Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
ХІ Міжнародного виставкового форуму
Технології захисту/ПожТех-2012

Виставка Технології захисту/ПожТех 2012 Київ МВЦXI Міжнародний виставковий форум "Технології захисту - 2012" проходив у Києві з 26 по 28 вересня. У його рамках також була проведена VI спеціалізована виставка "ПожТех - 2012". У цьому році в заході взяли участь близько 130 експонентів з України, Росії, Республіки Білорусь, Польщі, Румунії, Кіпру та Хорватії.
Організаторами заходу виступили Міністерство надзвичайних ситуацій України, Державна інспекція техногенної безпеки України, ТОВ "Міжнародний виставковий центр", Український союз пожежної та техногенної безпеки, Добровільне пожежне товариство України спільно з ЗАТ "Об'єднання виставкових компаній "Бізон" (Росія) за підтримки Асоціації "Техногенна безпека і цивільний захист населення".

Урочиста церемонія відкриття форуму проходила під пильною увагою преси і за участю почесних гостей:
- Бут Віталій Петрович - виконуючий обов'язки Міністра надзвичайних ситуацій України.
- Улинець Ернест Михайлович - Голова Державної інспекції техногенної безпеки України.
- Хохотва Олександр Михайлович - Голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України.
- Рева Григорій Васильович - Радник Прем'єр-міністра України (Міністр України з питань надзвичайних ситуацій у 2002 - 2005 р.р.)
- Макарчук Ярослав Іванович - Перший заступник Голови Державного агентства лісового господарства України.
- Кріса Іван Якимович - Перший заступник Голови Державної інспекції техногенної безпеки України
та інші почесні гості.
Високий інтерес до заходу підтверджується значною кількістю відвідувачів експозиції, яку в цьому році відвідали більше 3000 осіб, серед яких:

Профіль відвідувачів

Кількість %

Фахівці з проектування, монтажу і виробництву систем безпеки та раннього виявлення НС

26,4

Інженери з техніки безпеки, охорони праці та екології, фахівці з капітального будівництва і постачання промислових підприємств

14,6

Представники торгових, посередницьких організацій

18,5

Керівний та особовий склад державних, комунальних, об'єктових аварійно - рятувальних служб і служб громадських організацій

4,8

Співробітники структурних підрозділів МНС України, Держтехногенбезпеки, Держгірпромнагляду та їх територіальних управлінь

9,8

Представники обласних адміністрацій та центральних органів влади

5,7

Представники інших державних та комерційних установ

20,2

Втім, інтерес до експозиції спостерігається і у звичайних відвідувачів. Наприклад, завдяки можливості безкоштовно перевірити свій організм на накопичення шкідливих речовин. Проведення форуму дозволяє не тільки продемонструвати нове обладнання та рішення для забезпечення безпеки, але і поділитися досвідом вирішення завдань, які можуть виникнути в Україні. Наприклад, внаслідок техногенних катастроф, недотримання правил і норм поводження з небезпечними речовинами/вибухонебезпечними предметами та ін., порушення правил пожежної безпеки і т.д. Додатковими факторами ризику також можуть бути зношеність устаткування на підприємствах та застарілі технології забезпечення безпеки, що застосовуються в окремих галузях промисловості, а також обмежене фінансування виробництва та недосконалість технологічних процесів у багатьох галузях промисловості плюс небажання інвестувати в реконструкцію виробництва і т.д.

Виставка Технології захисту/ПожТех 2012 Київ МВЦПід час церемонії відкриття форуму "Технології захисту/ПожТех - 2012" були також проведені демонстраційні покази роботи сучасної пожежної техніки та аварійно - рятувального обладнання. Зокрема, розгортання мобільного госпіталю, санітарна обробка персоналу, розгортання пожежно - рятувального відділення, а також дистанційна погрузка вибухонебезпечних предметів на спеціалізовану піротехнічну автотехніку. У ході показових виступів було продемонстровано гасіння змодельованих вогнищ пожежі за допомогою різних видів вогнегасників.

На виставці була представлена різноманітна продукція та рішення від світових виробників з Росії, Білорусі, Польщі, Хорватії, Німеччини, Франції, Австрії, Італії, Голландії та Японії.

