Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
XII Міжнародного водного форуму AQUA UKRAINE - 2014

4 - 7 листопада 2014 року в Міжнародному виставковому центрі відбувся XII Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE - 2014». Традиційно Форум пройшов за Розпорядженням Кабінету Міністрів України у складі спеціалізованої виставки і ряду науково - практичних конференцій, семінарів, круглих столів та інших заходів.

Організатори:
- Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
- Міністерство екології та природних ресурсів України
- Державне агентство водних ресурсів України
- Messe Berlin GmbH
- ТОВ "Міжнародний виставковий центр"
За підтримки:
- Асоціації «Укрводоканалекологія»

В урочистій церемонії з нагоди відкриття Форуму взяли участь:
- Кістіон Володимир Євсевійович - Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України
- Мохник Андрій Володимирович - Міністр екології та природних ресурсів України
- Швайка Ігор Олександрович - Міністр аграрної політики та продовольства України
- Савчук Сергій Дмитрович - Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження
- Вальтер Треттон - Керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Енергетика, транспорт, навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні
- Ткаченко Анатолій Вікторович - Генеральний директор Міжнародного виставкового центру
- інші офіційні особи.

Після привітальних слів почесні гості ознайомилися з новітніми технологіями та обладнанням водної галузі, а також із експозиціями взаємопов’язаних виставкових заходів, які пройшли одночасно з водним форумом на майданчику найбільшого виставкового центру України. XII Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех», XI Міжнародна агропромислова виставка «АГРОФОРУМ», VII Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», ІІ Спеціалізована виставка «Екологія підприємства», IV Спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо» продемонстрували останні розробки у сфері житлово - комунального господарства, агропромислового сектору, будівельної індустрії, ефективного використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, екологічно безпечних технологій та виробництв. Особливу увагу в рамках цього комплексного проекту було приділено енергозберігаючим технологіям водної та інших галузей економіки. Оскільки енергозбереження в першу чергу впливає на екологічну ситуацію країни, її енерговитрати і бюджетні витрати, необхідним є вивчення світової практики в цьому напрямку та впровадження її в Україні. Тому передовим досвідом з акцентом на енергозберігаючі рішення в рамках спеціалізованих виставок поділилися 305 підприємств та організацій з 19 країн світу, в т.ч. Австрії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Німеччини, Данії, Ірану, Іспанії, Італії, Казахстану, Китаю, Нідерландів, Польщі, Росії, США, Туреччини, України, Франції, Чехії. Виставки, загальна площа яких склала майже 12 000 кв.м., відвідало 7059 представників різних галузей економіки, серед яких керівний та інженерний склад водоканалів, будівельно - монтажних організацій, басейнових управлінь, підприємств ЖКГ, харчової, фармацевтичної, хімічної та нафтохімічної, енергетичної, металургійної та машинобудівної галузей промисловості, проектних і науково-дослідних організацій, сільського господарства та ін. (процентне співвідношення структури відвідувачів наведене у діаграмах).

Традиційно, ключовим заходом ділової програми, що об'єднує виставкові проекти, став X Міжнародний конгрес «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово - комунального господарства - 2014» (організатор - Мінрегіон). Цього року у форматі «круглих столів» темами для дискусій стала низка питань, пов'язаних з актуальними напрямками модернізації технологій водоочистки та оптимізації лабораторного контролю на підприємствах водопровідно - каналізаційного господарства, тарифної політики та енергоефективності, а також шляхами розвитку ВКГ в цілому.

В рамках щорічної науково-практичної конференції «Вода і довкілля» пройшов семінар на тему: «Практичні шляхи впровадження Водної Рамкової Директиви ЄС», у якому взяли участь представники Держводагентства, водогосподарських організацій України, громадських організацій, а також науковці та експерти галузі водних ресурсів.

Необхідність контролю за стоками підприємств, що скидаються в міську систему каналізації, обговорювали під час засідання круглого столу «Екологічний нагляд за стічними водами підприємств - правила і норми», організатором якого виступив ПАТ «АК Київводоканал».

Стенд водоканалу на цей раз був присвячений історії підприємства. Так, на виставці з'явилися інсталяції з музею історії каналізації Києва і з експозиції лічильників, розміщеної в розрахунковому департаменті підприємства «Київводоканал». До уваги гостей були представлені каналізаційні труби різних періодів, костюм хімічного захисту, система страховки, прилади обліку та інші експонати.

Основною складовою спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE - 2014» стали насоси та насосне обладнання. ТОВ «ВІЛО УКРАЇНА» - представник провідного німецького виробника насосів для систем водопостачання, опалення, відведення стічних і фекальних вод цього разу ознайомив гостей виставки з новинками в галузі енергозбереження. Компанія «Енергія води» представила насоси як власного виробництва, так і європейських заводів DAB (Італія), HOMA (Німеччина), Fantini Cosmi (Італія). Відвідувачі стенду ПВП «НАСОСЕНЕРГОПРОМ» могли ознайомитися із обладнанням відомих вітчизняних і зарубіжних виробників. Найбільший постачальник насосного обладнання «Панда» представив продукцію промислового та побутового призначення російських, молдавських, українських, італійських і німецьких заводів - виробників. Вперше у виставці взяла участь відома німецька компанія «Hugo Vogelsang Mashinenbau GmbH», технологічне обладнання якого, змонтоване на мобільному автопричепі, завдяки низькому енергоспоживанню не вимагає великих витрат на експлуатацію. На стенді ПП «Логрус» був представлений ряд провідних світових брендів, в т.ч. PCM (Франція), GRACO (США), а також DESMI (Данія) - торгова марка найстарішого підприємства з багатим досвідом поставок насосного обладнання на світовий ринок. З широким вибором насосів і насосних станцій побутового та промислового призначення середньої та великої потужності з різних сортів сталі та інших спеціальних матеріалів ознайомило ТОВ «Енергозберігаючі технології».

