Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
X Міжнародного водного форуму AQUA UKRAINE - 2012

(6-9 листопада 2012 року, Міжнародний виставковий центр, Броварський пр-т, 15)

Вода – це основна складова життя на нашій планеті. Зберегти водні ресурси – значить зберегти життя. Не дивлячись на цей факт, в умовах бурхливого розвитку промисловості, росту міст, інтенсифікації сільського господарства захистити від забруднення та виснаження водне середовище з кожним роком стає все важче. Заміна зношених систем водопостачання та водовідведення, впровадження нових технологій очищення води, застосування на виробництві замкнених циклів водокористування, ефективне очищення стічних вод, удосконалення технології іригаційних робіт - це першочергові завдання, вирішення яких має стратегічне значення для подальшого існування та розвитку нашої країни. Тому десятий раз у пошуках шляхів розв'язання поставлених завдань, Міжнародний водний форум зібрав на своєму майданчику представників урядових, громадських, промислових, наукових і ділових кіл України, ближнього та далекого зарубіжжя.

Традиційно Форум проходить за розпорядженням Кабінету Міністрів України та об'єднує роботу виставки з рядом науково - практичних конференцій, семінарів, круглих столів та інших заходів. Спеціалізована виставка, яку можна назвати стрижнем Форуму, є сполучною ланкою між внутрішнім і міжнародним ринками, сприяє залученню іноземних інвестицій для реалізації перспективних проектів українських компаній.

Високий рівень організації та проведення заходу підтверджує почесний знак Всесвітньої асоціації виставкової індустрії (UFI), а підтримка "AQUA UKRAINE" галузевими міністерствами України свідчить про значимість проблематики Форуму для держави.

Організатори заходу:
- Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
- Міністерство екології та природних ресурсів України
- Державне агентство водних ресурсів України
- Messe Berlin GmbH
- ТОВ "Міжнародний виставковий центр"

За підтримки:
- Асоціації "Укрводоканалекологія"
- Асоціації "Питна вода України"

В урочистій церемонії відкриття, яка відбулась 6 листопада 2012 р., взяли участь:
- Близнюк Анатолій Михайлович – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України
- Сташук Василь Андрійович – Голова Державного агентства водних ресурсів України
- Саратов Валерій Володимирович – Голова Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України
- Пітцик Мирослав Васильович – Віце-Президент Асоціації міст України
- Ткаченко Анатолій Вікторович – Генеральний директор Міжнародного виставкового центру
- Інші офіційні особи

Після вітальних слів з нагоди відкриття Форуму, учасники виставки ознайомили почесних гостей з найбільш цікавими розробками та новинками своїх компаній на експозиції, загальною площею понад 8000 кв.м. Близько 200 підприємств з 19 країн світу презентували свої можливості на арені Форуму. В цілому, географія учасників була представлена наступними країнами: Україна, Австрія, Вірменія, Білорусь, Болгарія, Німеччина, Голландія, Італія, Казахстан, Китай, Польща, Росія, Румунія, Словаччина, США, Тайвань, Узбекистан, Франція, Чехія.

Про масштабність виставки можна судити і за різноманітністю представлених на ній технологій та обладнання. Своїми досягненнями та досвідом з широкою аудиторією відвідувачів поділилися провідні гравці водного ринку. На думку фахівців, "AQUA UKRAINE-2012" вразила широким асортиментом насосів і насосного обладнання провідних світових виробників, які ознайомили з професійними рішеннями для забезпечення безперебійної роботи систем водопостачання, пожежогасіння та водовідведення.

Зайняли свою нішу на виставці і технології очищення води, і такі системи водопідготовки, як освітлення, пом'якшення, знесолювання, знезалізнення, дегазація. Варто відзначити і підвищену зацікавленість до установок знезараження води різної продуктивності. Оскільки вибір системи водопідготовки і очищення стоків здійснюється за результатами якісного і кількісного складу домішок, що містяться у даному середовищі, відвідувачі Форуму мали нагоду ознайомитися і з обладнанням для аналізу та контролю питних і стічних вод. У центрі уваги опинилося високоефективне компресорне обладнання, що використовується в широкому спектрі галузей, починаючи з водопостачання (джерела повітря для станцій очищення природних і стічних вод) й закінчуючи сільським господарством та різними галузями промисловості.

