Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

ЗВІТ за результатами проведення
XІІ Міжнародної спеціалізованої виставки
Енергетика в промисловості - 2014

Місце проведення: Міжнародний виставковий центр,
(Україна, м. Київ, Броварський проспект, 15)

XІІ Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості - 2014» ключова галузева подія для всіх учасників енергетичного ринку. Вирішення питань державного значення, загальна відповідальність в подоланні кризових явищ в енергетиці згуртувала 23 - 25 вересня на провідному в Україні галузевому бізнес - майданчику кращих представників енергетичного співтовариства: промисловців, інженерів, підприємців, вчених, експертів, управлінців, усіх небайдужих до розвитку вітчизняного паливно-енергетичного комплексу.

Організатори:
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
Міжнародний виставковий центр

Під патронатом:
Кабінету Міністрів України

23 вересня відбулася офіційна церемонія відкриття XІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергетика в промисловості - 2014» та XІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», в якій взяли участь Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков, заступник Міністра Вадим Уліда, надзвичайний і повноважний посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер, Генеральний директор Міжнародного виставкового центру Анатолій Ткаченко, представники енергетичних компаній і ділових кіл України. Відзначимо також, що 23 вересня в Києві відкрилося засідання Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства, яке Україна приймала як головуюча сторона.

Почесні гості відзначили, що одночасне проведення вищевказаних заходів є знаковою подією для створення в Україні принципово нового енергетичного ринку, інтеграції нашої держави в європейський політичний, економічний і правовий простір. Також було наголошено, що Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» та виставка «Енергетика в промисловості-2014» є основними галузевими заходами для професіоналів і головним діловим майданчиком, що консолідує зусилля органів державної влади, бізнес - структур, експертів, міжнародних фінансових інститутів і громадських організацій для вирішення накопичених проблем в енергетичній галузі та обговорення подальших перспектив.
Після урочистого відкриття гості ознайомилися з експозицією, загальна площа якої склала біля 2 600 кв.м.

ЕКСПОЗИЦІЯ ВИСТАВКИ «ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ - 2014»

Участь у виставці 111 провідних вітчизняних та іноземних компаній – переконливе свідчення їх готовності задіяти свій потужний потенціал для вирішення питань якнайшвидшого технологічного переозброєння та модернізації енергетичних господарств, впровадити новітні енергозберігаючі технології у всі сфери виробництва та споживання. У теперішніх непростих для країни умовах важко переоцінити участь у виставці 14 компаній з Австрії, Азербайджану, Німеччини, Чехії, Словаччини, 97 українських підприємств, які продемонстрували свою консолідовану позицію, орієнтовану на оновлення енергетичної галузі. Учасники виставки представили на своїх стендах новітні зразки енергетичного, електротехнічного, світлотехнічного обладнання та приладів, автоматизовані системи управління енергоресурсами, енергозберігаючі технології та розробки.

Під час огляду виставки Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков особливу увагу приділив підприємствам, які активно працюють на звільнених від бойовиків територіях Донецької та Луганської області:
- Слов'янському заводу високовольтних ізоляторів, провідному підприємству України з виробництва електротехнічних керамічних ізоляторів;
- Слов'янському заводу високовольтного устаткування, виробнику вимірювальних трансформаторів струму і напруги;
- Сєвєродонецькому НВО «Імпульс», розробнику і виробнику високонадійних систем контролю і управління для об'єктів атомної, теплової енергетики і залізничного транспорту.

