Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
ХI Міжнародної спеціалізованої виставки
Зброя та безпека - 2014

24-27 вересня на території Міжнародного виставкового центру відбулася щорічна Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека - 2014». Виставка «Зброя та безпека» проходить в Україні вже 11-й рік поспіль, проте цього року до неї прикута найбільша увага, «тому що питання озброєння, безпеки для країни, яка протистоїть військовій агресії, є актуальними і пріоритетними», сказав під час свого візиту на виставку голова Верховної Ради України Олександр Турчинов.

Не випадково одночасно з виставкою «Зброя та безпека-2014» був проведений і ІХ Міжнародний авіакосмічний салон «Авіасвіт - ХХІ». Україна належить до числа небагатьох країн, які мають власну авіакосмічну галузь, а від ступеня розвитку та стану оборонно-промислового комплексу та авіакосмічної галузі безпосередньо залежить обороноздатність країни.

Вперше проведені в єдиному форматі експозиції дали можливість комплексного ознайомлення з можливостями даних галузей і отримали безліч позитивних відгуків як від учасників, так і від відвідувачів заходів.

Церемонія відкриття виставок пройшла за участю керівництва країни і під пильною увагою представників засобів масової інформації (всього було акредитовано понад 80 ЗМІ). Відкривали виставки:
- Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов;
- Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков;
- Міністр оборони України Валерій Гелетей;
- Командувач Національної гвардії України Степан Полторак;
- Директор Державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов;
- Президент-генеральний конструктор державного підприємства «Антонов» Дмитро Ківа;
- Народний депутат України, почесний президент підприємства «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв,
представники Адміністрації Президента України, РНБО України, МЗС України, Держприкордонслужби України, військові аташе, акредитовані в Україні.

Також виставку відвідали офіційні делегації з 9-ти країн: Словацька Республіка на чолі з міністром оборони, Латвійська Республіка на чолі з міністром оборони, Литовська Республіка на чолі з віце-міністром охорони краю, Грузія, Алжир, Італія, Малайзія, а також представники НАТО.

По закінченні церемонії відкриття почесні гості оглянули стенди учасників - це 110 компаній, в т.ч. 13 зарубіжних компаній з 4 країн (Індія, Нідерланди, Польща, Чехія), які на площі більш ніж 6000 кв.м. представили свою продукцію і нові розробки - це танки і БТРи, легкі броньовані машини, "розумні" керовані ракети і артилерійські снаряди, безпілотники, прицільні комплекси, піхотна зброя, бронежилети, тепловізори, прилади нічного бачення, засоби зв'язку, обмундирування і амуніція.

Після огляду експозицій голова Верховної ради Олександр Турчинов повідомив, що ряд розробок військово-промислового комплексу, представлених у столиці України на ХI Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека-2014", буде прямо з експозиції направлений в зону силової операції.
"Всі підприємства, які готові давати практичний результат, будуть завантажені замовленнями у повному обсязі. Нам зараз вже потрібно мати реальні системи ППО, зброю і зимовий одяг, - заявив Турчинов. - Часу на очікування у нас немає. Ми повинні використовувати для посилення наших Збройних сил, Національної гвардії, підрозділів міліції кращі зразки зброї і захисту військових. І саме тут під час проведення цієї виставки будуть підписані контракти, які забезпечать наших військових тими засобами, які ми сьогодні потребуємо", - сказав Турчинов.

У список таких засобів увійшли польські безпілотники, які, за інформацією представників Air Force Institute of Technologies (ITWL), можуть піднімати до 15 кілограм корисного вантажу, у тому числі озброєнь, а також "комплекси по знешкодженню ворожих безпілотників". За словами голови парламенту, такі системи прямо з виставки відправляться в зону проведення АТО.

На виставці, яка проходить під патронатом українських силових структур (Міноборони, Нацгвардія, МВС, СБУ, Держприкордонслужба), саме вони і виступають головними замовниками, які можуть вибрати з кращих зразків найнеобхідніше і сформувати новітнє обличчя українського війська.

Вітчизняні виробники надають для цього всі можливості. На виставці вони продемонстрували повний спектр продукції для потреб силових і правоохоронних структур і заявили про готовність виконувати масові замовлення: «зробимо що завгодно і скільки потрібно, тільки дайте держзамовлення».

