Виставки Києва, Міжнародний виставковий центр Київ МВЦ.

footerfacebookicon linkedinicon footertwittericon youtubeicon

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38 (044) 201-11-61

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
X МІЖНАРОДНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВИСТАВКИ
ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА - 2017

З 7 по 9 листопада в Міжнародному виставковому центрі (Київ, Броварський проспект, 15) відбулась ключова подія осені, присвячена нагальним питанням сьогодення - пошуку засобів щодо підвищення енергоефективності в Україні, розвитку відновлюваних джерел енергії, зменшення газової залежності, реалізації енергозберігаючих проектів в житловому фонді - ювілейна Х Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2017».

Організатор виставки: ТОВ «Міжнародний виставковий центр», за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України.

На церемонії відкриття 7 листопада були присутні:
- Кругляк Едуард Борисович – Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України, Голова Оргкомітету з підготовки та проведення Міжнародних спеціалізованих виставок «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «КомунТех», «AQUA UKRAINE», «ЄвроБудЕкспо» та XIII Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово‑комунального господарства»
- Овчаренко Ірина Іванівна – Голова Держводагентства України
- Бруно Деніс – Голова українського представництва Європейського інвестиційного банку
- Хіврич Юрій Єгорович – Президент Асоціації «Питна вода України»
- Ткаченко Анатолій Вікторович – Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр», інші почесні гості.

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2017 Київ МВЦВ рамках виставки відбулась насичена ділова програма, завдяки якій учасники заходів мали змогу заслухати думки провідних експертів щодо питань енерго- та ресурсозбереження. Зокрема, тема енергоефективності була висвітлена під час конференції «Енергоефективність та відновлювані джерела енергії: сьогодення та перспективи» (організатори: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України, Асоціація з енергоефективності та енергозбереження).

Геннадій Зубко - Віце‑прем’єр‑міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України взяв участь у пленарному засіданні ХІІІ Міжнародного Конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово‑комунального господарства - 2017». Програма Конгресу охопила такі важливі питання, як політика уряду щодо підвищення енергоефективності та відновлюваних джерел енергії в Україні, впровадження енергоефективних проектів, шляхи удосконалення енергосервісу в бюджетних установах малих та середніх міст, інструменти залучення інвестицій у проекти відновлюваної енергетики, ліцензування виробників електричної енергії за «зеленим» тарифом та багато інших. Також, Геннадій Зубко звернув увагу на підписання угоди між Україною та Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) про відкриття для нашої країни нової кредитної лінії обсягом 50 мільйонів євро на фінансування українських компаній, які працюють в сфері відновлюваних джерел енергії.

Ділова програма

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2017 Київ МВЦМіжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика» вже десятий рік поспіль демонструє кращі розробки в сфері енергоефективності та альтернативних джерел енергії. В цьогорічній події взяли участь 94 підприємства з 9 країн світу (Австрія, Білорусь, Італія, Китай, Литва, Німеччина, Польща, Україна, Чехія), які представили як власні розробки, так і продукцію виробництва Бельгії, Ізраїлю, Іспанії, Нідерландів, Норвегії, Південної Кореї, Словенії, США, Туреччини, Франції, Швеції, Японії та інших.

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2017 Київ МВЦВикористання відновлюваних джерел енергії є одним з найбільш перспективних шляхів вирішення проблем енергозабезпечення. Так, позитивною тенденцією цьогорічної виставки стало зростання кількості та розширення географії підприємств‑учасників, які працюють в сфері сонячної енергетики: ТМ «ALTEK», «HELIOS STRATEGIA», «АТМОСФЕРА», ТОВ «НВП КБ «ВЕРАНО‑КО», ТОВ «ЕКОЕНЕРГІЯ», ТОВ «ЕКОТЕХНІК УКРАЇНА», ТОВ «ЛС ПРОФІ», ТОВ «ТД «ПЕРЕДОВІ ТЕХНОЛОГІЇ», ТОВ «ЮНІСОЛАР СИСТЕМ». Вже традиційною стала участь у виставці відомих світових виробників сонячних панелей з Китаю: JA SOLAR INVESTMENT CHINA CO. LTD та JINKO SOLAR CO. LTD.

Серед зарубіжних дебютантів виставки, які працюють в сфері відновлюваних джерел енергії - BRUK‑BET SOLAR (Польща), GEO‑NET Umweltconsulting GmbH (Німеччина), PHOTOMATE S.R.O. (Чехія).

