Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
XI Міжнародної спеціалізованої виставки КомунТех - 2013
IV Спеціалізованої виставки ДорТехЕкспо - 2013

З 5 по 8 листопада в Києві на території Міжнародного виставкового центру (Броварський пр-т, 15, ст. метро «Лівобережна») відбулися заходи, присвячені стратегічним питанням удосконалення державної політики у сфері житлово - комунального господарства - IX Міжнародний конгрес «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово - комунального господарства» та XI Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех - 2013».

Організатори Конгресу та виставки:
- Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
- ТОВ «Міжнародний виставковий центр»
За підтримки Асоціації міст України

Це комплексний захід, що включає конгресну програму та виставкову експозицію (в павільйоні і на відкритому майданчику), є найавторитетнішою галузевою подією для всіх учасників житлово - комунальної сфери. Проведення виставки та насиченої ділової програми сприяє вирішенню практичних питань з утримання та експлуатації житлового фонду, забезпечення функціонування міського транспорту, утримання вулично - дорожнього господарства, питань благоустрою, озеленення, санітарної очистки, поводження з відходами.

В урочистій церемонії відкриття, яке відбулося 5 листопада, взяв участь Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України Темник Геннадій Павлович.

Традиційно, по завершенню відкриття почесні гості ознайомилися з масштабною експозицією. Одночасно з виставкою «КомунТех» в павільйонах Міжнародного виставкового центру проходили тематично пов'язані виставкові заходи: IV Спеціалізована виставка «ДорТехЕкспо» (будівництво, реконструкція, ремонт доріг, дорожньо - будівельна техніка, спецтехніка, засоби безпеки дорожнього руху, дорожнє освітлення), XI Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE» (водопідготовка, водопостачання, очищення стічних вод, інженерні мережі), III Спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо» (житлове, промислове будівництво, матеріали і конструкції). Завдяки демонстрації на одному майданчику технологій, матеріалів, техніки, послуг, необхідних для стабільного функціонування всіх сфер життєдіяльності населених пунктів України, виставки за роки існування стали єдиною значною галузевою подією для професіоналів.

Цього року експозиційна площа виставок «КомунТех» і «ДорТехЕкспо» склала близько 6 000 кв. м.
99 компаній з України, Австрії, Білорусі, Італії, Німеччини, Польщі, Росії, Фінляндії, Чехії продемонстрували широкий спектр новітнього обладнання, інноваційних технологій, техніки для житлово - комунального та дорожнього господарства, сучасні рішення для транспортної галузі та багато іншого. Крім того, на стендах компаній - офіційних представників презентувалася продукція таких країн, як Голландія, Греція, Данія, Канада, Китай, Словаччина, США, Туреччина.

Перелік учасників

Поява на ринку нової продукції завжди викликає інтерес відвідувачів, а для решти гравців стає стимулом для вдосконалення, поліпшення якості, зниження ціни.

На виставках «КомунТех» і «ДорТехЕкспо» в нинішньому році свої новинки представили як постійні експоненти, так і компанії, які вперше брали участь:
- ТОВ «Альфа-Терм» - сміттєсортувальний комплекс, дію якого можна було побачити прямо на експозиції;
- ВАТ «Ковровський електромеханічний завод» (Росія) представив нову розробку заводу - універсальний багатофункціональний міні-навантажувач «Ant»;
- компанія «Ассоль» - сучасний, багатофункціональний міні-навантажувач L-903 TM Locust виробництва Словаччини;
- Завод Комплексні Дорожні Машини імені М.І. Калініна (Росія) - нову дорожню машину для ямкового ремонту ЯР5 та підмітально - прибиральну машину МПУ-3000;
- ТОВ «Констракшн Машинері», що представляє в Україні техніку JCB - виробника екскаваторів - навантажувачів №1 у світі, представив найпотужніший на сьогоднішній день екскаватор - навантажувач - повнопривідний 5СХ, спеціально розроблений для потреб клієнтів у Росії, країн Близького Сходу, Африки та Латинської Америки;
- ТОВ «Петронік» - вітчизняний виробник навантажувачів - фронтальний навантажувач PN 936 з подовженою стрілою;
- Компанія «Бетон Нова» - виробник залізобетонних конструкцій для мостового, дорожнього цивільного та енергетичного будівництва представила нову продукцію - стійки для високовольтних ліній електропередач для зовнішнього освітлення.