Безумовно, особливий інтерес викликали експозиції компаній, чия продукція має успішний бренд і користується високою довірою і попитом у споживача:
- Дочірнє підприємство «Сіменс Україна» (м. Київ), представник в Україні найбільшого міжнародного концерну і світового лідера з виробництва широкого переліку продуктів, рішень і послуг для сфери енергетики. Департамент PG (Виробництво енергії) презентував продуктову лінійку промислових турбін, у тому числі турбін в блочно-модульному виконанні.
- Багатопрофільна компанія «Укренержі Холдинг» (м. Запоріжжя), постачальник повного спектра високовольтного електротехнічного обладнання виробництва MGC Moser Glaser AG, PFIFFNER Messwandler AG, Brugg Cables (Швейцарія), AEG Industrial Engineering GmbH (Німеччина).
- Науково-виробниче підприємство «Радій» (м. Кіровоград) - розробник, виробник і постачальник високотехнологічної інноваційної продукції в області автоматизованих систем управління та захисту об'єктів атомної енергетики.
- Полтавський турбомеханічний завод (м. Полтава), один з базових підприємств концерну «Укрросметал», що спеціалізується на випуску вузлів і деталей для ремонту і реконструкції парових турбін, а також компресорного устаткування.
- Сумський завод «Насосенергомаш» (м. Суми), одне з найбільших в машинобудівному комплексі України підприємство, яке спеціалізується на виготовленні насосного обладнання. силових агрегатів і складних гідравлічних систем для різних галузей промисловості та енергетики.
- Підприємства з Чехії: (ARMATURY Group a.s., ATEKO a.s., ATOMEX, DEL a.s, Master Therm s.r.o, Mastergear GmbH o.s., MICo, spol. s.r.o., P.K.Invest s.r.o) та Словаччини: (Kompaflex - D.M.M s.r.o, SARMAT LT, s.r.o., STM POWER a.s.), які готові постачати продукцію для енергетичної сфери в Україні.
- Представництво Державної нафтової компанії Азербайджанської республіки SOCAR - займається видобутком і транспортуванням нафти і газу, нафтопереробкою і реалізацією нафтопродуктів на місцевому та міжнародних ринках.

Серед учасників виставки - відомі виробники і постачальники енергетичного, електротехнічного устаткування, приладів, пристроїв, систем автоматизації, ІТ - рішень:
Представництво ОМІКРОН Електронікс ГмбХ (м.Київ), ПАТ «Електротехнічний завод» РЕЛСiС (м.Київ), ПП «Елтіз» (м.Запоріжжя), ТОВ НВП Хартрон-Інкор» (м.Харків), ТОВ «Укртеплокерамік» (м.Харків), ТОВ «Українське тепло» (м.Київ), ТОВ «Керамотерм» (м.Харків), «Інститут електродинаміки НАН України» (м.Київ), ТОВ «Т.Л. Індастріал» (м.Київ), ВАТ «Турбоатом» (м.Харків), ТОВ «Екніс-Україна» (м.Київ), ТОВ «Харківський електротехнічний завод «Енергоміра» (м.Харків), АТ Сумський завод «Насосенергомаш» (м.Суми), та багато інших.
За три  дні виставку відвідали біля 3000 фахівців.

ГАЛУЗЕВА ЕКСПОЗИЦІЯ «ПЕК УКРАЇНИ»

Галузева експозиція представила розгорнуту енергетичну систему країни з демонстрацією сучасного стану паливно-енергетичного комплексу України, перспектив його розвитку, планів з модернізації та реконструкції об'єктів ПЕК, за напрямками: електроенергетика, атомна енергетика, гідроенергетика, теплова енергетика, нафтова промисловість.

У виставці приймали участь енергетичні компанії, котрі працюють у сегментах видобутку енергоресурсів, генерації і поставки енергії: ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», ВП «Хмельницька АЕС», ВП «Южно - Українська АЕС», ВП «Запорізька АЕС», ДК «Ядерне паливо», ПАТ «Центренерго», ПАТ «Харківобленерго», ПАТ «Хмельницькобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Укрнафта», ОЕП «ГРІФРЕ», ТОВ «ДТЕК» та інші.

ДІЛОВА ПРОГРАМА

Енергетика країни проходить непростий етап становлення та розвитку. У зв'язку з цим особливого значення набуває кваліфікація фахівців, яким необхідно вирішувати практичні питання та проблеми з експлуатації та ремонту устаткування енергогосподарства, його модернізації та технічного переозброєння, із запуску енергозберігаючих проектів, вирішення повсякденних завдань, пов'язаних з вибором і закупівлями необхідного обладнання та матеріалів.

Спільність цілей і завдань, що стоять перед інженерами енергетиками, гостра необхідність у діалозі для вирішення найбільш актуальних проблем, можливість отримання інформації «з перших рук», розширення ділових контактів в професійному середовищі - ось основні аргументи, що призвели до створення та проведення єдиного в Україні професійного заходу для інженерів енергетиків.

