Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
Х Міжнародної спеціалізованої виставки
Зброя та безпека - 2013

Х Міжнародна спеціалізована виставка Зброя та Безпека – 2013 Київ фото.25-28 вересня на території Міжнародного виставкового центру відбулась ювілейна Х Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та Безпека» - єдина в Україні виставка з демонстрацією зразків зброї різного призначення.

Відмінною рисою ювілейної виставки стало розширення тематики у напрямку представлення продукції підприємств ОПК України, у зв’язку з чим виставка набула нового формату - 2 тематичні експозиції:
1. Озброєння та військова техніка для наземних підрозділів;
2. Зброя та спорядження для цивільного використання.

Виставка проходила під патронатом Кабінету Міністрів України. Організаторами заходу виступили МВС України, ТОВ «Міжнародний виставковий центр», за підтримки Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби експортного контролю України. Співорганізатором виступив ЗАТ «Об’єднання виставкових компаній «Бізон» - розпорядник провідної в Росії виставки засобів забезпечення безпеки держави «Interpolitex».

В церемонії урочистого відкриття Х Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та Безпека - 2013» взяли участь:
- Лекарь Сергій Іванович – заступник Міністра внутрішніх спав України;
- Толочний Юрій Власович – заступник командувача Сухопутними військами Збройних Сил України;
- Лантвойт Олег Борисович – Директор департаменту матеріально-технічного забезпечення Державної прикордонної служби України;
- Вербенський Михайло Георгійович - начальник Державного науково-дослідного інституту МВС України;
- Проценко Тарас Олександрович – заступник начальника Державного науково-дослідного інституту МВС України;
- Майстренко Віталій Степанович – заступник Генерального директора Державного концерну «Укроборонпром»;
- Ткаченко Анатолій Вікторович – Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр».

Серед почесних гостей виставки – представники Адміністрації Президента України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Командування Сухопутних військ Збройних сил України, делегація Міністерства оборони Грузії, яку очолив заступник Міністра оборони Грузії Заза Броладзе, а також 33 представника військових відомств при дипломатичних представництвах із 16 країн.

Х Міжнародна спеціалізована виставка Зброя та Безпека – 2013 Київ фото.За чотири дні роботи виставку відвідала багатотисячна аудиторія спеціалістів та шанувальників зброї, акредитувалось більш ніж 100 представників ЗМІ, завдяки чому робота виставки була широко висвітлена серед громадськості. Також з виставковими експозиціями ознайомились слухачі Національного університету оборони України, Академії МВС, учні військового ліцею ім. Богуна, що безумовно буде сприяти покращенню їх знань щодо перспектив розвитку озброєння та військової техніки.

Із стендами на виставці взяли участь близько 120 компаній з більшості регіонів України. До числа іноземних учасників входили представники таких країн, як Лівія, Німеччина, США, Нідерланди, Чеська Республіка, Великобританія, Польща, Росія, Білорусь.

Центральне місце в експозиції озброєння та військової техніки по праву займали стенди ДНДІ МВС України, державної компанії «УКРСПЕЦЕКСПОРТ» і підприємств державного концерну «Укроборонпром».

Традиційно на виставці було продемонстровано широкий спектр продукції для правоохоронних органів – від спецавтомобілей до аерозольних балончиків. Державний науково - дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України продемонстрував передові технології в галузі забезпечення цивільної безпеки. Також, традиційно на виставці приймав участь Департамент Державної охорони при МВС України. В цьому році акцентувалась увага на послугах з нагляду за об’єктами, що пересуваються з використанням технологій супутникової навігації GPS.

Для професіоналів і для широкого загалу, підприємствами ОПК були продемонстровані сучасні зразки оснащення для армії і внутрішніх військ під маркою «зроблено в Україні»: зразки сучасних бронетранспортерів БТР-4 і БТ-3Е1, протитанковий комплекс «Корсар», 30-мм пушка ЗТМ-1, 40-мм гранатомети, кулемети та інша нова військова техніка.

Державна компанія «ТОПАЗ», що займається розробкою та виробництвом радіотехнічних систем спеціального призначення та радіоелектронних виробів широкого використання надала можливість ознайомитися з комплексом радіотехнічної розвідки «Кольчуга», модернізованою РЛС П - 18МУ.

