Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
V Міжнародної спеціалізованої виставки Енергоефективність - 2012

З 6 по 9 листопада в Києві на території Міжнародного виставкового центру (Броварський пр-т, 15, ст. метро "Лівобережна") відбулася ключова подія в галузі ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива – V Міжнародна спеціалізована виставка "Енергоефективність - 2012" та IV Міжнародний інвестиційний бізнес‑форум з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Організатор заходів:
- Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності)
Співорганізатор:
- ТОВ "Міжнародний виставковий центр" (МВЦ)

П’ять років поспіль Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження проводить найавторитетніший в Україні захід для професійного товариства, інвесторів та широкого кола фахівців. Виставка "Енергоефективність" та Бізнес‑форум консолідують зусилля влади та бізнес‑спільноти у прагненні зменшити енергетичну залежність країни, підвищити енергетичну та екологічну ефективність національної економіки, створити умови для входження країни до європейської спільноти. Керівники органів державної та виконавчої влади, лідери галузі, професійна бізнес-спільнота, науковці, інвестори та експерти з країн близького і далекого зарубіжжя щорічно беруть участь у цих заходах.

6 листопада на території Міжнародного виставкового центру відбулося урочисте відкриття IV Міжнародного інвестиційного бізнес‑форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики і V Міжнародної спеціалізованої виставки "Енергоефективність - 2012".

На церемонії офіційного відкриття були присутні:
- Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Пашкевич Микола Олександрович
- Керівник програм допомоги "Енергетика, транспорт та навколишнє середовище" Представництва Європейського Союзу в Україні Вальтер Треттон
- Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Мазурчак Олександр Володимирович
- Генеральний директор ТОВ "Міжнародний виставковий центр" Ткаченко Анатолій Вікторович
а також інші почесні гості: керівники профільних установ та відомств, органів центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, представники наукових, міжнародних організацій.

Особливе значення та актуальність проведення Міжнародного інвестиційного бізнес‑форуму з питань енергоефективності та альтернативної енергетики та Міжнародної спеціалізованої виставки "Енергоефективність - 2012" були відмічені на високому державному рівні. Голова Держенергоефективності зачитав вітальні слова Віце-прем'єр-міністра України – Міністра соціальної політики України Тігіпка Сергія Леонідовича з нагоди відкриття виставкових заходів, який підкреслив, що підвищення енергоефективності є стратегічним напрямком на шляху розвитку України. По завершенню відкриття відбувся огляд експозиції виставки загальною площею більш ніж 2 300 кв.м.

На сьогодні виставка "Енергоефективність" впевнено займає провідні позиції спеціалізованого заходу в Україні, який об’єднує велику кількість фахівців та демонструє найкращі практики щодо застосування "зеленої" енергетики в усіх галузях економіки держави. У 2012 році 93 вітчизняні і зарубіжні компанії з 10 країн світу представили на виставці інноваційні розробки та обладнання у сфері вітроенергетики, сонячної та геотермальної енергетики, сучасні енергозберігаючі технології, що використовуються практично у всіх галузях народного господарства України.

На виставці свої проекти і розробки представили такі провідні підприємства ринку альтернативної енергетики, як: "Activ Solar" (Україна‑Австрія), "ATMOSFERA.UA", "Вітряні парки України", ДТЕК, "Еліос Стратегія" (Україна‑Франція), "Енком Трейд Груп", "Інтегрейтед Текнікал Віжн Лтд", "Квазар", "Передові технології", "Союз-Континент", "Спецсервіс 2006", "Стар Енержі", "Теплові насоси", "Фурлендер Віндтехнолоджі" (Україна‑Німеччина), "Шанс-Драгстор", "Энергоэффективные технологии и системы" (Латвія).

Сьогодні особливо актуальним виглядає використання альтернативних видів палива, а також впровадження устаткування для виробництва біопалива. Напрацювання у цій галузі показали підприємства "Biofuel Equipment", "Він-Пелет", "Зелена Енергія Т".

Широкий спектр сучасних зразків енергоефективного обладнання і технологій, інноваційних технічних рішень було продемонстровано вітчизняними та зарубіжними компаніями: Polytechnik Luft- Und Feuerungstechnik GmbH (Австрія), Yukseltur Expressa (Туреччина), БелОМО Холдинг (Росія), "Буран Тех", "Еколайт Україна", "Євротерм", "Ліга Лед", "Кіровоградський Завод Дозуючих Автоматів", "Мотор Січ", "МТГ Україна", "Промснаб", "Сахара", "СВС-Дніпро", Cербські Екологічні Теплові Системи ТМ "Струменево‑Нишова Технологія", "УкрЕСКО", ФОП Мовлян О.М. та ін.

Застосування новітніх енергозберігаючих технологій та матеріалів у будівництві стає дедалі актуальнішим в Україні. Серед підприємств, які представили цей напрямок на виставці, можна відмітити наступні: ZEHNDER GmbH (Німеччина), "ВЕКА Україна", "Інвентум Україна", "МАПИД" (Росія), "Прана", "РЕАЛ-Т", "Унітерміка".

Зарубіжні учасники виставки, націлені на співпрацю з Україною, представили національні проекти у сфері енергетики, енергозбереження та відновлюваної енергії. Це Північна Екологічна Фінансова Корпорація НЕФКО, інститути Російської Академії Наук.

Держадміністрації Івано-Франківської, Київської, Луганської, Рівненської, Харківської областей запропонували до уваги відвідувачів цікаві енергозберігаючі проекти та програми енергоефективності на найближчі роки.