NEW У рамках ХІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» було проведено І Всеукраїнський семінар інженерів-енергетиків, що складається з 3-х тематичних секцій:
- «Презентація пріоритетних проектів модернізації та реконструкції об'єктів ПЕК»
- «Шляхи вирішення проблем енергопостачання. Новітні технології у сфері генерації, транспортування, розподілу енергії»
- «Управління енергетичним господарством підприємства. Практичні рішення для підвищення енергоефективності підприємства: технології, обладнання, енергоаудит та енергоменеджмент»
Організатори
: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
ВГО «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України»
Міжнародний виставковий центр

Актуальність тематичних секцій, залучення авторитетних експертів і доповідачів, широкий доступ інженерів і менеджерів середнього і старшого рівня до можливості набуття професійних знань і навичок визначили успіх проведення І Всеукраїнського семінару інженерів енергетиків. Значний резонанс серед фахівців, безумовне схвалення і підтримка профільного Міністерства, провідних експертів і фахівців дають підставу вважати, що Всеукраїнський семінар інженерів енергетиків буде найпомітнішою і найважливішою щорічною подією в діловому календарі професійної спільноти.

У роботі семінару взяли участь 32 доповідача і 153 представника зареєстрованих підприємств та організацій, серед учасників - основний кістяк, на якому тримається енергетичне господарство нашої країни: керівники, головні інженери, головні енергетики, головні механіки, інженерно-технічні працівники енергогенеруючих, енергопередавальних, енергопостачальних компаній, промислових підприємств, електротранспорту, будівництва, житлово-комунального господарства, муніципальної інфраструктури; експерти, вчені, профільні асоціації, провідні виробники енергетичного та електротехнічного устаткування.

Активну і зацікавлену участь в роботі секцій приймали учасники виставки, зокрема:
- з планами з модернізації та реконструкції енергетичних об'єктів ознайомили державні енергетичні компанії: ДП НАЕК «Енергоатом», ДП НАЕК «Укренерго», ВАТ «Укргідроенерго», ВАТ «Центренерго»;
- досвідом ефективного управління підприємством і енергоаудиту та функціонування енергетичного господарства поділився ПАТ «Хмельницькобленерго»;
- співробітники департаментів виробництва енергії і сервісу компанії «Сіменс» розповіли про рішення для модернізації парових турбін ТЕС, а також презентували блочно-модульні парові турбіни Siemens;
- про проблеми частотної автоматики в енергосистемі України і можливі шляхи розв'язання проінформував представник ВАТ «Електротехнічний завод «РЕЛСІС»;
- про переваги рідиннокерамічної теплоізоляції енергетичних комунікацій повідомив ТОВ «УкрТеплоКерамік»;
- сучасні розробки трансформаторного і реакторного устаткування презентував головний конструктор ПАТ «Запоріжтрансформатор»;
- з інноваційними проектами, обладнанням і технологіями ознайомили інститути НАН України (Інститут імпульсних процесів і технологій, Інститут електродинаміки) і профільні громадські організації (Асоціація енергозбереження регіонів України, Асоціація виробників і постачальників газового устаткування
- про маловідомі можливості енергетичного аудиту розповів директор ВГО «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України».

Насичена ділова програма ХІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» охоплювала також широкий спектр галузевих науково-прикладних заходів з усіх актуальних питань енергетичної галузі. Конференції, семінари, круглі столи зосередили увагу фахівців на енергетичній стратегії України, підвищенні рівня енергетичної безпеки, залученні інвестицій, забезпеченні ефективного функціонування енергосистеми, модернізації та технічному переозброєнні галузі.

За традицією, в заходах приймали участь представники уряду, керівники державних органів влади, національних та приватних енергетичних компаній, лідери підприємств-виробників енергетичного та електротехнічного обладнання, представники міжнародних інвестиційних і фінансових структур, аналітики, відомі вчені та експерти галузі.

Були проведені круглі столи «Європейська перспектива: підвищення ефективності роботи ОЕС України. Стан та проблеми» (організатори: Міненерговугілля, ДП НЕК «Укренерго»), «Стан імплементації європейських директив в енергетичній сфері». Також традиційно відбувся «День Атомної енергетики» (організатори: Міненерговугілля, НАЕК «Енергоатом», ДК «Ядерне паливо»), в рамках якого були проведені круглий стіл «Ядерно-промисловий комплекс - запорука енергетичної безпеки» і панельна дискусія «Стратегія та пріоритети розвитку атомної галузі в Україні».