Ексклюзивно на виставці «Зброя та Безпека» можна було побачити макет засекреченого корабля класу «Корвет», презентація якого була спеціально підготовлена для показу на виставці. Будівництво першого зразка повинно закінчитися до 2015 року. Судячи з макету, він буде оснащений артилерійським, торпедним і ракетним озброєнням, а також злітним майданчиком для гелікоптера. Корабль на 60% виробляється з українських комплектуючих.

Х Міжнародна спеціалізована виставка Зброя та Безпека – 2013 Київ фото.Вперше на виставці був представлений Національний павільйон Польщі, організатором якого виступила Польська палата виробників оборонної продукції. На стенді взяли участь наступні компанії-виробники:
- Air Force Institute of Technology (ITWL);
- Industrial Optics Centre (Przemysłowe Centrum Optyki - PCO);
- Huta Stali Jakościowych (HSJ);
- Arms Factory Radom "Łucznik" (Fabryka Broni Radom "Łucznik");
- Military Engineering Works (Wojskowe Zakłady Inżynieryjne – WZInż).

Великий інтерес для спеціалістів представили польські безпілотні та дистанційно керовані зразки техніки. Технологічний інститут військово - повітряних сил Польщі представив безпілотний літальний апарат для ведення розвідки, а також безпілотний гелікоптер для виконання спеціальних завдань. Вперше він був продемонстрований на виставці в м. Кільце всього за місяць до київської події.

Окремий стенд на виставці мав польський Промисловий інститут автоматики та вимірів (PIAP), який продемонстрував можливості мобільного робота, розробленого спеціально для служб безпеки. В цілому всі представники польських організації залишились задоволеними заходом, було проведена велика кількість цікавих зустрічей, досягнуті домовленості про співробітництво з українськими виробниками оборонної продукції.

Х Міжнародна спеціалізована виставка Зброя та Безпека – 2013 Київ фото.Вирішення питань доставки бійців до місця операції пропонує вітчизняний виробник ПАТ «АвтоКрАЗ», який представив на виставці свій двовісний повнопривідний автомобіль для збройних сил КРАЗ-5233 ВЕ, що отримав назву «Спецназ».

Багаточисельно на виставці були представлені підприємства, що пропонують уніформу, маскхалати, взуття, розвантажувальні жилети, сумки та підсумки, нашивки, ножи і ліхтарі на любий смак, які широко використовуються силовиками, охоронними структурами та звичайними громадянами.

У зв’язку із змінами в українському законодавстві (відтепер співробітника охоронних структур дозволено застосовувати електрошокову зброю) на виставку повернувся виробник електрошокової зброї з Росії - компанія «МАРТ ГРУПП». Були продемонстровані як добре відомі в Росії серійні моделі шокерів, так і пілотні зразки нових нових ЕШП, ще не запущених у виробництво. Біля стенду компанії було багатолюдно на протязі всіх чотирьох днів: інтерес до шокерів виявляли як спеціалісти та співробітники МВС України й охоронних агентств, так і звичайні громадяни.

Як звичайно, самим багатолюдним місцем на виставці була частина павільйону, де розташовувались стенди із зброєю для мисливства, спорту та самооборони, історичною зброєю, товарами для екстремальних видів відпочинку.

Х Міжнародна спеціалізована виставка Зброя та Безпека – 2013 Київ фото.В експозиції Компанії «Ібіс» були представлені стенди Стрілкового Клубу і Тиру, які на протязі всіх чотирьох днів привертали увагу самих різних відвідувачів. Як завжди, було представлено безліч одиниць зброї, серед яких були мисливські та історичні гвинтівки, більш трьох десятків пістолетів і револьверів, найширший спектр ножів Spyderco, Cold Steel, Katz й Оpinel. Найбільш популярною новинкою стенду зброї Тиру «Ібіс» стала помпова гладкоствольна рушниця UTAS UTS-15. Також на стенді можна було ознайомитися з виробників боєприпасів, що вже 17 років є постачальником Армії і Корпуса Морської піхоти США, поліцейських департаментів і спецслужб багатьох країн, компанією «Black Hills Ammunition», а також з фірмою Snugpak - британського виробника теплої одежі, спальних мішків і наметів, чия продукція також на озброєнні Армії США, Австралії і ряду європейських країн.