Велика частина експозиції розміщувалася на відкритому майданчику біля МВЦ. Тут була представлена автомобільна техніка від компаній "Пожтехніка" (Росія), ПАТ "АвтоКрАЗ", Iveco Magirus, ПрАТ "Укрпожсервіс" і ТОВ Прилуцький завод протипожежного і спеціального машинобудування "Пожспецмаш". Компанія LTC Trading & Consalting (Кіпр) представила пожежну та аварійно - рятувальну техніку виробництва Rosenbauer і Metz.

Виставка Технології захисту/ПожТех 2012 Київ МВЦВідвідувачі Форуму могли дізнатися не тільки про те, які новинки з'явилися на ринку пожежної та техногенної безпеки, а також які засоби захисту і порятунку затребувані в Україні, який на даний момент рівень технічної оснащеності вітчизняних пожежних. Родзинками експозиції цього року стали ретро - виставка пожежної техніки, безкоштовне "катання" на підйомнику Iveco Magirus. Будь-який бажаючий мав змогу на кілька хвилин піднятися на підйомнику m 32 L n HZL на висоту 32м, причому даний атракціон був організований компанією ТОВ "Вітанд Груп" (українське представництво "Івеко Магірус Брандшутцтехнік") і користувався особливим успіхом - черга на вулиці спостерігалася всі дні роботи виставки. М 32 L n.B. HZL - новітня низькопрофільна драбина з заднім керованим мостом і системою комп'ютерної стабілізації колін, що дозволяє мінімізувати коливання сходів. А завдяки низько розташованим висувним опорам автодрабину можна використовувати в умовах обмеженого простору. Крім того, М 32 L n.B. HZL вважається найнижчою в світі - її висота в транспортному положенні не перевищує 3м, що дозволяє автомобілю проїжджати скрізь найнижчі арки в умовах щільної міської забудови. Більш того, встановлена на сходах люлька має найбільшу в світі вантажопідйомність (400кг), що дозволяє рятувати більшу кількість людей.

На стенді Держкорпорації "Українське державне об'єднання МНС України "Радон" відвідувачі виставки могли безкоштовно виміряти рівень внутрішнього випромінювання в організмі, а на стенді НВП ТОВ "Атомкомплекспрілад" всім бажаючим проводили оцінку рівня інкорпорованих в організмі людини радіонуклідів за допомогою приладу "СІЧ-АКП-3". Тут також можна було перевірити продукти харчування і сільгосппродукцію, а також будівельні матеріали на утримання випромінювань гамма - радіонуклідів на приладі СЕГ-001 "АКП-С-63". Крім того, компанія представила прилад радіометричний спектрометричний ПРС-01, що представляє собою портативний реєстратор спектрів для виявлення, локалізації і ідентифікації що поділяються і радіоактивних матеріалів.

Втім, даний Форум - це не лише демонстрація сучасних технічних систем безпеки та засобів захисту, а також технологій забезпечення ефективного попередження і захисту від надзвичайних ситуацій будь-якого походження, але і просування перспективних розробок та інноваційних технологій в Україні. Крім того, захід є каталізатором модернізації технічної оснащеності професійних структур, сфера діяльності яких - попередження та ліквідація надзвичайних ситуацій. Захід також дозволяє фахівцям обговорити поточні проблеми галузі та шляхи їх вирішення. Фактично Форум демонструє поточну ситуацію в області безпеки в Україні. А рішення, що презентуються орієнтовані на мінімізацію можливого збитку, який може бути нанесений здоров'ю громадян будь якими негативними факторами, включаючи пожежі (у великих населених пунктах і природних заповідниках), природні катаклізми (повені, смерчі та ін.), фізичний знос обладнання, недотримання техніки безпеки, забруднення навколишнього середовища і т.д.

А тепер трохи статистики: протягом 2011р. в Україні зафіксовано 221 НС, під час яких було врятовано 8,2 тис. чоловік. За останні роки в Україні спостерігається позитивна динаміка зниження кількості і масштабів НС, що обумовлено ефективними методами по запобіганню НС. Так, згідно зі статистикою МНС, за I півріччя 2012р. з порівнянні з аналогічним 2010р. кількість надзвичайних ситуацій (НС) зменшилася на 6%. Однак при цьому збільшилася масштабність самих НС та кількість летальних результатів. У 2011р. в промисловому комплексі України функціонувало 1093 об'єкта, на яких знаходилося більше 275 тис. т небезпечних хімічних речовин, включаючи 5,2 тис. т хлору, 129,1 т аміаку, близько 140 тис. т інших небезпечних хімічних речовин.

