Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
ХІІІ Міжнародного виставкового форуму
Технології захисту/ПожТех-2014

З 23 по 25 вересня 2014 року відбулася провідна подія для України у сфері цивільного захисту, промислової та пожежної безпеки — ХІІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2014”.
Учасники виставкової частини заходу — 70 підприємств — українські виробники та представники іноземних компаній.
Форум організовано Державною службою України з надзвичайних ситуацій, ТОВ “Міжнародний виставковий центр” за підтримки Асоціації “Техногенна безпека і цивільний захист населення”.

XIII Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївУрочиста церемонія відкриття пройшла за присутності почесних гостей і під пильною увагою представників засобів масової інформації (всього було акредитовано понад 20 ЗМІ).
Відкривали Форум:
Бочковський Сергій Станіславович — Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
Бойко Анатолій Павлович — Перший заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
Стоєцький Василь Федорович — Заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
Ткаченко Анатолій Вікторович — Генеральний директор ТОВ “Міжнародний виставковий центр”.

“Форум має важливе значення для запобігання надзвичайним ситуаціям та раннього їх виявлення як комплексний підхід до питань пожежної та техногенної безпеки. Отримана на Форумі інформація — це поштовх до професійного розвитку, розроблення та впровадження новітніх і перспективних технологій для безпеки громадян”, - зазначив Голова ДСНС України Сергій Станіславович Бочковський. Всі присутні також вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час надзвичайних ситуацій, зокрема в зоні проведення АТО.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївПісля церемонії відкриття форуму “Технології захисту/ПожТех-2014” на відкритому майданчику була продемонстрована робота сучасної пожежної техніки та обладнання і відбулися показові виступи рятувальників під час ліквідації змодельованих осередків пожежі. Окрім техніки на відкритому майданчику, відвідувачі мали змогу побачити в павільйоні катер розмінування, квадроцикл для транспортування рятувального обладнання. Родзинкою експозиції стали ретро автомобілі середини ХХ століття — пожежне рукавне авто та пожежна автопомпа.

24 вересня експозицію Форуму відвідала офіційна делегація Республіки Польща на чолі з керівником Урядового центру безпеки — паном Янушом Скуліхом та представниками Державної пожежної служби Республіки Польща.
Загалом експозиція Міжнародного виставкового форуму “Технології захисту/ПожТех-2014” була представлена кількома тематичними напрямками:
- пожежна безпека будівель, споруд та територій;
- технічне оснащення пожежних та аварійно-рятувальних загонів;
- індивідуальні засоби захисту;
- охорона праці та промислова безпека;
- системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій і автоматизовані системи централізованого оповіщення;
- ядерна та радіаційна безпека.

Про значимість заходу та його актуальність для країни і для кожного свідчить значна кількість відвідувачів експозиції — близько 3000 фахівців (Бельгія, Китай, Польща, Сполучені штати Америки, Республіка Узбекистан, Україна):

Профіль відвідувачів

Кількість

%

фахівці з проектування, монтажу і виробництва систем безпеки та раннього виявлення НС, в тому числі в галузі будівництва

22,6

інженери з техніки безпеки, охорони праці та екології, фахівці з капітального будівництва і постачання промислових підприємств

14,2

представники торгових, посередницьких організацій

21,7

керівний та особовий склад державних, комунальних, об'єктових аварійно-рятувальних служб і служб громадських організацій

3,2

співробітники структурних підрозділів ДСНС України та їх територіальних управлінь

16,8

представники обласних адміністрацій та центральних органів влади

10,5

представники інших державних та комерційних установ

11,0

Традиційно Міжнародний виставковий форум складався з експозиційної, ділової, демонстраційної та конкурсної частин. Було проведено близько 30 заходів, включаючи презентації та семінари, на яких були розглянуті актуальні питання галузі. Зокрема, обговорювалися питання щодо розробки інженерно-технічних заходів цивільного захисту під час проектування, забезпечення централізованого оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (у тому числі на хімічно-небезпечних об'єктах), особливостей транспортування небезпечних вантажів та ін.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївУ рамках Форуму була проведена XVІ Всеукраїнська науково-практична конференція рятувальників, на якій обговорювались питання стосовно оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов'язані з аваріями на об'єктах життєзабезпечення, ліквідації підтоплень, повеней, виконання заходів із розчищення територій та організації заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій — тобто саме ті питання, що пов'язані із вдосконаленням системи цивільного захисту.