Для презентації своєї продукції на українському ринку вибрали майданчик виставок «КомунТех» і «ДорТехЕкспо» компанії - виробники з країн ближнього і далекого зарубіжжя:
- ТОВ «Ай-Пласт» (Росія) - виробництво контейнерів для сміття;
- ТОВ «Дівтех» (Росія) - розробка і виробництво технічних і програмних засобів для побудови систем централізованого обліку поквартирного споживання енергоресурсів;
- Завод «Євромаш» (Білорусь) - виробництво дорожнього та комунального устаткування для утримання доріг;
- ТОВ «Зіракс» (Росія) - сучасні та ефективні технології і матеріали для боротьби з зимовою слизькістю;
- ВАТ «Ковровський електромеханічний завод» (Росія) - виробництво багатофункціональних універсальних навантажувачів, навісного обладнання, підйомників;
- Гомельський Завод «Комунальник» (Білорусь) - виробництво котельного обладнання;
- ВАТ «Пінський завод засобів малої механізації» (Білорусь) - розробка і виробництво автогідропідйомників для потреб житлово - комунального господарства;
- Dobrowolski sp. z oo (Польща) - виробництво техніки для муніципальних підприємств, компаній водопостачання, для зимового утримання доріг та аеропортів;
- Nector sp. z o.o. (Польща) - виробництво габіонних сітчастих виробів для зміцнення поверхонь доріг, гребель тощо;
- P. Henkel GmbH (Німеччина) - виробництво контейнерів для відходів.

Професійний інтерес закордонних компаній до України свідчить про зростаючу довіру до нашої країни, як до надійного партнера з перспективним ринком. А участь у виставках «КомунТех» і «ДорТехЕкспо» характеризує ці виставкові заходи як провідні, ключові події галузі.

Побачити різноманітність, ознайомитися з функціональними перевагами сучасної комунальної, дорожньо - будівельної техніки та обладнання від різних виробників можна було на масштабних експозиціях компаній: AGROMETALL SRO (Чехія), ПАТ «АвтоКрАЗ», ТОВ «Амако Україна», ТОВ «Амкодор - Укроспецмаш», ТОВ «Арм - Україна», «Будшляхмаш», ТОВ «Вертекс Україна», ПІК «Віртген Україна», ТОВ «Вольтех», ТОВ «Глобус Авто», Групи Компаній «Дельта», ТОВ «Керхер», підприємства «Кобальт», ТОВ «Констракшн Машинері», ТОВ «Моторімпекс», ТОВ «Перша Універсальна Компанія», ТОВ «Текмак», ТОВ «Техновектор», ТОВ «Техноплаза Україна», Заводу «Електронмаш», ТОВ «Укрпожтехніка» та ін.

Рішення для дорожньої галузі - технічні засоби організації дорожнього руху, світлодіодні енергозберігаючі світильники для вуличного освітлення, світлодіодні інформаційні табло та багато іншої продукції можна було побачити на стендах постійних учасників: ТОВ «Атілос», компанії «Екта», ТОВ «Росток - Елеком», компанії «СЕА», а також Уральського оптико - механічного заводу ім. Е.С. Яламова (Росія), який сьогодні активно працює у сфері виробництва енергозберігаючого світлотехнічного обладнання: світлофори, модулі для залізничних світлофорів, світлодіодні покажчики і знаки.

Останні досягненнями у сфері управління відходами були представлені на стендах вітчизняних та зарубіжних компаній: ТОВ «Ave Україна», ТОВ «Еко - Львів», Veolia Es Ukraine, Фірма Альтфатер Київ, ТОВ «Термінал Юг», SCHÄFER, Fritz GmbH (Німеччина) і багатьох інших.

Продукцію для благоустрою: облаштування скверів і парків, зручності зупинок громадського транспорту, оснащення дитячих ігрових і спортивних комплексів, представили постійні експоненти: ТОВ «Віда», ТОВ «Дитячі спортивні майданчики», Дніпропетровський завод «Продмаш».

Проведення Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово - комунального господарства» (організатор: Мінрегіон) - головна подія ділової програми. Заходи Конгресу (міжнародні та всеукраїнські конференції, семінари) висвітлювали стратегічні питання удосконалення державної політики у сфері житлово - комунального господарства. Особливий акцент в нинішньому році був зроблений на впровадження енергоефективних технологій в різних секторах ЖКГ, в тому числі у житловому фонді.