Особливо проблемними в 2011р. були пожежі - їх зафіксовано 60790 (!) і особливо загоряння в сільській місцевості, де на балансі пожежних підрозділів числиться більше 1000 одиниць пожежної техніки, з якої 98% вичерпали свій ресурс і вимагають списання. У містах же актуальною проблемою є проблема пожежобезпеки в будинках підвищеної поверховості та висотних будівлях. Проблема в тому, що пожежних драбин, здатних підніматися на такі висоти, в Україні лічені одиниці, а більше 37% пожежних систем внутрішнього пожежогасіння в будинках недоукомплектовані протипожежним інвентарем. Якщо говорити про виробництво, то тут в 2011р. загальна кількість нещасних випадків знизилося на 9%.

В Україні функціонує 22563 потенційно небезпечних об'єкта, аварії на 955 з яких можуть призвести до виникнення НС державного чи регіонального масштабу. Крім того, в Україні є 1093 хімічно небезпечних об'єкти, які вимагають впровадження автоматичних систем раннього виявлення НС та оповіщення населення у разі їх виникнення. Вплив шкідливої дії води має характерно для 27% території країни, де проживає третина населення. Більшість повеней і паводків відбувається в гірських районах Карпат, включаючи Закарпатську, Івано - Франківську, Львівську і Чернівецьку області.

Триває процес прогресуючого накопичення відходів. Їх обсяги оцінювалися в 2011р. в 35 млрд. т. Причому щорічне збільшення обсягу оцінюється в 780-800 млн. т, з яких більше 75% - промислові відходи. Крім того, безпека передбачає і поводження з твердими побутовими відходами, обсяг яких щороку збільшується на 46 млн. т. Не слід забувати і про зберігання токсичних компонентів ракетного палива. На жаль, в Україні не функціонує загальнодержавна система моніторингу джерел НС та їх прогнозування. Система оповіщення населення також залишає бажати кращого. Так, кількість радіоточок, які за часів СРСР виконували роль системи оповіщення населення, постійно скорочується, а в нових будівлях взагалі не передбачені. Наведена статистика говорить про те, що реалізація політики в галузі запобігання НС техногенного та природного характеру повинна стати пріоритетним напрямком роботи органів виконавчої влади.

Експозиція Форуму охоплює кілька тематичних напрямків, серед яких:
- Пожежна, промислова та техногенна безпека;
- Засоби індивідуального захисту населення та персоналу;
- Аварійно-рятувальна діяльність.

У свою чергу, компанії тут представили не лише програмне забезпечення, але і техніку, а також різні технічні пристрої і рішення для забезпечення безпеки технічного персоналу, підвищення ефективності роботи рятувальних служб і служб моніторингу і т.д.

Виставка Технології захисту/ПожТех 2012 Київ МВЦАле яка експозиція без новинок? Серед них - вперше представлений в Україні роботизований комплекс для гасіння пожеж у важкодоступних місцях з високим рівнем ризику для життя від компанії DOK-ING (Хорватія) - світового лідера у виробництві багатофункціональних роботизованих рішень для розмінування та пожежогасіння в особливо небезпечних умовах. Серед новинок "Технос-М+" (Росія) - розподільні пристрої для централізованих установок газового пожежогасіння РУЕ-70-150 власного виробництва. Рішення відкривається за допомогою вбудованої в нього пневмокамери, що дозволяє пристрою спрацьовувати до 5 разів протягом терміну служби без необхідності додаткового ремонту. ТОВ "Квірін" (Україна) рішень - нова лінійка станцій системи пожежної сигналізації "SCHRACK SECONET AG" серії Integral IP MX/СХ і технологія зв'язку X-Line, яка дозволяє використовувати шлейф пожежної сигналізації довжиною до 3500м (!) і містити до 250 пристроїв. Був також представлений новий прибор в лінійці аспіраційних сповіщувачів фірми X-trails-VESDA VLW-008, основна сфера застосування якого - складські приміщення, де довжина 4х повітрозабірних труб досягає 280м. Компанія також представила системи газового пожежогасіння на базі 3М ТМ Novec1230 - вогнегасного складу нового покоління.

