Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
X Міжнародної спеціалізованої виставки КомунТех - 2012
IIІ Спеціалізованої виставки ДорТехЕкспо - 2012

З 6 по 9 листопада в Києві на території Міжнародного виставкового центру (Броварський пр-т, 15, ст. метро «Лівобережна») проходили заходи з питань розвитку житлово - комунального господарства України - VIІІ Міжнародний конгрес «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово - комунального господарства» та X Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех - 2012».

Десять років поспіль фахівців житлово - комунальної сфери з різних міст України та зарубіжжя об'єднує «КомунТех», ключова виставкова подія в Україні, за якою затвердилася репутація найавторитетнішого галузевого заходу. Щорічно керівники органів державної та виконавчої влади, лідери галузі, професійна бізнес - спільнота, науковці, інвестори та експерти з країн ближнього і дальнього зарубіжжя вирішують завдання, що стоять перед галуззю та розробляють ефективні механізми співробітництва. Вирішення практичних питань з теплопостачання, експлуатації житлового фонду, забезпечення функціонування міського транспорту, утримання вулично - дорожнього господарства, проведення дорожньо - будівельних робіт, заходів з благоустрою, озеленення, санітарної очистки, поводження з твердими побутовими відходами в кожному населеному пункті України значною мірою залежать від впровадження нових досягнень і передового досвіду, які демонструє експозиція виставки.

Мета заходу – прискорити реалізацію реформи житлово - комунального господарства шляхом налагодження ефективного діалогу бізнесу та влади, активізувати процес модернізації та перебудови виробничих фондів комунальних підприємств, сприяти науково - технічному прогресу, стимулювати залучення інвестицій у галузь.

Організатори Конгресу та виставки:
- Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
- ТОВ «Міжнародний виставковий центр»
За підтримки Асоціації міст України

6 листопада відбулося урочисте відкриття VIІІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово - комунального господарства», Х Міжнародної спеціалізованої виставки «КомунТех-2012», Х Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE-2012», ІІ Спеціалізованої виставки «ЄвроБудЕкспо-2012».

Об’єднуючи велику кількість фахівців, Конгрес і виставки за роки існування набули високого рейтингу серед інших заходів спорідненої спрямованості за масштабами, кількістю та географією учасників. У цьому році 325 учасників виставок представили новітні технології та обладнання вітчизняних та зарубіжних виробників з 19 країн світу для широкого застосування в житлово - комунальній галузі, інженерно - транспортній інфраструктурі, будівництві та експлуатації доріг, водогосподарському комплексі, у сфері житлового, промислового та цивільного будівництва та ін.

На церемонії офіційного відкриття були присутні:
- Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Близнюк Анатолій Михайлович
- Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг Саратов Валерій Володимирович
- Голова Державного агентства водних ресурсів України Сташук Василь Андрійович
- Віце-Президент Асоціації міст України Пітцик Мирослав Васильович
- Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр» Ткаченко Анатолій Вікторович,
а також інші почесні гості: керівники профільних установ та відомств, органів центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, представники наукових, міжнародних організацій.

По завершенню відкриття відбувся огляд масштабної експозиції. Тематично пов'язані з «КомунТех» і «ДорТехЕкспо», виставки «AQUA UKRAINE» (водопостачання, водопідготовка), «ЄвроБудЕкспо» (житлове, промислове будівництво), проходили одночасно в сусідніх павільйонах Міжнародного виставкового центру.

Після ознайомлення з експозиціями, на брифінгу для представників ЗМІ Голова Мінрегіону Анатолій Близнюк визначив основні напрямки роботи Міністерства на найближчу перспективу: «За кількістю і значенням умовно ці напрямки можна назвати «7 китів», на яких тримається реформа ЖКГ. Це, зокрема, дерегуляція галузі, повний облік ресурсів, створення ефективного власника житла, економічно обґрунтовані тарифи, монетизація пільг і субсидій, наявність «дешевих грошей» для модернізації, а також застосування програмно - цільового методу під час реалізації кожного з напрямків». Очільник Мінрегіону наголосив, що необхідно відпрацьовувати механізми залучення інвестицій для реформування галузі та впровадження інновацій у модернізацію житлово - комунального господарства України.