За результатами обговорень учасники заходу прийняли Резолюцію Конференції, у якій зазначили основні пріоритети вдосконалення сфери цивільного захисту на найближчий період. Це, перш за все, стосується єдиної державної системи цивільного захисту з міжнародними стандартами, а також можливості щодо прискорення створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

Під час проведення науково-практичного семінару “Стан системи технічного регулювання в Україні. Перспективи розвитку” фахівці обмінялись досвідом щодо питань технічного регулювання в Україні, обговорили актуальні питання у сфері стандартизації. Результатом роботи семінару стало прийняття резолюції, пункти якої підтверджують необхідність та перспективи реформування процедури проведення експертизи проектів національних стандартів.

Організаторами деяких семінарів виступили учасники виставкового форуму. Так, Асоціацією “Техногенна безпека і цивільний захист населення” (Україна) та Всеукраїнським громадським об’єднанням «Телерадіомовна асоціація України» був проведений семінар-нарада Інформування і оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального та військового характеру, під час якого обговорювалися питання щодо ефективності систем центрального оповіщення на підприємствах та щодо їх використання не тільки під час надзвичайної ситуації, а і в умовах повсякденної діяльності.

Про сучасну продукцію для аварійного та евакуаційного освітлення можна було дізнатись на семінарі ТОВ “Білий світ” (Україна).
Громадська організація “Український союз пожежної та техногенної безпеки” та ДП “Центр громадської безпеки 112” провели круглий стіл “Взаємодія пультових організацій з центром спостереження ДСНС”.
А ось про перевірку підприємства органами державного пожежного нагляду йшлося під час семінару, що був організований журналом “Охорона праці і пожежна безпека” (Україна).

В рамках ХІІІ Міжнародного виставкового форуму “Технології захисту/ПожТех-2014” відбулося нагородження переможців відразу двох конкурсів, серед яких були наукові, навчальні, державні та приватні організації.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївПереможцями в різних номінаціях Конкурсу на кращу продукцію у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру стали ТОВ “Науково-виробниче підприємство “ОЗОН С”, ТОВ “Технология для жизни”, ТОВ “Навчальний центр “Новатор”, ТОВ “Оптіма-комплекс”, ТОВ “НВП “Атомкомплексприлад”, ТОВ “ПТО “Талан”, ТОВ “НВП “Пірена”, ТОВ “Респфарм”, ТОВ “НВП “Алтосан”, ДП “Харківський механічний завод”, ТОВ “Хладар-Техсоюз”, ТОВ “Пайрокул”, ТОВ “Марко Лтд.” та УкрНДІ цивільного захисту.

Переможцями Конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів та робіт у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки у номінації “Удосконалення засобів цивільного та протипожежного захисту” стали представники державної пожежно - рятувальної частини №8 У ДСНС України у Волинській області, Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, дослідно-випробувальної лабораторії ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Змагалися винахідники у ще одній номінації — “Новітні технології”. Абсолютними лідерами стали представники Національного університету цивільного захисту України.

Конкурсанти також запропонували з метою вдосконалення системи цивільного захисту України втілювати передовий досвід провідних країн світу у сфері безпеки. Адже лише комплексне застосування вітчизняних та світових розробок допоможе професійно та ефективно сформувати європейську систему цивільного захисту.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївФорум ще раз підтвердив високий рівень зацікавленості фахівців до новинок та інноваційних рішень у сфері пожежної, техногенної безпеки та охорони праці. Професіоналізм аудиторії відвідувачів свідчить про активну позицію громадян у сфері індивідуальної і колективної безпеки як на виробництві, так і в повсякденному житті. У всіх розвинених державах світу одним з найважливіших показників рівня розвитку та безпеки функціонування підприємства є стан системи охорони праці та безпеки виробництва.

