Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
ХІІ Міжнародного виставкового форуму
Технології захисту/ПожТех-2013

ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2013”З 24 по 26 вересня 2013 року відбулася подія №1 для України у сфері цивільного захисту, промислової та пожежної безпеки — ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех - 2013”. Цьогорічні учасники виставкової частини заходу — понад 100 підприємств - виробників з України, Росії, Польщі, Чехії, Німеччини, Ірландії, Великобританії та США.

Форум організовано Державною службою України з надзвичайних ситуацій, ТОВ “Міжнародний виставковий центр”, ЗАТ “Об'єднання виставкових компаній “Бізон” (Росія) за підтримки Асоціації “Техногенна безпека і цивільний захист населення”.

ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2013”Урочиста церемонія відкриття пройшла за присутності почесних гостей:

Болотських Михайло Васильович — Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
Рева Григорій Васильович — екс-міністр України з питань надзвичайних ситуацій у 2002-2005 р.р.;
Темиралієв Таалайбек Асанбекович — статс-секретар МНС Киргизької Республіки;
Жан-Франсуа Море — представник Офісу Європейської комісії в Україні, член керівного комітету програми Європейського Союзу “Запобігання, готовність та реагування на катастрофи природного та техногенного характеру для країн Східного партнерства”;
Сергій Анагності — керівник програми Європейського Союзу “Запобігання, готовність та реагування на катастрофи природного та техногенного характеру для країн Східного партнерства”;
Ткаченко Анатолій Вікторович — Генеральний директор ТОВ “Міжнародний виставковий центр”.

Під час церемонії відкриття форуму “Технології захисту/ПожТех-2013” на відкритому майданчику була продемонстрована робота сучасної пожежної техніки таких компаній, як “Пожтехніка” (м.Торжок, Росія), ПАТ “АвтоКрАЗ” (Україна) і ТОВ “Прилуцький завод протипожежного і спеціального машинобудування “Пожспецмаш” (Україна).

ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2013”Відбувалася демонстрація роботи пожежної та рятувальної техніки, а саме:

- презентація насосного обладнання, що використовується для пожежогасіння — експозиція ЗАТ “Техніка” (Україна);
- демонстрація маневреності катера UMS-1000 під час пожежогасіння на воді;
- розгортання мобільного рятувального центру з демонстрацією надання першої медичної допомоги постраждалим з використанням навчальних тренажерів;
- спеціальна обробка особового складу;
- пошук вибухонебезпечних предметів;
- ліквідація аварійного розливу нафти та нафтопродуктів за допомогою сорбентів;
- покази ефективності застосування вогнезахисних матеріалів для захисту дерев'яних конструкцій;
- демонстрація тренувань пожежних з рятування потерпілих на багаторівневому тренажерному комплексі — димокамері “ПТС-ГРОТ” з використанням новітнього обладнання та спорядження для пожежних виробництва ВАТ “ПТС” (Росія) — в рамках експозиції ТОВ “Протектів Текнолоджіс” (Україна).

Про високий рівень заходу свідчить значна кількість відвідувачів експозиції — більше 3000 фахівців:

Профіль відвідувачів

Кількість %

фахівці з проектування, монтажу і виробництва систем безпеки та раннього виявлення НС

22,7

інженери з техніки безпеки, охорони праці та екології, фахівці з капітального будівництва і постачання промислових підприємств

23,7

представники торгових, посередницьких організацій

15,1

керівний та особовий склад державних, комунальних, об'єктових аварійно-рятувальних служб і служб громадських організацій

4,3

співробітники структурних підрозділів ДСНС України та їх територіальних управлінь

9,6

представники обласних адміністрацій та центральних органів влади

5,5

представники інших державних та комерційних установ

19,1

ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2013”Вперше в рамках виставкового форуму “Технології захисту/ПожТех” була проведена ХІ Міжнародна науково - практична конференція “Пожежна безпека та аварійно - рятувальна справа: стан, проблеми і перспективи” (“Пожежна безпека – 2013”). Під час роботи конференції взяли участь понад 120 провідних науковців і фахівців у сфері пожежної безпеки — представники установ та організацій з Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Республіки Польща, Киргизької Республіки, США та України. За результатами Конференції були укладені договори про співпрацю з представниками Республіки Польщі, Російської Федерації та Республіки Білорусь.