Питанням реформування та прозорості видобувних галузей, енергетичної безпеки була присвячена конференція «Нафтогазовий комплекс на шляху реформування, модернізації та розвитку» (організатори: Міненерговугілля, НАК «Нафтогаз України»). Окремо, на тему впровадження заходів безпеки на об'єктах енергетики було проведено круглий стіл «Організація та забезпечення цивільного та протипожежного захисту на підприємствах ПЕК» (організатор - Міненерговугілля України). Інтерактивний урок зі школярами з метою запобігання дитячого електротравматизму з теми: «Давайте подружимося з електроенергією!» (організатори: Міненерговугілля, ВАТ «Харківобленерго»).

СТАТИСТИЧНІ ПОКАЗНИКИ ВИСТАВКИ
«Енергетика в промисловості - 2014»

Географія відвідувачів по країнах

Географія відвідувачів по країнах

%

Україна

97,98%

Зарубіжжя: Австрія, Азербайджан, Великобританія, Іспанія, Кіпр, Литва, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Словаччина, США, Чехія, Швеція

2,02%

Географія відвідувачів по регіонах України

Географія відвідувачів по регіонах України

%

Київ і Київська область

75,97%

Центральний / Північний регіон: Вінницька, Житомирська, Черкаська, Чернігівська, Сумська, Полтавська області

10,15%

Східний регіон: Харківська, Луганська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька області

7,37%

Західний регіон: Волинська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області

4,61%

Центральний / Південний регіон: Кіровоградська, Одеська, Миколаївська, Херсонська області

1,9%

Посадовий склад відвідувачів

Керівник організації / заступник

23,29%

Головний інженер / Технічний директор

10,35%

Головний енергетик

10,32%

Керівник підрозділу

19,00%

Технічний спеціаліст

22,76%

Менеджер / Науковий співробітник

7,20%

Технічний персонал

5,08%

Інше

2%

Сфера діяльності відвідувачів

Виробництво

37,35%

Виробничі послуги,
в т.ч.:

31,27%

Послуги з енергопостачання

9,90%

Проектування, інжиніринг, будівельно-монтажні роботи

7,30%

Електромонтажні, пусконалагоджувальні роботи

5,09%

Технічне обслуговування й ремонт електромашин, устаткування

2,74%

Автоматизація процесів та виробництва

3,23%

Матеріально-технічне постачання

1,15%

Транспортні послуги

1,86%

Невиробничі послуги,
в т.ч.:

14,62%

Енергоаудит/Консалтинг

2,25%

Реклама/Маркетинг

1,2%

Державні органи управління

2,63%

Фінансові та банківські послуги

0,60%

Комунальні послуги

0,7%

Наука/освіта

6,19%

Міжнародні, громадські організації

0,93%

Торгівля

11,45%

Інше

5,31%

Галузева приналежність відвідувачів

Електроенергетика

39,89%

Енергетичне машинобудування

3,04%

Теплоенергетика

12,48%

Транспорт, у т.ч.: залізничний, міський електротранспорт

2,89%

Нафтова, нафтопереробна промисловість
Газова промисловість

7,86%

Сільське господарство

2,60%

Електротехнічна промисловість

6,37%

Житлово-комунальне господарство

2,21%

Металургія, металообробка

5,66%

Деревообробна промисловість

1,64%

Приладобудування

4,86%

Гірничодобувна промисловість

1,02%

Будівництво

4,54%

Транспортне машинобудування

0,32%

Хімічна, нафтохімічна промисловість

4,17%

Вугільна промисловість

0,17%

Харчова, легка промисловість

3,24%

Інші галузі

1,90%

Тематика, що цікавить відвідувачів

Електротехнічне обладнання

30,03%

Енергетичне машинобудування

18,80%

АСУ обліку та контролю енергоресурсів КВПіА, ІТ технології

15,99%

Світлотехнічне обладнання

10,64%

Електрообладнання механізмів, машин

10,30%

Кабельно-провідникова продукція

10,03%

Електрообладнання для електротранспорту

4,21%

Оцінка виставки компаніями-експонентами

Об'єкт оцінки

Відмінно (%)

Добре (%)

Задовільно (%)

Склад учасників виставки

8,69%

68,71%

22,60%

Якість організації виставки

32,6%

65,22%

2,18%

Склад відвідувачів

6,52%

67,39%

26,09%

Кількість відвідувачів

2,17%

64,35%

33,48%

Намір експонентів щодо участі у виставці
«Енергетика в промисловості - 2015»

Участь наступного року

Швидше так, чим ні (%)

Швидше ні, чим так (%)

Ні (%)

78,26%

15,22%

6,52%