Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38 (044) 201-11-61

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
ХII МІЖНАРОДНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВИСТАВКИ
ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015

На виконання розпорядження Кабінету міністрів України від 19.09.2007 р. №753-р зі змінами від 08.04.2015 р. №340-р на території Міжнародного виставкового центру (МВЦ, м.Київ, Броварський пр-т, 15) відбулася ХІІ Міжнародна спеціалізована виставка засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека - 2015».

До складу організаційного комітету виставки увійшли представники ключових міністерств і відомств:

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦ- Міністерства внутрішніх справ України
- Міністерства оборони України
- Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
- Міністерства закордонних справ України
- Служби безпеки України
- Державної прикордонної служби України
- Державного космічного агентства України
- Державної служби України з надзвичайних ситуацій
- Державної служби експортного контролю України
- Державної фіскальної служби України
- Державного Концерну «Укроборонпром»
- ТОВ «Міжнародний виставковий центр»

Виставка «Зброя та безпека» проводиться з 2004 року, але цьогорічна стала найбільшою подією відповідного спрямування в історії України за кількістю учасників, важливих міжнародних угод, представлених зразків техніки та новинок, а також за представницьким рівнем та популярністю серед громадськості.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦЗа фактичними даними площа виставки сягнула 19300 кв.м., із них 16000 кв.м - у двох павільйонах МВЦ та 3300 кв.м - на відкритих майданчиках. В експозиції взяли участь 264 підприємства, у т.ч., 21 іноземна компанія із 8 країн (Болгарія, Естонія, Ізраїль, Індія, Китай, Нідерланди, Польща, США).
Роботу виставки висвітлювали 149 представників ЗМІ із 98 акредитованих медіаресурсів.

Участь в урочистій церемонії відкриття взяли:
Секретар РНБО - Олександр Турчинов
Міністр внутрішніх справ - Арсен Аваков
Заступник Міністра оборони - Ігор Павловський
Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Руслан Корж
Голова Служби безпеки - Василь Грицак
Голова Державної прикордонної служби - Віктор Назаренко
Голова Державного космічного агентства - Любомир Сабадош
Заступник директора Департаменту оборонних інвестицій Міжнародного секретаріату НАТО - заступник помічника Генерального секретаря НАТО - Ернест Герольд
Генеральний директор ДК «Укроборонпром» - Роман Романов
Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр» - Анатолій Ткаченко

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦСеред інших почесних гостей виставки - представники 7 іноземних делегацій:
Міністерства оборони Республіки Казахстан (очолив заступник Міністра оборони Казахстану), оборонних відомств Ісламської Республіки Пакистан (у складі: Директор озброєння Генерального Штабу), Держави Катар (у складі: керівник Департаменту озброєння та начальник Управління оборонних закупівель Міністерства оборони Катару), Міністерства національної оборони Польщі, представники Генерального штабу Збройних Сил Грузії, підприємства оборонної промисловості Італії, Міжнародного секретаріату НАТО (очолив заступник директора Департаменту оборонних інвестицій Міжнародного секретаріату НАТО - заступник помічника Генерального секретаря НАТО).

На стенді Міністерства оборони України відбулися двосторонні зустрічі заступника Міністра оборони України генерал - лейтенанта Павловського І.В. з представниками зазначених іноземних делегацій. Також на виставці працювали військові аташе з 29 країн, Група з розвитку спроможностей ведення наземного бою (Land Capability Group Land Engagement, LCG LE) Конференції національних директорів з озброєння НАТО у складі 30 представників.
Всього за 4 дні роботи виставку відвідали більше 13 тисяч спеціалістів.

Експозиція виставки була сформована за такими основними тематичними напрямками:
- озброєння та військова техніка для армії і правоохоронних органів
- оснащення поліції
- військова авіація
- охорона кордону
- зброя для мисливства, самозахисту та спорту
- одяг, взуття, засоби захисту.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦСучасні розробки для правоохоронних структур презентувалися на експозиціях структурних підрозділів МВС України: це технології та засоби для забезпечення безпеки дорожнього руху, експертно - криміналістичної справи, діяльності служб охорони. Під час виставки ДНДІ МВС України розгорнув широкомасштабну експозицію наукових розробок та спільних проектів в галузі безпеки та охорони правопорядку. На стенді КНВО «Форт» МВС України демонструвалися найсучасніші зразки стрілецької зброї та спецзасоби для відстрілу гумових куль.

