Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
IХ Міжнародної спеціалізованої виставки
Зброя та безпека - 2012

Які рішення використовуються правоохоронними та силовими структурами, а також приватними охоронними фірмами для забезпечення безпеки? Якими новинками спеціального призначення порадували вітчизняні підприємства? Що приваблює в зброї? Які системи захисту інформаційних систем та каналів зв'язку зараз найбільш затребувані? Відповіді на ці та інші питання можна було отримати, відвідавши IX Міжнародну спеціалізовану виставку "Зброя та безпека - 2012", яка проходила в Києві з 26 по 29 вересня. У цьому році в заході взяли участь більше сотні експонентів з України, Росії, Республіки Білорусь, Чехії та Голландії.

Організаторами заходу виступили ВАТ "Міжнародний виставковий центр", МВС України спільно з ЗАТ "Об'єднання виставкових компаній "Бізон" (Росія) за підтримки Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Міністерства надзвичайних ситуацій та Державної служби експортного контролю України.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2012» Київ МВЦНезважаючи на певні кризові явища в економіці, учасники відзначили значне збільшення кількості відвідувачів у порівнянні з попереднім роком. У цьому році виставку відвідали більше 6000 чоловік, причому 65% з них були приватними особами, які цікавляться зброєю, спорядженням і боєприпасами, а більше 17% - представники силових міністерств і відомств України. Звичайно, серед відвідувачів були також представники служб охорони промислових підприємств, фінансових установ, торговельно - розважальних комплексів та ін. Виставка продовжує радувати цікавими рішеннями з Чехії, Німеччини, США, Туреччини, Італії та інших країн. І тут було на що подивитися. Особливістю експозиції цього року стала вперше організована пряма Інтернет - трансляція заходу, яку забезпечила компанія Guns.ua.

Церемонія відкриття виставки пройшла досить помпезно - були проведені показові виступи силових структур, які продемонстрували дії в критичних ситуаціях із застосуванням зброї. Виставку відкривали:
- Міністр внутрішніх справ України Захарченко Віталій Юрійович;
- Заступник Міністра внутрішніх справ України - керівник апарату Лекарь Сергій Іванович;
- Президент Міжнародного виставкового центру Ткаченко Віктор Вікторович та інші високопоставлені особи.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2012» Київ МВЦ"Зброя та безпека - 2012" продемонструвала активну зацікавленість відвідувачів до продукції і рішень, які були представлені на виставці. Інтерес до експозиції підігрівали і рішення, представлені новачками (таких компаній виявилося більше десятка). Увага приватних осіб була прикута, насамперед, до стендів з різною зброєю, яка була представлена досить широко - від ножів ручної роботи і пневматики до мисливських карабінів, рушниць, пістолетів, автоматів і кулеметів промислового виробництва. Брязкіт затворів зі стенду Казенного НВО "Форт" був чутний ще на вході в павільйон, чим ще більше підігрівався інтерес до вивчення експозиції. Експозиція підприємства "Форт" надала можливість ознайомитися зі всією продукцією, включаючи бойові, травматичні і газові пістолети, снайперські гвинтівки, автомати і штурмові гвинтівки, кулемети, а також спецзасоби.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2012» Київ МВЦДодатковою родзинкою виставки стали представлені на стенді Державного підприємства "Укроборонсервіс" зразки раритетної зброї - кулемети "Максим", гвинтівка Мосіна (1891р.), карабін Мосіна (1944р.), пістолет - кулемет Томпсона (1928р.), пістолет Наган (1895р.), пістолет - кулемет ПКШ-41, кулемет РКД-44 та ін. Відвідувачі виявляли непідробний інтерес до представлених тут раритетних експонатів, зайвий раз підтверджуючи, що нове - це добре забуте старе.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2012» Київ МВЦПостійний учасник виставки - мережа магазинів "ІБІС" (Україна) - продемонструвала на стенді великий асортимент різної зброї, одягу та аксесуарів, ножів та ін. На стенді з чинним мультимедійним тиром будь-який бажаючий міг "постріляти" з різної зброї. Тут були представлені новинки спортивних пістолетів різних калібрів, зокрема, лінійки моделей Taurus, Glock 17 і Glock 19, KAHR PM9, H&K USP, H&K P30, Walther PPQ, Walther P99, Sig Sauer X-Five, Sig Sauer P226, Sig Sauer P229, Beretta 92, Beretta PX4 Storm і карабін BD-42/II. До речі, слід зазначити, що на період виставки представництва компанії безпосередньо на виставці, а також у Києві, Одесі та Донецьку надавали акційні знижки на моделі металошукачів Garrett Super Scanner, Garrett GTI 2900 і Garrett Super Wand (25%); на одяг, аксесуари Blackhawk і Snugpak, а також на стрілецькі окуляри Revision. Крім дискаунта на послуги стрілецького тиру, при придбанні будь-якого товару на виставковому стенді можна також було отримати знижку (10%). Серед стендів з холодною зброєю були представлені як відомі бренди (Kershaw, Gerber, Cold Steel, Leatherman, Spyderco, Boker, Linder, Zero Tolerance та ін.), так і компанії з хендмейд (авторськими) ножами виробництва України та Росії.