На сьогоднішній день, кількість аварій, які відбуваються в результаті критичного стану водопровідної та каналізаційної мережі, значно перевищує відповідну норму в країнах Європи. Звичайно, нам необхідно прикласти безліч зусиль, щоб хоча б на крок наблизитися до європейського рівня. Тим не менш, можна з упевненістю сказати, що широкий вибір труб різного призначення, сполучних деталей, запірної арматури, обладнання для терморезисторного та стикового зварювання, різних технологій прокладання трубопроводів, нових методів пошуку витоків та несанкціонованих підключень, бурових установок, водопровідних і каналізаційних колодязів, машин та інструментів для обробки труб, доповнюючи один одного, створили на виставці повне уявлення про найсучасніші розробки і досягнення в цій сфері.

Значно зменшити використання водних ресурсів виробництвами, скоротити обсяг стічних вод і тим самим відчутно обмежити негативний вплив на навколишнє середовище дає можливість впровадження систем обігового водопостачання із застосуванням градирень, їх ефективна робота та правильна експлуатація. Тому, вичерпна інформація, починаючи від нюансів підбору та проектування градирень і закінчуючи можливостями їх виробництва і комплектації, привернула увагу представників підприємств харчової, хімічної, нафтогазової, металургійної та інших галузей промисловості.

Серйозну зацікавленість для учасників та відвідувачів Форуму щорічно представляє великий вибір споруд для механічного та біологічного очищення стічних вод різної продуктивності, а також реагенти різного призначення.

Одним із вирішальних факторів підвищення продуктивності та поліпшень умов праці є автоматизація технологічних процесів. Звільняючи людину від безпосередньої участі у виробництві, автоматизація виводить управління процесами водопідготовки, водопостачання та водовідведення на новий якісний рівень. Таким чином, представлене на виставці "AQUA UKRAINE-2012" новітнє обладнання, послуги та комплексні рішення в цій сфері відобразили перспективи розвитку водної галузі України на найближчий час.

Особливого значення останнім часом набуває проблема обробки та утилізації осадів стічних вод. Протягом десятиліть в необробленому вигляді вони зливалися на перевантажені мулові майданчики, що призвело до порушення екологічної безпеки та умов життя населення. Основним напрямком вирішення цього актуального завдання є впровадження новітніх технологій та обладнання для зневоднення осадів побутових, промислових та муніципальних стічних вод. До вирішення цієї проблеми залучені вчені всього світу. Таким чином, цій складовій на виставці було приділено особливу увагу.

Широку професійну тематику "AQUA UKRAINE" доповнив великий вибір ємностей, баків, цистерн, резервуарів різних форм, розмірів і призначення; а також помпи, диспенсери, бутлі, чилери і пуріфайери.

Інформативно насичена експозиція Державного агентства водних ресурсів висвітлила стан водного господарства в усіх регіонах України, ознайомила з історією розвитку галузі, впровадженням басейнового принципу управління водними ресурсами, захистом від шкідливої дії вод, забезпеченням сільських населених пунктів централізованим водопостачанням у маловодних регіонах.

Яскравим і незабутнім стала участь у водному форумі ПАТ "АК "Київводоканал". 7 листопада відвідувачі виставки стали свідками захоплюючого "шоу екскаваторів", в якому водії - віртуози продемонстрували небачені можливості важкої техніки. На очах у враженої публіки машини наливали пиво в склянку, пускали салют і навіть цілувалися. Шоу не залишило байдужим нікого з присутніх.

Центральною подією ділової програми водного форуму стала конференція "Якісна питна вода - народу України", яка пройшла в рамках VIII Міжнародного конгресу "Інституційні та технічні аспекти реформування житлово - комунального господарства - 2012" (організатор - Мінрегіон). Конференція висвітлила широкий спектр питань, пов'язаних із сучасним станом водопостачання та якості питної води, залученням інвестицій у галузь водопровідно - каналізаційного господарства, ознайомила з шляхами виконання Загальнодержавної програми "Питна вода України". Щодо затверджених напередодні методик, які передбачають перехід на довгострокові (3-5 років) стимулюючі схеми тарифного регулювання у сферах транспортування теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення йшла мова на тренінгу Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг.