Традиційним стало проведення в рамках Конгресу Всеукраїнського семінару з питань благоустрою «Благоустрій - 2013» та нагородження мерів населених пунктів - переможців щорічного всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» за підсумками минулого року. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України перехідними кубками та дипломами були нагороджені 52 населених пункти. Перші місця та дипломи першого ступеня гідно завоювали: Київ, Одеса, Севастополь, Комсомольськ (Полтавська обл.), Іллічівськ (Одеська обл.), Славутич (Київська обл.), Радивилів (Рівненська обл.), Квасилів (Рівненська обл.), Козача Лопань (Харківська обл.), Гаврилівка (Харківська обл.), Шотівка (Херсонська обл.).

Програма Конгресу

Виставки «КомунТех» і «ДорТехЕкспо», а також тематично насичена ділова програма викликали інтерес широкого кола відвідувачів - керівників органів державної та виконавчої влади, представників різних галузей економіки, серед яких керівний та інженерний склад підприємств ЖКГ, водоканалів, будівельно - монтажних організацій, харчової, фармацевтичної, хімічної та нафтохімічної, енергетичної та металургійної галузей промисловості, машинобудування, проектних і науково - дослідних організацій, сільського господарства та ін.

Експоненти та відвідувачі дали високу оцінку організації заходів, відзначили позитивну тенденцію розвитку виставкових проектів, професійний рівень аудиторії відвідувачів, актуальність ділової програми.

Статистика

Географія відвідувачів по країнах

Географія відвідувачів по країнах

%

Україна

95,42

СНД (Білорусь, Казахстан, Молдова, Росія)

3,08

Зарубіжжя (Іспанія, Італія, Німеччина, Туреччина)

1,5

Виставка КомунТех 2013 Київ МВЦ

Географія відвідувачів по регіонах України

Географія відвідувачів по регіонах України

%

Київ і Київська область

64,51

Центральний/Північний регіон: Вінницька, Житомирська, Черкаська, Чернігівська, Сумська, Полтавська області

13,17

Східний регіон: Харківська, Луганська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька області

9,7

Центральний/Південний регіон: Кіровоградська, Одеська, Миколаївська, Херсонська області, Автономна Республіка Крим, м. Севастополь

6,8

Західний регіон: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області

5,82

Виставка КомунТех 2013 Київ МВЦ

Посадовий склад відвідувачів

Посада

%

Керівник організації

38,6

Керівник підрозділу

31,9

Спеціаліст

17,44

Технічний персонал

8,1

Науковий співробітник

2,9

Інше

1,06

Виставка КомунТех 2013 Київ МВЦ

Вид діяльності

Діяльність компанії

%

Виробник

35,8

Імпортер, дистриб’ютор, дилер

39,6

Сервісне обслуговування

15,4

Інше

9,2

Спеціалізація компанії

Спеціалізація

%

Житлово-комунальна галузь

26,7

Дорожньо-мостове і транспортне господарство

18,5

Водопровідно-каналізаційне господарство

4,3

Благоустрій

7,0

Збір, вивіз, переробка, утилізація відходів

8,3

Теплопостачання та енергетика

4,7

Будівництво

4,62

Ремонтні послуги

3,22

Машинобудування

2,6

Агропромисловий сектор

2,1

Органи державної влади

11,8

Наукові та учбові заклади

1,9

Міжнародні та громадські організації

1,9

Інше

2,36

Виставка КомунТех 2013 Київ МВЦ

Тематика, що цікавить відвідувачів

Тематика

%

Комунальна техніка, спецтехніка

17,6

Дорожньо-будівельна техніка та технології

12,1

Освітлювальне обладнання для вулиць, доріг, парків

9,0

Засоби безпеки дорожнього руху

4,5

Переробка та утилізація відходів

10,9

Ліфтове обладнання, системи управління

6,3

Обладнання для експлуатації теплових мереж

5,4

Котельне, теплообмінне обладнання

5,8

Прилади обліку споживання тепла та газу

8,0

Клінінгова техніка, обладнання, інвентар

11,3

Споруди, обладнання для благоустрою

5,2

Інше

3,9

Прогнози експонентів щодо участі у виставках в 2014 році
(за результатами анкетування)

Участь в наступному році

Швидше так,
чим ні (%)

Швидше ні,
чим так (%)

Ні (%)

 

90

8

2