Стабільне функціонування життєдіяльності міст України значною мірою залежить відстимулювання розвитку вулично - дорожнього господарства, будівництва нових шляхопроводів, транспортних розв’язок, реконструкції та ремонту доріг. Традиційно, третій рік поспіль разом з «КомунТех» проводиться «ДорТехЕкспо» - виставковий проект спорідненої тематики. Виставки за роки існування стали стартовими майданчиками для виходу на український ринок десятків успішних компаній, які сьогодні займають лідируючі позиції на цільовому ринку. Поява на виставках щороку нових гравців спонукає інших учасників застосовувати засоби конкурентної боротьби, зокрема, пропонувати більш низькі ціни, поліпшені характеристики товару, більш високий рівень обслуговування споживачів, випуск нових товарів тощо.

На загальній площі експозиції «КомунТех-2012»/«ДорТехЕкспо-2012», яка склала близько 5300 кв.м, свої досягнення в галузі обладнання, матеріалів, технологій, техніки для житлово - комунального та дорожнього господарства, представила 91 компанія з 14 країн (Білорусь, Болгарія, Великобританія, Іспанія, Канада, Китай, Німеччина, Польща, Росія, США, Україна, Франція, Чехія, Фінляндія).

Дебютанти, що долучилися до участі у цьогорічних виставках «КомунТех»/«ДорТехЕкспо» викликали неабияку зацікавленість відвідувачів:
1. Компанія UMT («Українські мобільні технології») представила власну розробку - рішення для створення в Києві системи «Розумне місто» - єдину систему моніторингу та диспетчеризації муніципального транспорту. Кожен відвідувач виставки міг самостійно протестувати роботу системи і розрахувати вартість впровадження для реальних умов за допомогою спеціально розробленого програмного рішення - економайзера.
2. Львівський завод «Електронмаш», що входить до складу ПАТ «Концерн - Електрон», презентував малогабаритну вантажівку власної розробки - справжній прорив у вітчизняному комунальному господарстві.
3. Вітчизняне підприємство ТОВ «ЛОТТА» м. Харків вперше представило на виставці снігоплавильну техніку власного виробництва, яка дозволяє розтоплювати зібраний сніг у будь-якій частині міста.
4. Компанія «Крамар Рісайклінг» - національний оператор поводження з відходами.
5. ТОВ «Українські Металеві Конструкції» - вітчизняний виробник всіх видів контейнерів вперше цього року на виставковому майданчику презентувало свою продукцію.
6. Широкому колу відвідувачів були представлені комунальна техніка фірми FAUN, світового лідера з виробництва високоякісних сміттєзбиральних та вакуум - підмітальних машин, та нові сміттєвози Сaridro від компанії «Рено Тракс», офіційного представника Renault Trucks в Україні.
7. Компанія «Екта», яка є одним з лідерів європейського ринку в сфері розробки і виробництва спеціалізованих продуктів на основі світлодіодної техніки, представляла сучасні рішення для транспортної галузі: світлодіодні активні дорожні знаки, інформаційні табло, світлодіодні вуличні світильники.
8. Вперше в Україні, на виставковому майданчику МВЦ, презентували свою продукцію три компанії з Росії: ВАТ «Завод Комплексні Дорожні Машини ім. М.І. Калініна» - обладнання для літнього і зимового утримання доріг; ТОВ «Строммашина СіЕсПі» - провідний виробник дробильно - розмельного і сортувального обладнання; ТОВ «Сибур Геосинт» - один з найбільших виробників в Росії нетканого геотекстильного полотна, що сприяє підвищенню якості та довговічності служби доріг та підвищенню безпеки дорожнього руху.

Вперше на виставці демонстрували свою продукцію для дорожнього будівництва:
9. ТОВ «Вольтех» - офіційний авторизований дилер Вольво, один з провідних світових виробників і постачальників дорожньо - будівельної та будівельної техніки. ПІК «Віртген Україна», представництво групи «Wirtgen Group» в Україні, яке протягом багатьох років забезпечує постачання та обслуговування дорожньої та будівельної техніки Wirtgen, Vogele, Hamm, Kleemann, Benninghoven, Case, Streumaster, Schafer.
10. ПАТ «Альцест» - один з найбільших національних операторів ринку з продажу професійних інструментів та обладнання для будівництва, ремонтних дорожніх робіт, догляду за лісом та садом.
11. ТОВ Фірма «Альта ЛТД», ТОВ «Логістік Груп» демонстрували навантажувачі для застосування в різних галузях народного господарства.
12. На стенді компанії «Аероекс» можна було ознайомитись з найсучаснішими матеріалами, що значно підвищують безпеку дорожнього руху, підтримуючи високий рівень транспортно - експлуатаційних характеристик автодоріг.