ТОВ «ЗБРОЯР» - вітчизняне виробниче підприємство, вироби якого вже завоювали повагу споживачів не тільки в Україні та СНД, але й в Німеччині, Англії, ОАЕ та навіть в далекій Австралії, продемонстрував на своєму стенді високоточні спортивно - мисливські гвинтівки. Українська команда з гвинтівками Зброяр Z-008 завоювала друге місце на чемпіонаті Європи з F-класу у 2011 і 2012 роках.

На стенді компанії «Сафарі-Україна» до уваги всіх категорій відвідувачів виставки був запропонований найширший в Україні вибір як ексклюзивних мисливських рушниць (Holland&Holland (Англія), Karl Hauptmann (Австрія), Peter Hofer (Австрія), Johann Fanzoj (Австрія), Krieghoff (Німеччина), VO (Швеція), Cristensen Arms), так і зброя серійного виробництва практично всіх провідних світових виробників: Blaser, Sauer, Mauser, Walther, Heym, Merkel (Німеччина); Benelli, Beretta, Perazzi, Benelli, Pietta (Італія); Browning (Бельгія); Winchester, Weatherby, Henry, Mossberg (США) та інші. До гідної зброї пропонується і найширший асортимент боєприпасів і оптичних приладів.

Х Міжнародна спеціалізована виставка Зброя та Безпека – 2013 Київ фото.Традиційно, одним з найвідвідуваних стендів на виставці став стенд підприємства «ФОРТ». З новинок були представлені пістолети «ФОРТ-225» і «ФОРТ-228», а також автоматична гвинтівка «ФОРТ-223».

Для тих, хто займається прикладною або практичною стрільбою і просто для любителів постріляти, на виставці була можливість випробувати тренажери вогневої підготовки від LASER SHOT (США), SIRT, а також мультимедійні і лазерні тири вітчизняного і зарубіжного виробництва.

Важливою частиною програми заходів виставки стала вперше проведена Міжнародна конференція за темою «Перспективи розвитку озброєння наземних підрозділів. Розвиток технологій виробництва озброєння шляхом укладання офсетних договорів при закупівлі техніки за імпортом». В конференції взяли участь вчені Центрального науково - дослідного інституту озброєння і військової техніки, Національного університету оборони, Академії Сухопутних військ, представники з 20 країн, 33 військових аташе, 48 наукових організацій, конструкторських бюро і підприємств ОПК. З інформацією за темою конференції виступили 18 доповідачів, в тому числі генеральні та головні конструктори провідних оборонних підприємств України. Загальна кількість учасників конференції склало близько 200 осіб.

Х Міжнародна спеціалізована виставка Зброя та Безпека – 2013 Київ фото.Учасники Міжнародної конференції мали можливість ознайомитись з поглядами на розвиток озброєння наземних військ та можливостями оснащення збройних сил країн пострадянського простору новим і модернізованим озброєнням та військовою технікою українського виробництва на найближчу перспективу. Особливий інтерес викликало обговорення наступних питань:
- Озброєння та екіпірування солдата майбутнього;
- Забезпечення розвідки в нічних умовах з використанням тепловізійних приладів;
- Розвиток радіолокаційних засобів на основі цифрових антенних решіток;
- Безпілотні літальні апарати розвідки;
- Розвиток цифрових засобів і систем супутникової навігації;
- Розвиток бронетанкового озброєння і систем захисту бронетанкової техніки;
- Розвиток протитанкових засобів, переносних зенітно - ракетних комплексів і систем захисту від зенітних ракет.

Аудиторія відвідувачів виставки була забезпечена за допомогою широкомасштабної рекламної кампанії в ЗМІ (преса, ТВ, радіо, Інтернет видання), а також розсилка запрошень більш ніж у 45000 адрес по Україні, країнам СНД та Європи (державні структури, зацікавлені центральні та місцеві органи влади, посольства, спеціалізовані організації, промислові та комерційні підприємства, фінансові заклади).

Підсумки виставки показали, що Україна все ще залишається гідним гравцем на світовому ринку озброєння і проведення власного оборонно - промислового форуму є необхідністю для масштабної демонстрації експортних можливостей вітчизняної оборонної промисловості, а також для пожвавлення внутрішнього ринку в сфері продукції цивільного застосування.