Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
XІІ Міжнародного форуму
Паливно-енергетичний комплекс України:
сьогодення та майбутнє

Сьогодні енергетичний фактор справляє визначальний вплив на розвиток економічної ситуації в Україні. Дефіцит паливно-енергетичних ресурсів у країні вимагає від керівників, що працюють на всіх рівнях управління паливно-енергетичним комплексом, оперативних управлінських рішень щодо перегляду механізмів і заходів енергетичної політики, невідкладного проведення структурних реформ, надійного забезпечення паливно-енергетичними ресурсами, підвищення енергетичної ефективності роботи підприємств.

Проведення 23-25 вересня XIІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» на території Міжнародного виставкового центру (Україна, м. Київ, Броварський проспект, 15) згуртувало на основному виставковому бізнес-майданчику України представників галузевої інтелектуальної та інженерної еліти, яка має серйозний виробничий, науково-технічний і кадровий потенціал, здатна реалізовувати організаційно-правові, виробничо-технічні, фінансово-економічні та наукові завдання «дорожньої карти» сьогодення та майбутнього вітчизняної енергетики.

Організатори:
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
Міжнародний виставковий центр

Під патронатом:
Кабінету Міністрів України

Формат проведення XIІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»:
- Галузева експозиція підприємств ПЕК України.
- XIІ Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика у промисловості – 2014».
- Ділова програма.

Високий рівень державної підтримки Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», визнаний авторитет у середовищі енергетичного співтовариства, статус учасників, ефективність застосування кращих знань і практик у вирішенні складних галузевих завдань дозволяє стверджувати, що це комплексний захід по праву вважається візитною карткою вітчизняної енергетики.

23 вересня відбулася офіційна церемонія відкриття XІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергетика в промисловості – 2014» і XІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», в якій взяли участь Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков, заступник Міністра Вадим Уліда, надзвичайний і повноважний посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер, Генеральний директор Міжнародного виставкового центру Анатолій Ткаченко, представники енергетичних компаній і ділових кіл України. Зазначимо також, що 23 вересня в Києві відкрилося засідання Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства, яке Україна приймала як головуюча сторона.

Почесні гості привітали учасників і гостей із відкриттям Форуму та виставки, підкресливши що проведення галузевих заходів є знаковою подією для створення в Україні принципово нового енергетичного ринку, інтеграції нашої держави в європейський політичний, економічний і правовий простір.

Також було зазначено, що перед паливно-енергетичним комплексом України стоять життєво важливі завдання зі зміцнення енергетичної безпеки країни, забезпечення диверсифікації джерел і маршрутів поставок енергоносіїв, збільшення власного видобутку енергоресурсів, впровадження енергоефективних технологій і розвитку нетрадиційних джерел енергії. Вирішують ці завдання активні учасники виставки та Форуму – рушійна сила змін, що настали, орієнтована успішно працювати на вітчизняному енергетичному ринку, сприяти зміцненню енергетичної незалежності України.

З нагоди відкриття Форуму та виставки почесні гості урочисто перерізали символічну стрічку й ознайомилися з експозицією, яка зосередила на одному майданчику виробничий, науковий та інвестиційний потенціал вітчизняних і зарубіжних підприємств паливно-енергетичного комплексу, енергетичного машинобудування, електротехнічної промисловості, приладобудування, промислової електроніки. Загальна площа експозиції склала біля 2 600 кв.м.

Участь у виставці 111 провідних вітчизняних та іноземних компаній – переконливе свідчення їх готовності задіяти свій потужний потенціал для вирішення питань якнайшвидшого технологічного переозброєння та модернізації енергетичних господарств, впровадити новітні енергозберігаючі технології у всі сфери виробництва та споживання. В нинішніх непростих для країни умовах важко переоцінити участь 14 компаній з Австрії, Азербайджану, Німеччини, Чехії, Словаччини, 97 українських підприємств, які продемонстрували свою консолідовану позицію, орієнтовану на оновлення енергетичної галузі. Учасники виставки продемонстрували на своїх стендах інвестиційні проекти розвитку енергетичної інфраструктури, новітні зразки енергетичного, електротехнічного, світлотехнічного обладнання та приладів, автоматизовані системи управління енергоресурсами, енергозберігаючі технології та розробки.

ГАЛУЗЕВА ЕКСПОЗИЦІЯ «ПЕК УКРАЇНИ»

Галузева експозиція представила розгорнуту енергетичну систему країни з демонстрацією сучасного стану паливно-енергетичного комплексу України, перспектив його розвитку, планів із модернізації та реконструкції об'єктів ПЕК, охоплюючи практично всі сфери секторів енергетики: електроенергетика, атомна енергетика, гідроенергетика, теплова енергетика, нафтова промисловість.