Перевірити свої знання та навчитись новому в зазначеній сфері можна на базі кращих навчальних центрів — “Новатор” та “Професійна безпека”. Кваліфіковані викладачі даних центрів проводять навчання для спеціалістів різних галузей промисловості.
Представники ТОВ “Видавництво “ФОРТ” продемонстрували відвідувачам комплект стендів “Тероризм — загроза суспільству”, навчальний посібник “Надзвичайні ситуації, рятувальні роботи та надання першої медичної допомоги при невідкладних станах”, практичний посібник з розробки та ведення документації “Охорона праці на підприємстві”.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївПоради щодо комплексного обладнання кабінету охорони праці з урахуванням специфіки діяльності підприємства можна було отримати на стенді приватного підприємства “РЕАЛЬ”.
Що стосується засобів безпеки, то варто відзначити ТОВ “Вишнівська взуттєва фабрика” — виробника спеціального взуття для різних галузей промисловості. ТОВ “Респфарм” презентували нову модель респіратора А-200 АВ FFP-3D. Виріб складається із захисного шару, фільтруючого нетканого матеріалу та вугільного сорбуючого шару, що дозволяє повністю затримати всі запахи та випаровування. Найближчим часом компанія планує ввести в асортимент респіратори одноразового використання із специфічними захисними властивостями.
А от про зміни в законодавстві щодо питань охорони праці проінформували представники таких професійних видань як “Довідник спеціаліста з охорони праці”, “Охорона праці”, “Охорона праці та пожежна безпека”, “Промислова безпека”.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївУчасть ТОВ «Технология для жизни», офіційного дистриб'ютора концерну “Dräger” (Німеччина), вже є доброю традицією в рамках Міжнародного виставкового форуму “Технології захисту/ПожТех”. Компанія пропонує на ринку України широкий спектр передових та новаторських засобів захисту людини і техніки безпеки. Саме такий підхід допомагає фахівцям компанії у вирішенні задач, орієнтованих на потреби клієнта в забезпеченні безпеки праці, розвитку безпечного виробництва і поліпшенні роботи рятувальних служб країни. Експозиція ТОВ “Технология для жизни” продемонструвала зразки нового обладнання: засоби індивідуального захисту, дихальні апарати, охолоджуючі жилети, шоломи, хімзахисні костюми, газовимірювальні прилади, компресори високого тиску, тепловізори та багато іншого. З великим інтересом відвідувачі виставки ознайомилися з роботою балонної станції дозаправки, яка призначена для оперативної дозаправки дихальних апаратів Dräger на стиснутому повітрі і дає можливість надати рятувальникам необхідну кількість повітря для тривалих робіт. А представлені на виставці дихальні апарати Dräger PSS 3000 з функцією дозаправки відзначені дипломом і визнані кращим дихальним апаратом року на ринку України. До кінця 2014 року з'явиться цілий ряд новинок. Це нова лінійка хімзахисних костюмів, пожежних шоломів, саморятівників. А також будуть розширені опції для газовимірювальних приладів та дихальних апаратів Dräger.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївТОВ “Пожтехніка Україна” представили на Форумі аспіраційний димовий сповіщувач VESDA E від компанії “Xtralis”, чутливість якого підвищена в 15 разів на відміну від попереднього покоління VESDA, а термін дії збільшено вдвічі в порівнянні з попередниками.