Серед останніх виділявся стенд Збройної фабрики "Златоустъ" (Росія) з подарунковими екземплярами ножової зброї (клинки, шаблі) - справжніми шедеврами збройового мистецтва. Природно, у представників компаній та силових структур непідробний інтерес викликали нові розробки і рішення для забезпечення безпеки. Зокрема, нові моделі полегшених матеріалів для бронежилетів, засоби зв'язку, а також амуніція і обмундирування. Так, нову розробку - полегшені жилети для підрозділів МВС та силових структур представила компанія НВО "Темп 3000" (Україна). Вага бронежилета на основі нового матеріалу (пресованого скловолокна) легше на кілограм у порівнянні з тими, які використовуються зараз. При цьому цей засіб індивідуального бронезахисту відповідає I-IV класу захисту, хоча за зовнішнім виглядом матеріал нагадує звичайну щільно пресовану пластикову плівку.

Бронежилети різних класів захисту були представлені і на стенді ТОВ "Материалознавство" (Україна), більш відомої під ТМ МАТЕ. Серед напрямків діяльності компанії - засоби захисту для елітних підрозділів силових структур і VIP-персон. Представлені новинки коментує представник компанії (див. вставку) – "Серед новинок - бронежилет з круговим захистом по класу 2 повністю м'який і без застосування яких-небудь жорстких вставок і металів (!); Пластиковий щит (вага 12кг) із захистом по класу 3 (кулі від АК-47, АКМ, АК-74). Для порівняння - аналогічний сталевий щит важить 35кг; 2 моделі бронежилетів третього класу захисту, в тому числі з круговим захистом від куль АК-47, АКМ, АК-74 (вага всього 5,8кг), а також пластикову каску (1,4кг) із захистом по класу 2 (від куль ТТ зі сталевим сердечником!)".

Зміна профілю діяльності багатьох підприємств колишнього СРСР - вимушена закономірність періоду дев'яностих. Саме так і сталося з відомою не тільки в Україні, але і в колишньому Союзі столичним ЗАТ Завод "Маяк", який перепрофілювався з випуску магнітофонів однойменної марки на виробництво і ремонт зброї та пристроїв для пуску авіаційних некерованих ракет, а також апаратури для приймання, запису та відтворення звуку і зображення. На стенді були представлені танкові кулемети КТ-7.62 і КМ-7.62.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2012» Київ МВЦТОВ "Зброяр" (Україна) представило продукцію власного виробництва, яка випускається на верстатах з ЧПУ, що гарантує відмінну якість і абсолютне дотримання допусків. Так, були продемонстровані популярні моделі мисливських нарізних карабінів Z-15 і Z-008, а так само новинка 2012 року - самозарядна модель Z-10 для середніх дистанцій. Аналогічна ситуація і з ПрАТ "Луганський патронний завод" (Україна), який паралельно з випуском патронів для спортивної та мисливської зброї, а також різнокаліберних боєприпасів для нарізної зброї, презентував сувенірні монети - цілком привабливий спосіб інвестицій в сучасних умовах нестабільної економіки.

