Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
XI Міжнародного водного форуму AQUA UKRAINE - 2013

5-8 листопада 2013 р. на території Міжнародного виставкового центру (Київ, Броварський пр-т, 15) відбувся ХІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE–2013». Форум пройшов за Розпорядженням Кабінету Міністрів України у складі спеціалізованої виставки та ряду науково - практичних конференцій, семінарів, круглих столів, конкурсів професійної майстерності та інших заходів.

Організатори:
- Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України
- Міністерство екології та природних ресурсів України
- Державне агентство водних ресурсів України
- Messe Berlin GmbH
- ТОВ «Міжнародний виставковий центр»

За підтримки:
Асоціації «Укрводоканалекологія»

В урочистій церемонії відкриття, яка відбулася 5 листопада 2013, взяли участь:
- Темник Геннадій Павлович - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України
- Проскуряков Олег Альбертович - Міністр екології та природних ресурсів України
- Сташук Василь Андрійович - Голова Державного агентства водних ресурсів України
- Саратов Валерій Володимирович - Голова Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України
- Почух Іван - Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні
- Ткаченко Анатолій Вікторович - Генеральний директор Міжнародного виставкового центру
- Інші офіційні особи.

Після вітальних слів з ​​нагоди відкриття Форуму, почесні гості ознайомилися з експозицією, загальною площею більше 8000 кв.м., на якій були представлені новітні технології та розробки 203 підприємств та організацій з 18 країн світу, у тому числі з України, Австрії, Бельгії, Білорусії, Болгарії, Німеччини, Греції, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Китаю, Литви, Польщі, Росії, Тайваню, Туреччини, Чехії, Естонії. Форум відвідало 6420 представників різних галузей економіки, серед яких керівний та інженерний склад водоканалів, будівельно - монтажних організацій, басейнових управлінь, підприємств ЖКГ, харчової, фармацевтичної, хімічної та нафтохімічної, енергетичної та металургійної галузей промисловості, машинобудування, проектних і науково - дослідних організацій, сільського господарства та ін.

Ключовим заходом ділової програми стала Міжнародна конференція «Проблеми та перспективи розвитку питного водопостачання та водовідведення в Україні», яка пройшла у рамках IX Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово - комунального господарства - 2013» (організатор - Мінрегіон). У роботі конференції торкнулися широкого кола питань, пов'язаних із якістю питної води в Україні на сучасному етапі та пошуком шляхів виходу з ситуації, що склалася; модернізацією підприємств водопровідно - каналізаційного господарства; запровадженням ефективного обладнання та технологій для очищення стічних вод; обробки та утилізації осаду; висвітлені взаємини між підприємствами водопровідно - каналізаційного господарства, житловими організаціями та населенням. Окрема секція була присвячена удосконаленню нормативно - правової бази в галузі водопровідно - каналізаційного господарства.

Конференція «Вода та довкілля» (організатор - Мінприроди, Держводагентство), яка доповнює Форум з моменту його заснування, була присвячена питанням сучасного стану водних ресурсів, запобіганню їх забрудненню, а також змін у законодавстві в галузі управління та оренди водних об'єктів; методам зниження паводкових ризиків; сучасних технологій підготовки підземних і поверхневих вод; впровадженню заходів щодо екологічного оздоровлення та збереження навколишнього середовища, міжнародному співробітництву в галузі вирішення водних проблем.

Щорічний конкурс професійної майстерності «Кращий працівник технічної служби водопровідно - каналізаційної галузі в Україні» традиційно пройшов у форматі двох номінацій: 1) врізка в мережу водопостачання під тиском, установка водомірного вузла; 2) монтаж водопровідної мережі з полімерних труб.

Залучення молоді до вирішення проблем збереження та раціонального використання водних ресурсів стало основною метою конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз» - національної частини Міжнародного конкурсу «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize). Екологічні проблеми річок, озер і морів, раціональне використання води в комунальному секторі, промисловості та енергетиці, вплив техногенної діяльності людини на стан водних ресурсів та методи очищення їх від забруднень, вплив води на організм людини - цих та інших проблеми торкнулися старшокласники на експозиції Форуму. Основними критеріями оцінки конкурсу стала самостійність виконання, глибина досліджень і новизна прийнятого технічного рішення. Переможці конкурсу отримали пам'ятні кубки та дипломи.

За усталеною традицією, активну участь у роботі Форуму взяв ПАТ «АК «Київводоканал». На відкритому майданчику виставки співробітники аварійних служб показали віртуозне володіння важкою технікою, яку зазвичай використовують при ліквідації аварій. На цей раз екскаватори танцювали польку, відкривали пляшки з пивом і навіть запалювали сірники.