Традиційно насичено і продуктивно пройшла науково - практична конференція "Вода і довкілля" (організатори - Мінприроди, Держводагентство). Обговоривши проблеми екологічного стану, охорони водних ресурсів України та впливу зміни клімату на них, торкнувшись питання раціонального водокористування, особливостей питної води в Україні, приділивши увагу протипаводковим заходам, конференція стала важливим етапом на шляху вирішення проблем водного господарства України.

Щорічний конкурс професійної майстерності "Кращий працівник технічної служби водопровідно - каналізаційної галузі в Україні" пройшов у форматі двох номінацій: 1) врізка до мережі водопостачання під тиском, встановлення водомірного вузла; 2) монтаж водопровідної мережі з полімерних труб. На цей раз, за звання кращого змагалися зварювальники дев'яти провідних команд водоканалів із Києва, Луганська, Чернігова, Хмельницького, Полтави, Тернополя, Донецька, Харкова та Комсомольська. При цьому, у кожній із дисциплін існували свої критерії оцінювання. Швидкість - пріоритетний показник першої номінації, якість - другої. Згідно цим критеріям, в результаті ретельного аналізу виконаних робіт і розподілилися призові місця. У номінації "Врізка під тиском та монтаж водомірного вузла" перелік переможців виглядав так: 1) ТОВ "Луганськвода", 2) МКП "Хмельницькводоканал", 3) КП "Чернігівводоканал". Головний приз - зварювальний апарат, наданий ТД "Євротрубпласт" за перемогу у номінації "Монтаж водопровідної мережі з полімерних труб", дістався одному із постійних учасників змагань КП "Тернопільводоканал". Не лишилися без нагород і команди, що вибороли друге місце (ПАТ "АК "Київводоканал") і третє місце (КП "Харківводоканал"). Усі переможці були нагородженні дипломами та пам'ятними кубками.

За чотири дні роботи виставки взяли участь у діловій програмі та ознайомилися з експозицією виставки "AQUA UKRAINE-2012" 6370 фахівців різних категорій і сфер діяльності з України, далекого й ближнього зарубіжжя.

Виставка AQUA UKRAINE 2012 Київ МВЦ

Комплексний підхід до вирішення завдань водної галузі є однією з особливостей виставки "AQUA UKRAINE". У зв'язку з цим, вже дотримуючись традиції, одночасно з водним форумом у Міжнародному виставковому центрі пройшли тематично взаємопов'язані заходи: X Міжнародна спеціалізована виставка "КОМУНТЕХ" (технології, обладнання, матеріали для комунальної теплоенергетики, дорожньо - будівельна, комунальна техніка, спецтехніка, міський транспорт; відходи виробництва та споживання, благоустрій міст), IX Міжнародна агропромислова виставка "АГРОФОРУМ" (сільськогосподарська техніка, зернопереробка, кормовиробництво, ветеринарія, засоби захисту рослин), V Cпеціалізована виставка "Енергоефективність" (альтернативна та поновлювана енергетика, енергоефективні та енергозберігаючі технології, обладнання, матеріали); II Спеціалізована виставка "ЄвроБудЕкспо" (промислове і житлове будівництво, будівельні технології, матеріали, обладнання, інструмент; техніка). Таким чином, Міжнародний виставковий центр в черговий раз надав унікальну можливість в загальній складності 11340 фахівцям в один час отримати повний спектр інформації про новітні технології і обладнанні водної та суміжних з нею галузей економіки.

За результатами проведення ювілейного Міжнародного водного форуму "AQUA UKRAINE-2012", експоненти дали високу оцінку організації заходу, відзначили професійний рівень аудиторії відвідувачів та актуальність ділової програми.

ГЕОГРАФІЯ ВІДВІДУВАЧІВ ВИСТАВКИ "AQUA UKRAINE-2012"

Виставка AQUA UKRAINE 2012 Київ МВЦ

ГЕОГРАФІЯ ВІДВІДУВАЧІВ ПО МІСТАХ УКРАЇНИ,
НЕ ВКЛЮЧАЮЧИ КИЇВ І КИЇВСЬКУ ОБЛАСТЬ

Виставка AQUA UKRAINE 2012 Київ МВЦ

ПОСАДОВИЙ СКЛАД ВІДВІДУВАЧІВ ВИСТАВКИ

Виставка AQUA UKRAINE 2012 Київ МВЦ

ВИД ДІЯЛЬНОСТІ КОМПАНІЇ

Виставка AQUA UKRAINE 2012 Київ МВЦ