У виставці брали участь енергетичні компанії, що працюють у сегментах видобутку енергоресурсів, генерації, розподілу та збуту енергії: ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», ВП «Хмельницька АЕС», ВП «Южно - Українська АЕС», ВП «Запорізька АЕС», ДК «Ядерне паливо», ПАТ «Центренерго», ПАТ «Харківобленерго», ПАТ «Хмельницькобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Укрнафта», ОЕП «ГРІФРЕ», ТОВ «ДТЕК» та інші.

Зокрема, презентації учасників галузевої експозиції демонстрували:
ДП НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії в Україні, оператор усіх діючих атомних електростанцій традиційно представляв експозицію за участю атомних станцій: Запорізької, Рівненської, Південно-Української та Хмельницької. На сьогоднішній день одним з основних інвестиційних проектів НАЕК «Енергоатом» є спорудження третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС – наймасштабніший інвестиційний проект, який реалізує на сьогоднішній день НАЕК «Енергоатом» за участю європейських компаній. Увагу фахівців привернули представлені тривимірні моделі атомних станцій. На стендах відокремлених підрозділів ДП НАЕК «Енергоатом» були представлені:
ВП «Атоменергомаш» – зразки продукції та інформація про послуги з ремонту обладнання для АЕС, ТЕС та інших підприємств різних галузей промисловості. Особливий інтерес викликали головка та хвостовик ТВЗ, зразки швидкозйомної теплової ізоляції, макет ТЕНа КД, елементи повітроохолоджувач та інше.
«Аварійно-технічний центр» (АТЦ) – нова техніка й обладнання, що забезпечують постійну готовність АТЦ до оперативних дій у разі виникнення нештатної ситуації на виробничих майданчиках ДП НАЕК «Енергоатом».
Концерн «Ядерне паливо» представляв чотири держпідприємства – «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», «Смоли», «Дніпровський завод прецизійних труб» і «Український науково-дослідний і проектно-розвідувальний інститут промислової технології». На стенді серед відвідувачів, які обговорювали перспективні можливості та напрями подальшої співпраці з Концерном і його учасниками, були представники компаній і дипломатичних представництв, серед них: Представництво в Україні компанії «AREVA», Посольство Узбекистану в Україні, ВАТ «ТВЭЛ», ЗАТ «Русатом Оверсиз» та інші.
ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» підготував презентацію діяльності Новокостянтинівської шахти, що ознайомила відвідувачів виставки зі зразками уранових руд Новокостянтинівського родовища, макетом проммайданчика шахти, проектом наземного комплексу. Особливий інтерес у відвідувачів викликала колба з «концентратом урану». Всім хотілося побачити, що ховається у великих металевих контейнерах під назвою «готова продукція».
ДП НЕК «Укренерго» представила макети магістральних мереж і оперативно-диспетчерського управління ОЕС України, які охоплюють територію всієї України. Співробітники компанії інформували відвідувачів виставки про проведення серйозної реконструкції та модернізації мереж НЕК «Укренерго» та її підстанційного устаткування, впровадження нових технологій на підстанціях.
ПАТ «Центренерго» презентувала роботу трьох теплових електростанцій: Трипільської ТЕС у Київській області, Зміївської ТЕС у Харківській області та Вуглегірської ТЕС у Донецькій області, ознайомила з першочерговими завданнями з реконструкції та модернізації енергоблоків.
ПАТ «Укргідроенерго» ознайомила з інформацією про діяльність підприємства, його історію, про плани з реконструкції та модернізації гідростанцій.

ЕКСПОЗИЦІЯ ВИСТАВКИ «ЕНЕРГЕТИКА У ПРОМИСЛОВОСТІ - 2014»

Під час огляду виставки офіційна делегація Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та почесні гості приділили особливу увагу підприємствам, які активно працюють на звільнених від бойовиків територіях Донецької та Луганської області:
– Слов'янському заводу високовольтних ізоляторів – провідному підприємству України з виробництва електротехнічних керамічних ізоляторів;
– Слов'янському заводу високовольтного устаткування – виробнику вимірювальних трансформаторів струму та напруги;
– Сєвєродонецькому НВО «Імпульс» – розробнику та виробнику високонадійних систем контролю й управління для об'єктів атомної, теплової енергетики та залізничного транспорту.