Дебютантами в даній галузі серед українських компаній, які вперше продемонстрували своє обладнання на виставці, були: «SOLAR SYSTEMS», «SOLARX», ТОВ «БЛУСАН СОЛАР ЕНЕРДЖІ ТЕХ УКРАЇНА», ТОВ «ЗАВОД «ПЛАЗМА», ТОВ «СОЛАР ІНВЕСТ ГРУП».

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2017 Київ МВЦНовинками цього року стали гнучкі фотоелектричні модулі DAS Energy (Австрія), які вперше були представлені в Україні на стенді постійного учасника виставки - компанії «UTEM SOLAR» - імпортера та інсталятора обладнання для систем енергозабезпечення на відновлюваних джерелах енергії.

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2017 Київ МВЦНе зважаючи на певні труднощі нинішнього періоду щодо використання енергії вітру в Україні, розробки в галузі вітроенергетики представили вітчизняні підприємства: ТОВ «НВП «АЛЬТ‑ЕНЕРГО», ТОВ «ГРЕСА‑ГРУП», ТОВ «АТОМ‑ПРОЕКТ».

Зацікавленість в українському ринку ще раз доводить участь відомих компаній‑виробників з Литви: ENERSTENA GROUP, BIOKONA та AGENCY FOR SCIENCE, INNOVATION AND TECHNOLOGY. Остання, в свою чергу, провела конференцію «Open R&D Lithuania - Наукові енергетичні рішення для енергетичної галузі».

Зміцненню міжнародних контактів сприяла участь у виставці посольств Швеції та Австрійської Республіки.

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2017 Київ МВЦМала гідроенергетика в Україні має великий потенціал, про що свідчить участь у виставці зарубіжних компаній: MALE ELEKTROWNIE WODNE S.C. (Польща), ТОВ «ІТАЛТЕХНОСТРОЙ» (Республіка Білорусь).

Темі теплових насосів була присвячена щорічна Всеукраїнська конференція: «Розвиток теплонасосних технологій в Україні» (організатор: Національна Асоціація України з теплових насосів).

Цьогорічну експозицію в даному напрямку поповнили компанії: «MUOVITECH», ТОВ «ОКТОПУС ЕНЕРДЖІ», ТОВ «СТАЛА ЕНЕРГІЯ», ТОВ «ТЕПЛОВІ НАСОСИ», «ФАБРИКА ТЕПЛА», ТОВ «ЮНІДЖІ».

Відвідувачі мали змогу ознайомитися також з широким спектром продукції для заміщення природного газу, енергоефективним обладнанням для промисловості, будівництва, ЖКГ тощо.

Перелік учасників

Х Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2017» традиційно пройшла з професійними виставковими заходами: «AQUA UKRAINE», «КомунТех/ДорТехЕкспо», «ЄвроБудЕкспо», «Екологія підприємства», що в свою чергу сприяло розширенню цільової аудиторії відвідувачів.

Цього року Міжнародний виставковий центр прийняв під своїм дахом 385 підприємств з 19 країн світу на площі близько 16 000 м2. Кількість зацікавлених спеціалістів, що відвідали експозиції - більше 8 500. Одночасне проведення другий рік поспіль вищевказаного комплексу виставок із Міжнародною спеціалізованою виставкою «Енергетика в промисловості» дало змогу збільшити коло відвідувачів, яке загалом становить понад 13 000. Такі показники свідчать про важливість проведення вищезазначених заходів та зростання їх популярності як в Україні, так і за її межами.

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2017 Київ МВЦ

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2017 Київ МВЦ

Виставка Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2017 Київ МВЦ

Галузева приналежність компаній відвідувачів, %

Енергетика та теплопостачання

29,2

Житлово-комунальне господарство

17,8

Будівництво та проектування

13,4

Машинобудування

11,1

Деревообробка

10,1

Агропромисловий комплекс

4,8

Транспорт

3,1

Наукові та учбові заклади

2,9

Громадські організації

2,7

Центральні та місцеві органи влади, інші органи влади

2,5

Інше

2,4

 

Тематика, якою цікавилися відвідувачі, %

Сонячні батареї, колектори

22,4

Котельне обладнання

19,0

Альтернативні види палива

17,7

Енергозберігаюче освітлення

12,6

Вітрогенератори

12,2

Теплообмінне обладнання

10,6

Інше

5,5