ТОВ "Тетіс-Дихальні системи" (Україна) представила дихальні апарати та спорядження пожежника, костюми тепловідбиваючі і хімічного захисту, водолазне та компресорне обладнання, а також зразки аварійно - рятувальної продукції для екстреної медицини від провідних виробників. Серед новинок варто відзначити панорамну маску "ДЕЛЬТА" (розробка російської ВАТ "КАМПО") для дихальних апаратів аварійно - рятувальних служб. Маска має сучасний ергономічний дизайн. У ній застосовані інноваційні матеріали, що дозволяють повністю виключити запотівання при експлуатації в широкому діапазоні робочих температур від -50 до +60 градусів. Крім того, була представлена нова модель костюма хімзахисту нового покоління для пожежних служб від компанії Trelleborg - "Трельч Супер 162-02". Рішення відмінно захищає шкіру, органи зору та дихання людини не тільки від впливу більш 150 різновидів хімічних речовин, але і від теплових впливів. Засоби захисту та спецобладнання були представлені і компанією Williams Fire & Hazard Control (США). Інтерес представляли і дихальні апарати Interspiro.

ТОВ НВП "ОЗОН С" представила рішення 2012р. - модернізований програмно - технічний комплекс "ОЗОН ВО". Продукт орієнтований на використання в складі автоматизованих систем (АС) раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення, а також регіональних АС централізованого оповіщення. Комплекс повністю відповідає вимогам СОУ МНС 75.2-00013528-003 і технічним умовам ТУ У 26.2-32723765-002:2012, узгодженим у Держінспекції техногенної безпеки України.

Компанія "ПТК "А плюс В Україна" представила вогнезахисні матеріали виробництва "ПТК "А + В" (Росія), серед яких: вогнезахисні фарби торгової марки "Фенікс" для дерев'яних і металевих конструкцій, кабельних виробів; штукатурку "Неоспрей" і плити "Екопласт "для вогнезахисту металу та залізобетону, а також інші вогнезахисні матеріали, сертифіковані в Україні.

Виставка Технології захисту/ПожТех 2012 Київ МВЦНовачок експозиції - ТОВ "Д-33" (Україна, ексклюзивний дистриб'ютор італійської компанії Amonn Fire Srl) - представила однокомпонентні вогнезахисні речовини, що спучуються зі складом на водній основі: AMOTHERM BRICK WB (сертифікований за стандартом ДСТУ Б В.1.1-20:2007, EN 1365-2:1999, NEQ) з класом вогнестійкості REI 120 для багатопустотних залізобетонних плит ПК48-12-8 (ГОСТ 9561-91), а також AMOTHERM STEEL WB (сертифікований за стандартами ДСТУ Б В.1.1-17:2007 (ENV 13381-4:2002, NEQ) і ДСТУ Б В.1.1-14:2007 (EN 1365-4:1999, NEQ)) для забезпечення класу вогнестійкості металевих конструкцій R-30, R-45, R-60 і R-90 з відмінними адгезивними властивостями. Обидва склади були розроблені творцями відомої на українському ринку спучувальної фарби "Протерм стіл", яка виготовлялася в Росії за італійською ліцензією. Дана фарба добре зарекомендувала себе в Україні, а нові фарби лінійки AMOTHERM з удосконаленою рецептурою прекрасно задовольняють вимогам, пропонованим до такого виду продукції в Україні. До речі, вже найближчим часом компанія "Д-33" планує провести сертифікацію вогнезахисної фарби на основі сольвенту AMOTHERM STEEL SB для забезпечення вогнестійкості металевих конструкцій, а так само сертифікацію вогнезахисних матеріалів для деревини та виробів з неї.

ТОВ ПТО "Талан" (Україна) представила кілька новинок. Серед них - новітній засіб індивідуального захисту від дії підвищених температур - костюм ТЗОЗТ "Талан", який за експлуатаційними параметрами відповідає максимальному рівню захисту і повністю відповідає вимогам ДСТУ 4366:2004 та EN 1486; нові для українського ринку продукти для максимального захисту голови - пожежний шолом Сalisia Vulcan тип CV 102 і каска рятувальника Tytan (Польща) з високоякісних матеріалів, сертифікованих в Україні; спільна розробка з ТОВ "Альхім" Україна (м.Вишневе) - піноутворювач "Альпен" загального призначення з підвищеними антикорозійними властивостями (сертифікований в УкрСЕПРО); спиртостійкій плівкоутворювальний піноутворювач Thunder Storm FC-601A (виробник - компанія Williams), розроблений на основі власних сучасних технологій, ефективність застосування якого перевершує інші спиртостійкі плівкоутворювальні піноутворювачі (ефективний при гасінні нафтопродуктів, а також різних вуглеводнів та полярних рідин; сертифікований в Україні). Найближчим часом ТОВ ПТО "Талан" має намір представити на ринку тепловідбивний костюм "ТОК-Талан" та пояс пожежного.