54 натурних зразка військової та спеціальної техніки (у тому числі авіаційної) були розміщені як у павільйонах, так і на відкритих майданчиках. Крім 30-ти підприємств ДК «Укроборонпром», ОПК України представили такі флагмани вітчизняної промисловості, як АТ «Мотор Січ», ПАТ «АвтоКрАЗ», ПАТ «НВО «Практика», завод «Ленінська Кузня», корпорація «Богдан», КБ «Південне», КПСПС «Арсенал» тощо.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦКиївський ПАТ «Завод «Ленінська Кузня» відзначився на виставці прем’єрним показом першого дослідного зразка нової бойової машини «Тритон». Бронеавтомобіль нового покоління «Тритон» - це принципово нова розробка військового призначення. Важливо, що Міністерство оборони України висунуло зброярам свої вимоги щодо необхідної їм бойової машини. На заводі втілили в життя ці пропозиції, і сьогодні нова машина відповідає всім сучасним стандартам. Новинка за своїми характеристиками перевершує аналоги. Бойова машина здатна вплав долати водні перешкоди, що дуже важливо для виконання завдань на місцевості де безліч річок і озер. БТР буде випускатися на потужностях підприємства для Збройних сил України та Національної гвардії.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦЩе одну броненовинку під назвою «ОВОД» презентував на виставці Житомирський бронетанковий завод (ЖБТЗ). Фахівці заводу розробили принципово новий концепт створення легкоброньованої техніки та озброєнь в масовій кількості. Предмет концепту – виготовлення комплектів бронемодулів швидкого монтування (час монтажу 35-40 хвилин) різного функціонального призначення, що встановлюється на всіх шасі підвищеної прохідності і шасі імпортного виробництва з оснащенням останніми дизельними двигунами. Серед головних переваг цієї розробки назвали багатофункціональність, можливість швидкої трансформації, технологічність та можливість організації великосерійного виробництва.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦНовим в тематиці виставки «Зброя та безпека» у 2015 році став розділ «військова авіація», але одразу з потужною експозицією за участі 47 підприємств, серед яких 4 польські. Всесвітньовідомі ДП «Антонов», АТ «Мотор Січ», ТОВ «Івченко - Прогрес», КБ «Південне», Корпорація «ФЕД», ГАХК «Артем», КБ «Луч», авіаремонтні заводи з Одеси, Конотопу, Луцьку, Києва, ТОВ «Аеротехніка МЛТ» та багато інших продемонстрували потенціал України у авіабудуванні, авіаційному та вертолітному озброєнні, протиповітряній обороні, повітряно - космічних засобах спостереження та повітряної розвідки.

Такі затребувані сьогодні безпілотні технології були представлені на стендах ТОВ «ЛікОМ», ТОВ «АВ - ТЕК», WB Electronics (Польща), ITWL (Польша), ВІК «Девіро», ТОВ «Юкрейніен Дефенс Корпорейшен».

Завдяки співпраці з Міністерством освіти і науки України вперше на виставці була організована експозиція ВУЗів та Інститутів НАН України, на якій демонструвались унікальні розробки вітчизняних науковців, дослідників та конструкторів для забезпечення обороноздатності країни.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦТакож новачками виставки стали підприємства верстатобудівної галузі, що займаються комплексним забезпеченням підприємств, в т.ч. оборонно - промислового комплексу, обладнанням, інструментом та устаткуванням, постачають металообробне обладнання, забезпечують капітальний ремонт верстатів та модернізацію систем ЧПУ. Це провідні промислові компанії: ДІТЦ «Контакт», група компаній «ВаріУС», науково - виробнича група «Станкопромімпорт», ЦЕНТР САПР, ВАТ «Дніпроспецсталь», ТОВ «Компрессорс Інтернешенл» та інші.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦУ рамках «цивільної частини» виставки була представлена ексклюзивна для України як за масштабами, так і за змістом експозиція мисливської, службової, спортивної, холодної зброї і супутніх товарів. Після перерви в кілька років на виставці зібрались майже всі оператори ринку стрілецької зброї - це ТОВ «Ствол», Ібіс, ТОВ «Зброяр», ТОВ «Сафарі - Україна», ТОВ «Німрод», компанія «ZBROІA», ТОВ «Тактичні системи», ТОВ «Латек», ПП «Еліста». Провідні зброярські компанії продемонстрували на виставці максимально можливий для одного місця асортимент в найширшому діапазоні цін. Тільки вогнепальної зброї було продемонстровано близько 500 натурних зразків, а загалом, включаючи макети близько 1000 стволів. При цьому відвідувачі виставки малі унікальну можливість «помацати» сподобався зразок і отримати вичерпну консультацію від професіоналів.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦВперше у виставці брала участь болгарська компанія Arsenal 2000, яка крім стрілецької зброї для потреб військових, підрозділів спеціального призначення, також виробляє широкий спектр мисливської зброї та зброї для самозахисту, яке раніше в Україні представлено не було. Так що любителі мисливської зброї мали змогу розширити свій вибір новим сегментом зброї від болгарського виробника.