29 підприємств Державного Концерну «Укроборопром» представили на своїх стендах нові види озброєння і військову техніку, які вже традиційно користуються попитом на зовнішніх ринках. Серед основних підприємств, які представили на виставці новітні розробки - державна акціонерна холдингова компанія «Артем», ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон», ДП «ДККБ «Луч». В їх арсеналі - високоточні механізми, керовані ракети, оптичне обладнання та інші сучасні види озброєнь. Ці досягнення стануть основою для оснащення української армії.

В ході виставки були проведені переговори та зустрічі Міністра оборони України та Генерального директора ДК “Укроборонпром” з офіційними делегаціями Латвії, Литви, Польщі, Словаччини, Грузії, Малайзії, Алжиру та представником НАТО, на яких були обговорені питання подальшого розвитку ВТС між країнами.

Міністерство внутрішніх справ України на виставці «Зброя та безпека - 2014» було представлено стендами ДП МВС України “Форт”, на якому були представлені сучасні зразки стрілецького озброєння, Державної служби охорони, Державтоінспекції, Державного науково-дослідного інституту міністерства. Серед експонатів були дистанційні електрошокери і шумові гранати, спецобладнання для приглушення дії вибухових пристроїв, новинки експертно-криміналістичної справи, різноманітна зброя, спецмашини МВС та інше.

Серед інших українських виробників на виставці були представлені такі підприємства як "КрАЗ", який випускає військові бронемашини, "Південмаш" - з проектом крилатих ракет і ракетних тактичних комплексів, ДП "Антонов" (його представники готові запустити в серію Ан-70).

На майданчику НВО "Практика", крім традиційного ажіотажу навколо українського "хаммера" - бойовий бронеавтомобіль "Козак", в центрі уваги опинився мобільний броньований блокпост, обладнаний усім необхідним, і що вигідно відрізняється від саморобних укріплень з бетонних блоків можливістю всесезонного використання.

За результатами огляду експозиції Олександр Турчинов запевнив, що оборонна продукція українського виробництва буде пріоритетною в держзакупівлі для Міноборони і підрозділів МВС. Було оголошено, що Міністерство оборони і Національна гвардія отримають "кілька модифікацій військово-транспортних вертольотів Мі-8" від "Мотор Січ". Також замовлення отримав і Харківський танковий завод, який має поставити нові БТРи різної модифікації та іншу броньовану техніку.

Як зазначив у своєму зверненні до громадськості командувач Національної гвардії України Степан Полторак, частина вітчизняної броньованої техніки, яка представлена на виставці, знаходиться на озброєнні Національної гвардії і вже пройшла певну апробацію в ході антитерористичної операції. Приємно, що виявлені в ході випробувань недоліки, враховані виробниками і представлені на експозиції з урахуванням практичних зауважень.

Крім військових зразків, багато компаній представили і зразки подвійного призначення, які доступні для цивільного населення. Як звичайно, найбільш багатолюдним місцем на виставці була частина павільйону, де розташовувалися стенди зі зброєю для полювання, спорту та самооборони, історичною зброєю, товарами для екстремальних видів відпочинку.

В експозиції компанії «Ібіс», як завжди, було представлено безліч одиниць зброї і тактичного спорядження: зброя (HS Precision, Remington, Blaser, Sauer, Hatsan, SAKO TRG, Taurus, UTAS, ATA ARMS, UZKON, MKM-072, Howa), спецпристрої під гумову кулю (Вій, Скат), аксесуари (Magpul, CAA, Leapers, Allen), одяг і взуття (Defcon, SITKA GEAR, Danner, SOD, Omniteksas, Primavera, Snugpak), ножі (Blackhawk!, Zero Tolerance, Kershaw, MORA, PARTNER, Microtech, Spyderco, FKMD, Hogue, Boker, Cold Steel, SKIF, Chris Reeve, Remington), оптика (Zeiss, Nikon, Pentax, Dipol, Shield, Aimpoint), ліхтарі (Olight, Nitecore) і ін.

Компанія «Царъская охота» - перший і єдиний салон в Україні, який пропонує повний спектр послуг з придбання ексклюзивних, штучних, мисливських рушниць найвищого розбору, представила такі всесвітньо відомі бренди як Bernardelli, Betinsolli, Sabatti, Holland & Holland, Perugini-Visini, Fratelli Poli Armi, L.Bosis, Cosmi, Karl Hauptmann, Perazzi, Grulla, Armi Magap.

ТОВ "Латек" - найбільший недержавний завод в Україні з виробництва зброї, займається виробництвом і реалізацією зброї пневматичної, травматичної, під патрон Флобера, вогнепальної гладкоствольної мисливської та спортивної, а також спортивного обладнання та інвентарю. Великою популярністю на виставці користувалися револьвери Safari РФ під патрон Флобера, які не вимагають спеціального дозволу на придбання, травматичний револьвер Safari, мисливські рушниці "Алтай".