Безумовно, особливий інтерес викликали експозиції компаній, чия продукція має успішний бренд і користується високою довірою та попитом у споживача:
– Дочірнє підприємство «Сіменс Україна»
(м. Київ) – представник в Україні найбільшого міжнародного концерну та світового лідера з виробництва широкого переліку продуктів, рішень і послуг для сфери енергетики. Департамент PG (Виробництво енергії) презентував продуктову лінійку промислових турбін, в тому числі турбін у блочно-модульному виконанні.
– Багатопрофільна компанія «Укренержі Холдинг»
(м. Запоріжжя) – постачальник повного спектру високовольтного електротехнічного обладнання виробництва MGC Moser Glaser AG, PFIFFNER Messwandler AG, Brugg Cables (Швейцарія), AEG Industrial Engineering GmbH (Німеччина).
– Науково-виробниче підприємство «Радій»
(м. Кіровоград) – розробник, виробник і постачальник високотехнологічної інноваційної продукції в області автоматизованих систем управління та захисту об'єктів атомної енергетики.
– Полтавський турбомеханічний завод
(м. Полтава) – одне з базових підприємств концерну «Укрросметал», що спеціалізується на випуску вузлів і деталей для ремонту та реконструкції парових турбін, а також компресорного устаткування.
– Сумський завод «Насосенергомаш»
(м. Суми) – одне з найбільших у машинобудівному комплексі України підприємств, яке спеціалізується на виготовленні насосного обладнання, силових агрегатів і складних гідравлічних систем для різних галузей промисловості й енергетики.
– Підприємства з Чехії: (ARMATURY Group as, ATEKO as, ATOMEX, DEL as, Master Therm sro, Mastergear GmbH os, MICo, spol. Sro, PKInvest sro) та Словаччини: (Kompaflex - DMM sro, SARMAT LT, sro, STM POWER as), які готові поставляти продукцію для енергетичної сфери в Україні.
– Представництво Державної нафтової компанії Азербайджанської республіки SOCAR
– займається видобутком і транспортуванням нафти й газу, нафтопереробкою та реалізацією нафтопродуктів на місцевому та міжнародних ринках.

Серед учасників виставки – відомі виробники та постачальники енергетичного, електротехнічного устаткування, приладів, пристроїв, систем автоматизації, ІТ - рішень:
Представництво «ОМІКРОН Електронікс ГмбХ» (м.Київ), ПАТ «Електротехнічний завод» РЕЛСiС (м.Київ), ПП «Елтіз» (м.Запоріжжя), ТОВ НВП «Хартрон-Інкор» (м.Харків), ТОВ «Укртеплокерамік» (м.Харків), ТОВ «Українське тепло» (м.Київ), ТОВ «Керамотерм» (м.Харків), «Інститут електродинаміки НАН України» (м.Київ), ТОВ «Т.Л. Індастріал» (м.Київ), ВАТ «Турбоатом» (м.Харків), ТОВ «Екніс-Україна» (м.Київ), ТОВ «Харківський електротехнічний завод «Енергоміра» (м.Харків), АТ Сумський завод «Насосенергомаш» і багато інших.
За три дні виставку відвідали біля 3000 фахівців.

ДІЛОВА ПРОГРАМА
ХІІ МІЖНАРОДНОГО ФОРУМУ
«ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ: СЬОГОДЕННЯ ТА МАЙБУТНЄ»

Насичена програма Форуму охоплювала також широкий спектр галузевих науково-прикладних заходів з усіх актуальних питань енергетичної галузі. Конференції, семінари, круглі столи зосередили увагу фахівців на енергетичній стратегії України, підвищенні рівня енергетичної безпеки, залученні інвестицій, забезпеченні ефективного функціонування енергосистеми, модернізації та технічному переозброєнні галузі.

За традицією в заходах брали участь керівники державних органів влади, національних і приватних енергетичних компаній, лідери підприємств-виробників енергетичного й електротехнічного обладнання, представники міжнародних інвестиційних і фінансових структур, аналітики, відомі вчені й експерти галузі.

Було проведено круглі столи: «Європейська перспектива: підвищення ефективності роботи ОЕС України. Стан і проблеми» (організатори: Міненерговугілля, ДП НЕК «Укренерго»), «Стан імплементації європейських директив в енергетичній сфері». Також традиційно відбувся «День Атомної енергетики» (організатори: Міненерговугілля, НАЕК «Енергоатом», Асоціація «Український ядерний форум»), в рамках якого було проведено круглий стіл «Ядерно-промисловий комплекс – запорука енергетичної безпеки» та панельні дискусії: «Стратегія та пріоритети розвитку атомної галузі в Україні», «Інвестиції та інновації. Міжнародний досвід для України».