Ті, хто ще не дозрів до придбання вогнепальної мисливської зброї могли вибрати витончену та надійну пневматичну зброю всесвітньовідомих брендів GAMO, Diana, H & N, Hatsan, Taurus, Sellier & Bellot, Zoraki, ACE Precision та багато інших.

Крім стрілецької зброї, на виставці була широко представлена холодна зброя вітчизняних та зарубіжних виробників - ножі, шаблі, мечі, катани і багато іншого. Багато екземплярів з числа представлених на виставці, можуть по праву вважатися справжніми витворами мистецтва і поповнити колекції поціновувачів.

Експозиція також була насичена супутніми товарами тактичного призначення, для полювання і активного відпочинку вітчизняного і зарубіжного виробництва. Оптика, чохли і патронташі, засоби зв'язку, одяг, взуття - це далеко не вичерпний перелік аксесуарів і приладдя.

Цьогорічна виставка відзначилась і насиченою діловою програмою: проведено близько 30 науково - практичних та презентаційних заходів, а також відбулося підписання ряду домовленостей із провідними оборонними компаніями.

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ МВЦВ перший день роботи виставки «Зброя та безпека - 2015» (22 вересня) ДК «Укроборонпром» уклав низку стратегічних документів із провідними міжнародними компаніями світу - американською «Textron Systems» та польською «WB Electronics». Згідно з домовленостями, підприємства «Укроборонпрому» співпрацюватимуть з американською компанією «Textron» у сфері виробництва важкої броньованої техніки.

Державне підприємство «Антонов» та польська компанія WB Electronics підписали меморандум, згідно з яким Україна використовуватиме технології WB Electronics в розробці нового тактичного безпілотного авіаційного комплексу для ЗСУ.

Протягом другого дня роботи на ХІІ Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека - 2015» Державний концерн «Укроборонпром» підписав ряд стратегічних документів, спрямованих на розвиток бронетанкового кластеру, зокрема, на інтеграцію його підприємств у міжнародну кооперацію та впровадження сучасних технологій.

Делегація «Укроборонпрому» підписала Меморандум про співпрацю з транснаціональною компанією Flir Systems щодо постачання тепловізійного обладнання для потреб української армії та модернізації цими пристроями вітчизняної бронетехніки.

Також представники Концерну підписали Меморандум із канадською компанією Inkas щодо модернізації бронетехніки та створення сучасного центру її обслуговування (Іnkas є одним із світових лідерів надання послуг бронювання та захисту техніки). З турецькою компанією Aselsan ДК «Укроборонпром» домовився про модернізацію української бронетехніки електрооптичними системами.

Крім того, керівництво ДП «Житомирський бронетанковий завод» підписало угоду про співпрацю із польською компанією PСO. Згідно з новими домовленостями, завод отримає технології виробництва та оснащення бронетанкової техніки оптичними пристроями.

Майже всі учасники ХІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека - 2015» високо оцінили рівень її проведення: за результатами анкетування, на питання «Чи виправдала виставка Ваші очікування» 88% експонентів відповіли - «Так». 76% опитуваних висловили бажання взяти участь у виставці «Зброя та безпека - 2016».

Спираючись на потужний прорив у розвитку ОПК України та відкритість для світового ринку озброєнь, виставка «Зброя та безпека» стає демонстрацією сили та міцності національної оборони України, інструментом для насичення внутрішнього ринку, нарощування експортного потенціалу вітчизняного ОПК, а також платформою для становлення оборонної промисловості як реального сектора економіки.

Динаміка зростання основних показників виставки засвідчила, що Україна потребує такої потужної системної події, як високопрофесійного майданчика для реалізації завдань з розвитку української оборонної промисловості та міжнародного військово - технічного співробітництва і удосконалення технічної оснащеності армії та силових органів.

Динаміка росту основних показників виставки
за період 2012-2015 р.р.

Площа виставки

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ

Кількість учасників

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ

Кількість відвідувачів

Виставка «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА - 2015» Київ