У рамках Форуму традиційно була проведена XV Всеукраїнська науково - практична конференція рятувальників, а також ряд заходів, включаючи презентації та семінари, на яких були розглянуті актуальні питання галузі. Зокрема, обговорювалися питання щодо підвищення ефективності роботи аварійно - рятувальних служб, розробки інженерно - технічних заходів цивільного захисту під час проектування, забезпечення централізованого оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (у тому числі на хімічно небезпечних об'єктах), особливостей транспортування небезпечних вантажів та ін.

Також однією з найбільш вагомих подій XII Міжнародного виставкового форуму стали збори керівників ГУ (У) Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що відбулися 24 вересня 2013 року. Очолив збори Голова Служби — Болотських Михайло Васильович.

Організаторами деяких семінарів виступили учасники виставкового форуму. Так, Асоціацією “Техногенна безпека і цивільний захист населення” (Україна) був проведений семінар “Впровадження сучасної автоматизованої системи центрального оповіщення”, під час якого обговорювалися питання щодо ефективної роботи сучасної автоматизованої системи центрального оповіщення на підприємствах та щодо використання системи не тільки під час надзвичайної ситуації, а і в умовах повсякденної діяльності.

ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2013”А ось про нові тенденції у забезпеченні пожежної та техногенної безпеки на підприємствах йшлося під час семінару, що був організований журналом “Охорона праці і пожежна безпека” (Україна).

Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех” — професійний захід, що широко відомий не лише в Україні, а й за її межами, надає можливість поспілкуватись фахівцям в сфері пожежної та техногенної безпеки на міжнародному рівні.

Загалом експозиція Форуму була представлена кількома тематичними напрямками:
- пожежна безпека будівель, споруд та територій;
- технічне оснащення пожежних та аварійно-рятувальних загонів;
- індивідуальні засоби захисту;
- охорона праці та промислова безпека;
- прогнозування та попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- ядерна та радіаційна безпека.

ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2013”Відвідувачі Форуму мали змогу ознайомитися із новинками в сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки. Вже традиційно своє місце в експозиції мала ретро - виставка пожежної техніки. На стенді НВП ТОВ “Атомкомплексприлад” (Україна) всі бажаючі мали змогу виміряти інкорпоровані в організмі людини радіонукліди. Тут також була можливість перевірити продукти харчування і сільськогосподарську продукцію, а також будівельні матеріали на вміст гамма - випромінюючих радіонуклідів. На стенді “Центру екстреної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України” (Україна) проводився майстер - клас “Особливості надання домедичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях”.

Серед іноземних учасників слід відзначити новачків експозиції: “Erickson Aero Tanker” (США) — надання повітряних протипожежних послуг за допомогою літака MD-87; “Hochiki Europe” (Великобританія) - один з провідних світових виробників систем пожежної сигналізації; “Patterson Pumps Ireland Ltd” (Ірландія) — насоси протипожежні та для боротьби з повенями; “Red Wing Shoe” (США) — виробництво високоякісного спеціального взуття, вогнестійкого одягу та захисних рукавичок; “Tauchertechnik Brandenburg GmbH” (Німеччина) — гідростатичні випробувальні станції і системи для сталевих і композитних балонів стислого повітря, що використовуються в рятувальній справі.

Поряд з іноземними учасниками можна було відвідати стенди і українських компаній, що вперше засвідчили свою участь в Міжнародному виставковому форумі “Технології захисту/ПожТех”. Серед них: “Транс-Сервіс-КТТ” (представник в Україні компанії АТ “Бронто Скайліфт”, Фінляндія) — продаж та обслуговування гідропідйомників на автомобільних шасі, що призначені для пожежогасіння та рятування людей з висоти; “Сучасні технології пожежогасіння” (ексклюзивний представник в Україні торгової марки “Піростікер АСТ”, Росія) — автономний прилад пожежогасіння для локальних пожеж “Піростікер АСТ”.

ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2013”Широкий спектр професійного спорядження для пожежних та аварійно - рятувальних служб представили постійні компанії - учасники, серед яких: ПАТ “Донецький завод гірничорятувальної апаратури” (Україна) — саморятівники та респіратори власного виробництва; ТОВ “Пост-01” (Україна) — обладнання “Holmatro” (Нідерланди), “PARATECH” (СШA), “KUNZ” (Німеччина), “OSW” (Німеччина), “MSA” (Німеччина), “AKRON BRASS” (США), “Mika Elektro” (Фінляндія) для використання в різноманітних надзвичайних ситуаціях; ПАТ “Завод гірничорятувальної техніки “Горизонт” — дихальні апарати власного виробництва; ТОВ “Технологія для життя” (Україна) — обладнання “Draeger Safety AG & Co. KgaA” (Німеччина), “Capital Safety Group EMEA” (Великобританія) та ін.

Засоби комплексного захисту деревини і інших будівельних матеріалів і конструкцій відвідувачам було представлено на стендах компаній ПТК “А плюс В Україна” (Україна), ТОВ “Д-33” (Україна), ТОВ “Капітель-Дніпро” (Україна), ТОВ “Неомід” (Україна), ТОВ “НВП “Спецматеріали” (Україна), ТОВ “Сучасні технології пожежогасіння” (Україна), ТОВ “Укрбазальтізол” (Україна) та ін.

ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2013”В той самий час в рамках експозиції були показані сучасні засоби пожежогасіння на стендах наступних компаній: “WAT Bryński” (Польща), ТОВ “Альхім” (Україна), ТОВ “Квірін” (Україна), ТОВ “Марко Лтд” (Україна), ТОВ “Пайрокул” (Україна), ТОВ “ДВВП “Променергоремонт” (Україна), ДП “Харківський механічний завод” (Україна), ТОВ “Хладар-Техсоюз” (Україна) та ін.

Промислові засоби захисту населення були продемонстровані компаніями ПП “Автоспектр” (Україна), ТОВ “НВП “Пірена” (Україна), ТОВ “ПТО “Талан” (Україна), ТОВ “Укргезмеск” (Україна) та ін.

Про перспективи розвитку сучасних систем оповіщення населення у випадку загрози та виникнення надзвичайних ситуацій можна було дізнатись на стенді ТОВ “НВП “Озон С” (Україна), визнаного в Україні лідера по створенню систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій і оповіщення.

ХІІ Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2013”Проведення масштабних науково - практичних заходів в рамках Міжнародного виставкового форуму “Технології захисту/ПожТех” свідчить про те, що дослідження пожеж та забезпечення пожежної безпеки є невід’ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров’я людей, національного багатства та навколишнього середовища. Так, на стенді ТОВ “Науково - випробувальний центр “ЄВРОСТАНДАРТ” (Україна) всі бажаючі могли дізнатись про сучасний комплекс для випробовування речовин, матеріалів, будівельних конструкцій та обладнання на відповідність вимогам пожежної безпеки.

Форум ще раз підтвердив високий рівень зацікавленості фахівців до новинок та інноваційних рішень у сфері пожежної та техногенної безпеки. Компанії вивчають нові ринки та перспективи розвитку їх подальшої діяльності, поповнюють лінійку своєї продукції більш модернізованими засобами та обладнанням, поліпшують технічні параметри вже існуючих моделей.

Все вищезазначене запевняє в тому, що підприємства України мають науковий потенціал та технічну базу для втілення нових рішень на практиці, що, в свою чергу, забезпечить повну безпеку і захист населення як на підприємствах, так і в побутових умовах, а в разі можливості настання надзвичайної ситуації — попередження буде завчасне та наслідки від НС оперативно усунені.