Питанням реформування та прозорості видобувних галузей, енергетичної безпеки була присвячена конференція «Нафтогазовий комплекс на шляху реформування, модернізації та розвитку» (організатори: Міненерговугілля, НАК «Нафтогаз України»). Окремо на тему впровадження заходів безпеки на об'єктах енергетики було проведено круглий стіл «Організація та забезпечення цивільного та протипожежного захисту на підприємствах ПЕК» (організатор – Міненерговугілля України). Інтерактивний урок зі школярами з метою запобігання дитячому електротравматизму на тему: «Давайте подружимося з електроенергією!» (Організатори: Міненерговугілля, ВАТ «Харківобленерго»).

NEW! В рамках ХІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» було проведено І Всеукраїнський семінар інженерів - енергетиків. Актуальність тематичних секцій, залучення авторитетних експертів і доповідачів, широкий доступ інженерів і менеджерів середнього та старшого рівня до можливості здобуття професійних знань і навичок визначили успіх проведення заходу та рішення про його щорічне проведення.

СТАТИСТИЧНІ ПОКАЗНИКИ ВИСТАВКИ
«Енергетика в промисловості - 2014»

Географія відвідувачів по країнах

Географія відвідувачів по країнах

%

Україна

97,98%

Зарубіжжя: Австрія, Азербайджан, Великобританія, Іспанія, Кіпр, Литва, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Словаччина, США, Чехія, Швеція

2,02%

Географія відвідувачів по регіонах України

Географія відвідувачів по регіонах України

%

Київ і Київська область

75,97%

Центральний / Північний регіон: Вінницька, Житомирська, Черкаська, Чернігівська, Сумська, Полтавська області

10,15%

Східний регіон: Харківська, Луганська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька області

7,37%

Західний регіон: Волинська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області

4,61%

Центральний / Південний регіон: Кіровоградська, Одеська, Миколаївська, Херсонська області

1,9%

Посадовий склад відвідувачів

Керівник організації / заступник

23,29%

Головний інженер / Технічний директор

10,35%

Головний енергетик

10,32%

Керівник підрозділу

19,00%

Технічний спеціаліст

22,76%

Менеджер / Науковий співробітник

7,20%

Технічний персонал

5,08%

Інше

2%

Сфера діяльності відвідувачів

Виробництво

37,35%

Виробничі послуги,
в т.ч.:

31,27%

Послуги з енергопостачання

9,90%

Проектування, інжиніринг, будівельно-монтажні роботи

7,30%

Електромонтажні, пусконалагоджувальні роботи

5,09%

Технічне обслуговування й ремонт електромашин, устаткування

2,74%

Автоматизація процесів та виробництва

3,23%

Матеріально-технічне постачання

1,15%

Транспортні послуги

1,86%

Невиробничі послуги,
в т.ч.:

14,62%

Енергоаудит/Консалтинг

2,25%

Реклама/Маркетинг

1,2%

Державні органи управління

2,63%

Фінансові та банківські послуги

0,60%

Комунальні послуги

0,7%

Наука/освіта

6,19%

Міжнародні, громадські організації

0,93%

Торгівля

11,45%

Інше

5,31%

Галузева приналежність відвідувачів

Електроенергетика

39,89%

Енергетичне машинобудування

3,04%

Теплоенергетика

12,48%

Транспорт, у т.ч.: залізничний, міський електротранспорт

2,89%

Нафтова, нафтопереробна промисловість
Газова промисловість

7,86%

Сільське господарство

2,60%

Електротехнічна промисловість

6,37%

Житлово-комунальне господарство

2,21%

Металургія, металообробка

5,66%

Деревообробна промисловість

1,64%

Приладобудування

4,86%

Гірничодобувна промисловість

1,02%

Будівництво

4,54%

Транспортне машинобудування

0,32%

Хімічна, нафтохімічна промисловість

4,17%

Вугільна промисловість

0,17%

Харчова, легка промисловість

3,24%

Інші галузі

1,90%

Тематика, що цікавить відвідувачів

Електротехнічне обладнання

30,03%

Енергетичне машинобудування

18,80%

АСУ обліку та контролю енергоресурсів КВПіА, ІТ технології

15,99%

Світлотехнічне обладнання

10,64%

Електрообладнання механізмів, машин

10,30%

Кабельно-провідникова продукція

10,03%

Електрообладнання для електротранспорту

4,21%

Оцінка виставки компаніями-експонентами

Об'єкт оцінки

Відмінно (%)

Добре (%)

Задовільно (%)

Склад учасників виставки

8,69%

68,71%

22,60%

Якість організації виставки

32,6%

65,22%

2,18%

Склад відвідувачів

6,52%

67,39%

26,09%

Кількість відвідувачів

2,17%

64,35%

33,48%

Намір експонентів щодо участі у виставці
«Енергетика в промисловості - 2015»

Участь наступного року

Швидше так, чим ні (%)

Швидше ні, чим так (%)

Ні (%)

78,26%

15,22%

6,52%