Розробник захисних костюмів для пожежників, рятувальників і Нафтовиків - НВО ТОВ "Пірена" також представила нові розробки, серед яких: морозостійкі піноутворювачі з температурою замерзання -10С ("Пірена-2") і -20С ("Пірена-3"); піноутворювач спеціального призначення для аварійної посадки літаків ("Пірена-4"); термозахисний костюм "Індекс-800" із захистом до 800C (за характеристиками перевершує модель TK-800); пояс пожежний рятувальний "Пірена".

Забезпечити безпеку без використання сучасної електроніки зараз досить складно. Саме такі рішення були представлені, зокрема, українськими компаніями НПФ "Інтелект" і Integrated Technical Vision, на стендах яких були продемонстровані системи пожежної та охоронної сигналізації. Зокрема, системи сигналізації "Сола XXX" і програмний комплекс моніторингу та диспетчеризації "Сова - монітор" від компанії "Інтелект" користуються високим попитом серед вітчизняних замовників. Природні катаклізми періодично трапляються в багатьох країнах, в тому числі і в Україні. Так, регулярні повені в західній частині України вимагають оперативності від фахівців МНС. Тут слід звернути увагу на компанію "S.C.Ramira S.A" (Румунія), яка на виставці презентувала захисні дамби для протидії повеням.

Виставка Технології захисту/ПожТех 2012 Київ МВЦШирокий спектр професійного устаткування для пожежних та аварійно - рятувальних служб представили компанії "ПожТехСервіс" (Росія), ТОВ "Пост-01" (Україна), ТОВ "Технологія для життя" (Україна) та ін. Системи автоматичного пожежогасіння, а також системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення були представлені компанії "Алтосан", ТОВ "Фіттіх АГ - Україна", Петровський завод вугільного машинобудування, "Рондо", ТОВ НВО "Украгротех", ТОВ "Телеком Комплекс" (Україна) та ін. На стендах МНС України Держгірпромнагляду та Гостехногенбезпеки були представлені результати проведення державної політики у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки. Промислові засоби захисту населення були продемонстровані компаніями "ПромСІЗ", "Полікім", "Укргезмеск" та ін.

У рамках форуму було проведено серію заходів, включаючи презентації, круглі столи, семінари та конференції, на яких були розглянуті актуальні питання галузі. Зокрема, тут обговорювалися проблеми поводження з радіоактивними речовинами, підвищення ефективності роботи аварійно - рятувальних служб, особливості транспортування небезпечних речовин, забезпечення централізованого оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (у тому числі на хімічно небезпечних об'єктах), а також питання забезпечення пожежної безпеки на об'єктах різних форм власності та ін.

Експозиція в черговий раз підтвердила високу зацікавленість фахівців у продукції та рішеннях, які були представлені в дні роботи форуму "Технології захисту/ПожТех-2012". З кожним роком кількість експонентів зростає, а лінійка продукції поповнюється не тільки закордонними, але й вітчизняними рішеннями, які дешевше закордонних аналогів, хоча за якістю їм не поступаються. При цьому техніка модернізується і стає ще більш універсальною, а технічні параметри пристроїв суттєво поліпшуються. Компанії - учасники успішно освоюють ринок, реалізуючи на вітчизняному ринку продукцію, що відповідає світовим стандартам безпеки. А пропоновані рішення дозволяють усувати різні НС більш оперативно і на ще більш професійному рівні, а нерідко - і запобігати НС ще до їх появи.

Залишається сподіватися, що технічне оновлення підрозділів МНС (особливо пожежно - рятувальних частин у регіонах) буде відбуватися більш високими темпами, ніж зараз. І тоді населення, включаючи громадян висотних будинків, а також проживають у місцях, регулярно страждаючих від повеней, зможуть бути повністю впевнені в тому, що в разі виникнення НС вони будуть оперативно врятовані. А збитки від НС буде максимально мінімізовано.