Фахівці ТОВ “НВП “Алтосан” поряд з вже відомими високонадійними модернізованими та багатофункціональними блоками АЛТО 2000 представили на розсуд аудиторії відвідувачів новинку — АЛТО ПП — централі для пожежної сигналізації. Випускаються вони у трьох модифікаціях: на чотири, вісім, шістнадцять пожежних шлейфів. Спеціалісти ТОВ “НВП “Алтосан” планують створити модифікацію АЛТО ПП з можливістю керування і запуском вогнегасних пристроїв. Одночасно розробляються наступні технології: автономне гасіння приватних садиб з усіма підсобними приміщеннями, переробка вогнегасних пристроїв типу АГС з метою їх подальшої утилізації.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївПрАТ “Вентиляційні системи” презентували нову лінійку обладнання для систем протидимного захисту будівель. Вся продукція, що випускається компанією, відповідає будівельним нормам України та має сертифікат відповідності. Серед новинок слід відзначити клапани вогнезатримуючі з межею вогнестійкості 120 хв. за температури 600 Сº, а також лінійку вентиляторів димовидалення із жаростійкої сталі з полімерним покриттям. Дані вентилятори можуть переміщати димові гази температурою 600 Сº протягом 120 хв. Компанія готова поставляти на об'єкти житлової та комерційної нерухомості повний спектр обладнання для загальнообмінної і пожежної вентиляції власного виробництва під ключ.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївТОВ “НПП “Укргазгеоавтоматика” була проведена презентація системи адресної пожежної сигналізації “САПС ПАРУС” та системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій “ПАРУС РВЧС”. Системи розробляються та випускаються власне підприємством.
ТОВ “Д-33” презентували вогнезахисну фарбу, що спучується, виробництва Amotherm Steel WB (Італія). Фарба використовується для захисту несущих сталевих конструкцій.

ТОВ “Машзавод “Техніка” — національний виробник мобільних насосних станцій з приводом від двигунів внутрішнього згоряння, які використовуються для пожежогасіння, водопостачання та водовідведення — відкрили новий напрямок дизель електрогенераторів. Приводом для насосних станцій та дизель генераторів є, в основному, двигуни Мінського моторного заводу, які зарекомендували себе як надійні, прості та невибагливі у використанні, що не поступаються за економічністю своїм європейським аналогам.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївТакож новинки були представлені і на стенді постійного учасника Форуму — підприємства ТОВ ПТО “Талан”: комбінезон рятувальника “TALAN” з радіоактивним захистом (розроблено спільно з Українським науково-дослідним інститутом цивільного захисту) та теплозахисний одяг загального типу “TALAN” з радіоактивним захистом. Дані новинки за своїми експлуатаційними властивостями відповідають максимальному рівню захисту. Це досягається завдяки застосуванню при виготовленні спеціальних тканин і тканин з арамідними волокнами. Підприємство активно займається науковою діяльністю, що позитивно впливає на якість запропонованої підприємством продукції.

ТОВ “Капітель-Дніпро” презентували вогнезахисний склад, що спучується, на розчинній основі Defender M Solvent виробництва американської компанії GSG Technology limited. Цей вогнезахисний матеріал призначений для обробки несущих металевих конструкцій у будівництві та унікальний тим, що дозволяє довести межу вогнестійкості сталевих конструкцій від 15 до 120 хвилин. Окрім вищезазначеного, компанія займається виробництвом і поставками лакофарбових матеріалів ТМ Sterling широкого спектра для обробки і декоративного оздоблення поверхонь різного типу, що характеризуються високою зносостійкістю, низькою витратою і різноманітними декоративними ефектами.

Міжнародний виставковий форум «Технології захисту - 2014» КиївОсобливу увагу слід звернути на новинки ТОВ “Оптіма-Комплекс” — цифрову систему оповіщення DigitexCZK/IP і електронні сирени серії DSE. Цифрова система оповіщення DigitexCZK/IP створена з використанням сучасних технологій на базі авторського проекту конструкторського відділу компанії “PLATAN” (Польща). Це єдина система оповіщення в Польщі, в якій для передачі даних, крім аналогового, використовується цифровий радіозв'язок. Впровадження нової цифрової системи оповіщення населення не потребує заміни вже існуючої системи, яка може бути інтегрована в систему DigitexCZK/IP. У випадку інтеграції системи можуть обслуговуватися з одного і того ж операторського пульту. Електронні сирени серії DSE дозволяють передавати звукові сигнали в реальному часі — дистанційно з пульта управління або шляхом ручного оповіщення за допомогою мікрофону. Електронні сирени DSE сертифіковані в Україні та являються гідною заміною електромеханічним сиренам, що використовуються для оповіщення населення.
Враховуючи все вищезазначене, впевнено можна сказати, що Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех” — це вагомий внесок для вирішення нагальних питань, що постають щодня перед спеціальними службами та суспільством України у сфері пожежної та промислової безпеки.