклики та завдання»
Відкриваючи зустріч, керівник ДП НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук у своєму виступі зосередив увагу на ключових можливостях, внутрішніх та зовнішніх ризиках та позитивних наслідках інтеграції української енергосистеми до ENTSO‑E. Обговорювались основні вимоги щодо додаткових досліджень статичної та динамічної стійкості енергосистеми, питання розвитку енергетичної інфраструктури в контексті майбутньої євроінтеграції.

СТАТИСТИЧНІ ПОКАЗНИКИ

Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 Київ

Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 Київ

Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 Київ

Виставка ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ 2017 Київ