Серед новачків експозиції слід також відзначити Навчальний центр антитерористичної академії (Чехія), інструктори якої мають глибокий досвід з протидії тероризму і роботи в кризових ситуаціях. На стенді Державного науково - дослідного інституту МВС України компанія "Інтехплюс" спільно з компанією "Корпорація ІТ" (Росія) представили Систему електронного моніторингу підконтрольних осіб з використанням технологій компанії Serco (Англія).

Цікавою виявилася і експозиція новачка експозиції - компанії "Шквал" - українського виробника професійного тактичного спорядження для охоронних і силових структур, продукція якої відрізняється своєю оригінальністю. Компанія презентувала серію нових виробів для прихованого носіння зброї та екіпіровки (цільова аудиторія - співробітники груп особистої охорони). Також був продемонстрований розширений перелік тактичного спорядження - були показані нові модульні розвантажувальні системи, підсумки і спеціальні штурмові вироби.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2012» Київ МВЦШирокий асортимент високоточної стрілецької зброї (карабіни, гвинтівки, пістолет - кулемет, гранатомет та ін.) і аксесуарів, а також спорядження, уніформи і засобів екіпіровки більше двох десятків провідних брендів Європи та США представило ТОВ "Тактичні Системи". До речі, спільно з дніпропетровською НПФ "Імкас" компанія виробляє глушники для зниження рівня звуку пострілу.

На стендах компаній Lahoux Optics (Голландія) і Thermal Vision Technologies (Україна) були представлені прилади нічного бачення з термічним зображенням - незамінні рішення для спеціальних підрозділів і мисливців. Зокрема, серед новинок Lahoux Optics - тепловізор "Flir Scout PS", який викликав великий інтерес у відвідувачів і потенційних покупців.

ТОВ "Фіорд-Бот" (Україна) представила моделі човнів "Фортуна" і "Шторм", які в цей час експлуатуються МНС України, а також модель "Тайфун" (4,8м), розроблену за технічним завданням Міністерства оборони України. В цей час ведеться розробка човна спеціального призначення. Огляд виставки був би неповним без згадки про засоби зв'язку. Тут хочеться відзначити стенд компанії ТОВ "Доля і Ко.", де крім безліцензійних рацій було презентовано нове рішення для безпеки дітей - радіо- і відео-няні виробництва Motorola.

Цього року експозиція була розширена новим напрямком "Активний відпочинок", де були презентовані спорядження й аксесуари для полювання, активного відпочинку та екстремальних видів спорту, туристичний інвентар і спорядження для альпінізму та ін. Серед нових експонентів з цієї тематики відзначимо достатньо оригінальну пропозицію - бігову доріжку для собак, представлену на стенді "Петсервіс Україна".

Не менш цікавим виявилася і продукція торгової мережі ZBROIA (Україна) - виробника тренувальних револьверів SNIPE, на стенді якої був представлений асортимент травматичної та мисливської зброї, товарів для відпочинку. Мисливці не залишилися байдужими до стенду Всеукраїнського клубу породи Епаньол Бретон (Україна), який займається розведенням собак цієї породи.

А стенд компанії ПП "Золотий Майстер" (Україна) періодично ставав знімальним майданчиком для безлічі відвідувачів - вже дуже привабливі чучела диких тварин тут були представлені. У рамках виставки також були проведені семінари, організатором яких виступило Міністерство внутрішніх справ України. Тут, зокрема, були розглянуті особливості обігу електрошокових пристроїв на території України, а також організація та проведення сертифікації мисливської зброї та спецзасобів самозахисту; біометричні методи ідентифікації особи та електронні засоби моніторингу місцезнаходження людей.

Як показала виставка, продукція вітчизняних підприємств за якістю не поступається зарубіжним розробкам, і досить часто перевершує їх за технічними параметрами і надійністю. У будь-якому випадку учасники виставки підтвердили успішність проведеного заходу. А це - нові цільові замовлення на поставку комплектів екіпіровки в спеціальні підрозділи, встановлення нових ділових контактів і т.д.