Традиційно, одним з найбільш відвідуваних стендів на виставці став стенд ТОВ «Тактичні системи», які продемонстрували як мисливську зброю (в т.ч. власного виробництва), так і зброю спеціального призначення. Особливу увагу всіх категорій відвідувачів привернула така актуальна продукція як одяг, взуття та екіпірування для зимового сезону.

В рамках ділової програми виставки відбулася Міжнародна конференція «Безпека в Східній Європі - виклики та загрози. Військово-технічне співробітництво - важлива складова розвитку озброєння та обороноздатності України», організаторами якої виступили Міжнародний виставковий центр, Асоціація "Українські оборонні технології" та Міністерство оборони України. У підготовці конференції активну участь взяли Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України та Державний науково-дослідний інститут авіації Міністерства оборони України.

Міжнародна конференція проходила протягом двох днів. У перший день конференції на пленарному засіданні були розглянуті питання безпеки в Східній Європі та військово-технічного співробітництва з країнами ЄС і США як важлива складова розвитку озброєння та обороноздатності України. Другий день конференція проходила по секціях, на яких розглядалися питання:
- Перспективи розвитку озброєння наземних підрозділів. Кооперація підприємств оборонної промисловості з іноземними компаніями - головний напрямок ВТС і основа для створення нових зразків ОВТ;
- Перспективи розвитку військової авіації. Кооперація підприємств авіаційної промисловості з іноземними компаніями - головний напрямок ВТС і основа для створення нових зразків авіаційної техніки.

Всього в конференціях взяли участь близько 500 фахівців, в тому числі представники іноземних міністерств оборони і НАТО. На пленарному засіданні виступило 15 доповідачів, в роботі секцій було здійснено 45 доповідей. Свої погляди на питання безпеки в Східній Європі висловили організатори конференції, представники Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України, Віце-міністр охорони краю Литовської Республіки, представник Міжнародного секретаріату НАТО, народні депутати, генеральний директор ДК "Укроборонпром", генеральні конструктори і експерти.

Виставка і проведена Міжнародна конференція дозволили активізувати діалог щодо подальшого розвитку військово-технічного співробітництва у зазначеній сфері. За результатами конференції визначено, що метою цієї співпраці мають стати:
1. розширення співпраці з провідними компаніями країн ЄС і США з метою закупівлі та використання окремих високотехнологічних підсистем для підвищення технічних характеристик української оборонної продукції;
2. створення спільних кооперацій між оборонними підприємствами і компаніями різних країн для розробки та виробництва нових зразків ОВТ для забезпечення потреб Збройних сил;
3. досягнення координації державних програм розвитку ОВТ і поступовий перехід до здійснення спільних замовлень розробки окремих зразків озброєння і військової техніки Міністерствами оборони кількох країн. Українські експерти вважають, що першочергово мова може йти про спільні замовлення розробки нового озброєння Міністерством оборони України з міністерствами оборони країн Східної Європи і Балтії.

На погляд учасників конференції, це дозволить значно зменшити витрати кожної окремої країни на розробку сучасних видів озброєння, створити нові коопераційні зв'язки і завантажити підприємства замовленнями, що і вимагає оборонна промисловість наших країн.

Для України - розвиток ВТС важливо також з погляду реального входження українських підприємств до Європейського економічного простору і має стати одним із реальних кроків України при імплементації підписаних документів про Асоціацію з ЄС.

Результати анкетування учасників виставки підтверджують перспективність подальшого розвитку виставки:
1. позитивно оцінюють процес розвитку виставки 86% учасників
2. оцінка за організацію виставки
«Відмінно» - 79% учасників
«Добре» - 21% учасників
3. оцінка учасниками аудиторії відвідувачів
задоволені і кількістю і складом аудиторії відвідувачів — 68%
задоволені тільки кількістю відвідувачів — 19%
задоволені тільки складом аудиторії відвідувачів — 13%
4. чи планує Ваша компанія брати участь у виставці наступного разу?
так - 86%
ще не вирішили - 14%

За чотири дні роботи виставкових заходів Міжнародний виставковий центр відвідали більше 9000 осіб – це представникі силових, правоохоронних міністерств і відомств України, збройових підприємств; фахівців ринку засобів та технологій безпеки; а також приватні особи, які цікавляться зброєю, боєприпасами і спорядженням.