Високоякісне світлотехнічне обладнання демонстрували компанії:
13. ТОВ «ШЕФТ» - виробник вуличного світлодіодного світильника ULSL-70, призначеного для освітлення магістралей, вулиць, парків тощо.
14. На стенді ТОВ «Полігон-Авто» можна було побачити опори освітлення, завдяки яким вуличне освітлення є якісним та надійним.
15. Комфортабельний міський автобус виробництва Китаю, який відповідає високим світовим стандартам, представило підприємство «Волиньавтомотосервіс».

- Комунальна, дорожньо-будівельна техніка, машини та механізми для будівництва та утримання доріг і мостів, тротуарів, матеріали і технології
Різноманіття сучасної спецтехніки, спеціалізованих машин, устаткування для будівництва та експлуатації доріг і мостів, комунальної та бурової техніки продемонстрували провідні компанії, які вже багато років співпрацюють з МВЦ: Agrometall s.r.o. (Чехія), ТОВ «УКРІНДУСТРІАЛГРУП», ПАТ «Автокраз», ТОВ «Агромашхолдинг - Україна», ТОВ «Амкодор - Укроспецмаш», ТОВ «Глобус Авто», ТОВ «Керхер», підприємство «Кобальт», ТОВ «Арзамаський завод комунального машинобудування «Коммаш» (Росія), ВАТ «Коммаш» (Україна), ТОВ «Констракшн Машинері», ТОВ «Техноплаза Україна», ТОВ «Харківський завод будівельних, дорожніх і комунальних машин» та ін.

Компанія «Будшляхмаш», яка цього року набула статусу офіційного дистриб'ютора в Україні техніки підприємства «RM - Terex», представила увазі відвідувачів перші завезені в Україну екземпляри екскаватора - навантажувача Terex TLB 840 і компактного гусеничного навантажувача Terex PT-100 G Forestry з мульчерною установкою.

- Технічні засоби організації дорожнього руху
Обладнання та продукцію для забезпечення безпеки дорожнього руху представили постійні учасники виставок: ТОВ «Атілос», ТОВ «Росток - Елеком», «Компанія СЕА», а також компанія TIOMAN Sp.Z o.o. Sp.K (Польща).

- Благоустрій і комунальне обслуговування міст

- Управління відходами виробництва та споживання
Особливий інтерес спеціалістів - відвідувачів викликала експозиція вітчизняних і зарубіжних підприємств: ТОВ «HAMMEL - Україна», Naue GmbH & Co. KG (Німеччина), Remondis AG & Co KG (Німеччина), ТОВ «Рециклінг - Лайн», ТОВ «Еко - Львів», ТОВ «Елкопласт - Укр», ТОВ «Термінал Юг», ТОВ «Тота - Груп».

Продукцію для оснащення дитячих ігрових і спортивних комплексів наочно представили компанії: ТОВ «Віда» і ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики». «Дніпропетровський завод «Продмаш» продемонстрував продукцію для облаштування міст - лавки, урни, ліхтарі зовнішнього освітлення та ін. На виставці також можна було ознайомитися з продукцією Авдіївського заводу металевих конструкцій, виробника опор і світильників зовнішнього освітлення, що своїми показниками не поступаються світовим стандартам.

- Енергозберігаючі механізми, технології, обладнання, матеріали, інструменти для об'єктів комунальної інфраструктури
Представили такі українські та зарубіжні виробники, дилери та дистриб'ютори відомих брендів, як ТОВ «Зевс - Технології», ТОВ «Ротенбергер - Центр», ТОВ «Вертекс Україна», ТОВ ВТЦ «Динамо - Континент», ТОВ «Композит - К», «Інститут технічної теплофізики НАН України» та ін.

ТОВ «ЗАВОД ЄВРОФОРМАТ» представив серію пасажирських ліфтів, унікальну енергозберігаючу технологію систем опалення, а також вдосконалені розподільні електротехнічні шафи.

Проведення VIІІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово - комунального господарства» - основна подія ділової програми виставок, яка спрямована на комплексний розгляд усіх складових реформи комунальної сфери. Заходи Конгресу охоплювали широкий спектр галузевих науково - прикладних питань:
- Всеукраїнський семінар з питань благоустрою населених пунктів «Благоустрій - 2012». Нагородження мерів населених пунктів - переможців щорічного всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».
- Міжнародна науково-практична конференція «Реконструкція житла»
- Конференція «Модернізація комунальної теплоенергетики»
- Тренінг з питань поводження з побутовими відходами
- Тренінг з питань експлуатації вулиць та доріг населених пунктів
- Семінар у сфері зеленого господарства «Стан зеленого господарства в Україні»

За даними анкетування відвідувачів та експонентів виставки «КомунТех-2012» визначені основні статистичні параметри, які демонструють позитивну тенденцію розвитку виставкового проекту. Відзначено високу оцінку якісного складу учасників та відвідувачів виставки, рівня організації та проведення ділової програми. Проаналізовано також основні фактори, які впливають на прийняття рішення щодо участі у виставці, а саме: проведення виставки державного рівня, актуальність тематики, якісний та кількісний склад учасників, універсальний характер виставки.