Як і раніше, у державі гостро постає питання зносу інженерних систем, що в більшості своїй були введені в експлуатацію на початку минулого століття. На даному етапі існує необхідність повної заміни водопровідних і каналізаційних мереж на сучасні, що відповідають всім міжнародним вимогам. Насиченню ринку в цій сфері сприяла участь у виставці найбільших вітчизняних і зарубіжних виробників. Високоякісну продукцію німецько - бельгійської компанії «Steinzeug - Keramo» - одного з найбільших європейських виробників керамічних труб і фітингів для каналізаційних систем приватного, комунального та промислового призначення представила Міжнародна асоціація термоенергетичних компаній. ТОВ «Інтерекст LTD», який впродовж 20 років займається постачанням на ринок України продукції для комплектування інженерних мереж, на виставці представив іранського виробника труб для водопровідних і каналізаційних мереж – компанію «HAMOUN NYZEH Co» (HANYCO). Особливим інтересом у гостей виставки користувалися ПЕ і ПВХ труби, фітинги, пластикові каналізаційні колодязі, запірна трубопровідна арматура, зварювальне та інше обладнання ТОВ ТД «Євротрубпласт» - керуючої компанії Рубіжанського і Калуського трубних заводів. ПП «Селест» ознайомило відвідувачів виставки з чавунними трубами і фасонними частинами до них, а також каналізаційними люками та дощоприймачами. На стенді ПАТ «Нікопольський завод трубопровідної арматури» також була продемонстрована продукція з чавуну. Вперше на виставці презентував свої можливості в області вирішення інженерних завдань від проектування, монтажу, пусконалагоджувальних робіт до введення в експлуатацію інженерних мереж і комунікацій ПП «Ремводпласт Плюс». Машини та інструменти для обробки труб були наочно продемонстровані на стенді ТОВ «Імест - плюс». Сучасні рішення для водопровідно-каналізаційного господарства запропонував постійний учасник виставки ТОВ НВП «Сибрезинотехніка». З лабораторним і аналітичним обладнанням загального призначення можна було ознайомитися на стенді ТОВ «Екоінструмент - Київ».

Чимало розробок було представлено в сегменті водопідготовки, очищення води і стоків. Постійний учасник виставки «Екософт», який входить до складу п'яти унікальних компаній світу, глибоко компетентних у промисловій, комерційній і побутовій водопідготовці, поділився безліччю рішень у цій сфері. Новинки в області водопідготовки, очищення води і стоків на цей раз представили такі безсумнівні лідери галузі, як «HAFI Engineering & Сonsulting GmbH», ТОВ «Екотон», ТОВ «Бортек», ГК «Екополімер», ТОВ ПК «Лідер», ТОВ «Сілкарбон Україна», ТОВ «Валюфтек», «PROEKO», «BERSON UV - TECHNIEK», «WALLACE & TIERNAN EVOQUA WATER TECHNOLOGIES», ТОВ «Осмос комплект», ТОВ «Аквантіс», ДП «Албіон Гроуп», НВП «Неосинтез», ТОВ «Юнілос - Україна» та ін.

Зарубіжним досвідом в області ефективних рішень з утилізації та зневоднення осаду стічних вод поділилися на виставці провідні європейські компанії: «TENCATE GEOSYNTHETICS EUROPE», «VOMM IMPIANTI PROCESSI Spa», а також НТЦ «Екомаш» - вітчизняний виробник центрифуг, що використовуються для зневоднення шламів в різних галузях промисловості і комунальному господарстві.

ПрАТ «Бротеп-Еко» традиційно ознайомив фахівців, у т.ч. керівний склад промислових підприємств, з енергозберігаючими вентиляторними градирнями та основними технологічними елементами до них. Зрошувачі і форсунки до градирень можна було знайти на стенді «2Н Пласт Україна».

Інститут водних проблем і меліорації НААН, будучи провідною науковою установою водогосподарської галузі, традиційно представив інноваційні розробки в галузі дослідження сучасного стану, раціонального використання та управління водними ресурсами.

Про швидкий розвиток індустрії продажу бутильованої води свідчить участь у виставці ряду компаній, пов'язаних із добуванням, розливом та доставкою питної води.

Таким чином, й цьогоріч все різноманіття представленої на виставці продукції водної галузі надало можливість фахівцям отримати повну інформацію про сучасний стан ринку і тенденції його розвитку, ознайомитися з новітніми технологіями та обладнанням, налагодити контакти із партнерами, порівняти і об'єктивно оцінити ринкові пропозиції.

 

Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE - 2014» Київ

 

Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE - 2014» Київ

 

Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE - 2014» Київ

 

Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE - 2014» Київ