Ділова програма Міжнародного інвестиційного бізнес‑форуму стала ефективною платформою для становлення продуктивного діалогу і партнерських відносин між бізнесом та владою, інвесторами та виробниками, міжнародними та вітчизняними експертами, кредитно‑фінансовими установами. У цьому році Бізнес‑Форум зібрав понад 350 учасників з усіх регіонів України та зарубіжжя з 10 країн світу. Провідні учасники енергетичного ринку України вирішували питання реалізації державної політики у галузі відновлюваної енергетики та практичного втілення енергоефективних проектів у життя, обговорювали законодавчі акти та механізми отримання "зеленого" тарифу, обмінювалися професійним досвідом та порадами.

За даними анкетування відвідувачів та експонентів виставки "Енергоефективність - 2012", визначені основні статистичні параметри, які демонструють позитивну тенденцію розвитку виставкового проекту. Відзначено високу оцінку якісного складу учасників та відвідувачів виставки, рівня організації та проведення ділової програми.

Проаналізовано також основні фактори, які впливають на прийняття рішення щодо участі у виставці, а саме: проведення виставки державного рівня, актуальність тематики, якісний та кількісний склад учасників, універсальний характер виставки.

АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ

1. Статистичні показники виставки

Виставкова площа НЕТТО (квадратні метри)

2 300 кв.м

Кількість експонентів

93 компаній

Кількість вітчизняних експонентів (підприємств)

76 компаній

Кількість зарубіжних експонентів (підприємств)

17 компаній

Кількість країн

10
Австрія, Білорусь, Німеччина, Латвія, Росія, Сербія, Туреччина, Україна, Фінляндія, Швеція

Кількість відвідувачів виставки

2458

Кількість країн

28

Проведено заходів:

 

Міжнародний інвестиційний бізнес‑форум з питань енергоефективності та альтернативної енергетики

 

Засідань Бізнес‑форуму

19 годин

Періодичність проведення виставки

щорічно

2. Інформація про відвідувачів виставки

2.1 Географія відвідувачів
2.1.1 Географія відвідувачів по країнах

Географія відвідувачів по країнах

%

Україна

87

СНД (Білорусь, Естонія, Казахстан, Латвія, Молдова, Росія, Узбекистан)

8

Зарубіжжя (Австралія, Австрія, Великобританія, Греція, Ізраїль, Іспанія, Італія, Канада, Корея, Нігерія, Німеччина, Польща, Словаччина, США, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чеська Республіка, Швеція, Швейцарія, ЮАР)

5

Виставка ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2012 Київ

2.1.2 Географія відвідувачів по регіонах України

Географія відвідувачів по регіонах України

%

Київ і Київська область

69

Центральний/Північний регіон: Вінницька, Житомирська, Черкаська, Чернігівська, Сумська і Полтавська області

10

Центральний/Південний регіон: Кіровоградська, Одеська, Миколаївська, Херсонська області, Автономна Республіка Крим, м. Севастополь

5

Західний регіон: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області

4

Східний регіон: Харківська, Луганська, Дніпропетровська, Донецька і Запорізька області

12

Виставка ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2012 Київ

2.2 Сфера діяльності компанії

Діяльність компанії

%

Виробник

21

Дистриб'ютор

11

Дилер

6

Оптова торгівля

18

Роздрібна торгівля

16

Наука

14

Послуги

9

Інше

5

Виставка ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2012 Київ

2.3 Посадовий склад відвідувачів

Посада

%

Керівник організації

38

Керівник підрозділу

18

Спеціаліст/менеджер/науковий співробітник

28

Технічний персонал

9

Інше

7

Виставка ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2012 Київ

2.4 Галузева приналежність компаній

Діяльність компанії

%

Діяльність компанії

%

Відновлювана енергетика

21

Машинобудування

1

Електроенергетика

11

Транспорт

1

Теплоенергетика

10

Деревообробка

1

Електротехніка

8

Інші галузі

1

Нафтогазова промисловість

4

Державні органи

5

Гірничодобувна промисловість

2

Наука

10

Житлово-комунальне господарство

6

Міжнародні громадські організації

1

Будівництво

7

Інвестиційні та фінансові установи

3

Агропромисловий комплекс

3

Інжиніринг и обслуговування об’єктів

4

   

Інші послуги

1

Виставка ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2012 Київ

2.5 Тематика, якою цікавилися відвідувачі

Тематика

%

Сонячна енергетика

16

Вітроенергетика

14

Альтернативні види палива

12

Теплообмінне обладнання

7

Електротехнічне устаткування

6

Котельне встаткування

11

Когенераційні установки

6

Енергозберігаюче освітлення

9

Енергозбереження в будівництві

10

Впровадження енергоефективних технологій у виробництво

5

Інше

4

Виставка ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2012 Київ

3. Інформація про учасників виставки
3.1 Мета та мотивації участі у виставці

Мета участі

%

Встановити нові ділові контакти, укласти договори

38

Продемонструвати нову продукцію

17

Престиж торгової марки

25

Отримати інформацію про ринок

20

Виставка ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2012 Київ

3.2 Оцінка виставки компаніями-експонентами

Оцінка виставки

Відмінно (%)

Добре (%)

Задовільно (%)

Оцінка складу учасників виставки

28

60

12

Оцінка якості організації виставки

60

38

2

Оцінка складу відвідувачів

20

72

8

Виставка ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2012 Київ

3.3 Намір експонентів брати участь у виставці наступного року

Участь наступного року

Швидше так,
чим ні (%)

Швидше ні,
чим так (%)

Ні
(%)

90

8

2

Виставка ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2012 Київ