Одним із факторів, який вплинув на рішення підприємств щодо участі у «КомунТех-2012» є одночасне проведення виставок споріднених тематик: IIІ Спеціалізованої виставки «ДорТехЕкспо», Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE», Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність», II Спеціалізованої виставки «ЄвроБудЕкспо». Комплекс виставкових подій надав експонентам можливість спілкування з більш численною цільовою аудиторією фахівців різних галузей.

АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ

Географія відвідувачів по країнах

Географія відвідувачів по країнах

%

Україна

88

СНД (Білорусь, Росія)

5

Зарубіжжя (Грузія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, США, Японія)

7

Виставка «КОМУНТЕХ 2012» Київ МВЦ

Географія відвідувачів по регіонах України

Географія відвідувачів по регіонах України

%

Київ і Київська область

53

Центральний/Північний регіон: Вінницька, Житомирська, Черкаська, Чернігівська, Сумська, Полтавська області

14

Східний регіон: Харківська, Луганська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька області

18

Центральний/Південний регіон: Кіровоградська, Одеська, Миколаївська, Херсонська області, Автономна Республіка Крим, м. Севастополь

7

Західний регіон: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області

8

Виставка «КОМУНТЕХ 2012» Київ МВЦ

Сфера діяльності

Діяльність компанії

%

Виробник

21

Оптова торгівля

10

Дилер

7

Дистриб'ютор

4

Роздрібна торгівля

6

Наука

5

Послуги:

Житлово-комунальні послуги

22

Дорожньо-будівельні послуги

11

Транспортні послуги

8

Інші послуги

6

Виставка «КОМУНТЕХ 2012» Київ МВЦ

Посадовий склад відвідувачів

Посада

%

Керівник організації

50

Керівник підрозділу

24

Спеціаліст/Менеджер/Науковий співробітник

17

Технічний персонал

5

Інше

4

Виставка «КОМУНТЕХ 2012» Київ МВЦ

Спеціалізація підприємства

Спеціалізація

%

Санітарна очистка територій. Збір, вивіз, переробка, утилізація відходів

22

Комунальна, дорожньо-будівельна техніка, спецтехніка, пасажирський транспорт

17

Комунальна теплоенергетика. Інженерні мережі

15

Дорожньо-мостове будівництво. Безпека дорожнього руху

15

Зовнішній благоустрій. Вуличне освітлення. Зелене господарство

9

Утримання житлового фонду. Будівництво, ремонт будівель. Ліфтове господарство

8

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, міськадміністрацій, управлінь ЖКГ

8

Наукові та навчальні установи

3

Міжнародні та громадські організації

2

Інше

1

Виставка «КОМУНТЕХ 2012» Київ МВЦ

Тематика, що цікавить відвідувачів

Тематика

%

Переробка та утилізація відходів

18

Комунальна техніка, спецтехніка

19

Інженерні технології ЖКГ

16

Зовнішній благоустрій, благоустрій доріг і придорожніх територій

12

Дорожньо-будівельна техніка й технології

10

Утримання житлового фонду. Ліфтове господарство

13

Засоби безпеки дорожнього руху

4

Освітлення вулиць, доріг, автомагістралей

7

Інші розділи

1

Виставка «КОМУНТЕХ 2012» Київ МВЦ

Цілі та мотивації участі у виставці

Мета участі

%

Встановити нові ділові контакти, укласти договори

36

Продемонструвати нову продукцію

29

Престиж торгової марки

19

Отримати інформацію про ринок

16

Виставка «КОМУНТЕХ 2012» Київ МВЦ

Оцінка виставки компаніями-експонентами

Оцінка виставки

Відмінно (%)

Добре (%)

Задовільно (%)

Оцінка складу учасників виставки

29

55

16

Оцінка якості організації виставки

52

39

9

Оцінка складу відвідувачів

26

51

23

Виставка «КОМУНТЕХ 2012» Київ МВЦ

Намір експонентів щодо участі у виставці «КоммунТех-2013»

Участь в наступному році

Швидше так,
чим ні (%)

Швидше ні,
чим так (%)

Ні
(%)

 

83

15

3

Виставка «КОМУНТЕХ 2012» Київ МВЦ