Скидання стічних вод підприємств у міську каналізацію з перевищенням гранично допустимих концентрацій став основною темою для дискусій у форматі «круглого столу», організатором якого виступив Київводоканал, а на стенді комунального підприємства пройшла презентація роботи дочірнього підприємства ТОВ «Водоканал - сервіс».

Вперше організатором національної експозиції чеських виробників виступило Міністерство промисловості і торгівлі Чеської Республіки. На стенді були представлені передові розробки в галузі очищення стічних вод, автоматизації технологічних процесів, технології у сфері охорони навколишнього природного середовища, прилади обліку води і тепла та ін.

Експозиція Держводагентства крім макетів та експонатів, що відображають сучасний стан водного господарства в усіх регіонах України, продемонструвала спільний проект України та Угорщини - автоматизовану інформаційно - вимірювальну систему управління транскордонними водними ресурсами.

Традиційно, насоси та насосне обладнання стали однією з основних складових експозиції. На стенді постійного учасника виставки ТОВ «ВІЛО УКРАЇНА» цього разу окрім сучасного енергозберігаючого насосного обладнання німецького виробництва, була представлена інноваційна система аерації для біологічного очищення стічних вод, унікальність якої обумовлена оптимізованою подачею повітря.

З широким асортиментом професійних насосних рішень для всіх галузей промисловості, що займають лідируючі позиції на світовому ринку, можна було ознайомитися на стенді ТОВ «ГРУНДФОС УКРАЇНА» - дочірнього підприємства провідного датського концерну «Grundfos AG».

ТОВ «Варна» - виробник насосного обладнання побутового та промислового призначення, ознайомив гостей виставки із ключовими продуктами ТМ «Насоси плюс обладнання», «Sprut» і «Varna».

ТОВ «Далгакиран компресор Україна» на одному зі стендів продемонстрував новинку на ринку України - зважені відцентровані насоси Gorman Rupp (США), здатні впоратися із найскладнішими завданнями, а на іншому - повітродувки Salvatore Robuschi (Італія), призначені для очищення стічних вод та аерації води.

ТОВ «Техномаш» цього року представив ряд новинок італійського виробництва, у т.ч. насоси для свердловин, незамінні для поливу і підйому води в спеціальних умовах; насосні станції з новим типом електродвигуна; заглиблені насоси для стічних, фекальних, промислових вод та інших забруднених рідин.

Також, відвідувачі виставки могли ознайомитися з продукцією українського виробника ПАТ «Сумський завод «Насосенергомаш», російського – ТОВ «Техносила», а на стенді ТОВ «ТД «Панда» - із насосним обладнанням заводів Росії, Молдови, України, Італії та Німеччини.

Цього року склад учасників поповнився низкою підприємств, які вперше презентували продукцію на виставці «AQUA UKRAINE». Серед них: ТОВ «ІВІК «Формула Води», ТОВ «Неро - Сервіс», ТОВ «НВП «Неосинтез», Еuro Mec S.r.l. (Італія), ТОВ «Фарм Медіа», ТОВ «ТПК «Агрохім», ТОВ «НВП Лаваль», ТОВ «ЕНОР ЮА», ПрАТ «Турбівський каоліновий завод», ТОВ «РСЕ - Трейдинг Мікрозім» (Росія), ТОВ «ГК Аплісенс», НВП «Ергомера», ТОВ ВКФ «Бетар» (Росія), ТОВ «ТС АІК - ЕКО», ТОВ «Кріо Інтер Трейдінг», ТОВ «Р - пласт», ПП «1А - Інжиніринг», Palaplast S.A. (Греція), SIMVOLT, PSI Products GmbH (Німеччина), ТОВ «Пластікс - Україна», Baltijos Pajеgos (Литва), KKL - JNF (Ізраїль), ТОВ «АОІ - Софт Росія - Україна», ТОВ «Пенетрон - Київ», ПрАТ «Комбінат Будіндустрії», ТОВ «Газсервіс - Станіслав», ТОВ «Елтех Україна».

На виставкових стендах вищезазначених експонентів були широко представлені технології водопідготовки, очищення води і стоків, трубопровідна арматура, регулятори тиску, магнітні перетворювачі води, високоточні прилади обліку води та тепла, трубопровідні системи різного призначення і комплектуючі матеріали для їх будівництва, градирні, гідроізоляційні системи, автоматизація виробничих процесів, природоохоронна діяльність, послуги у сфері інформатизації.

Чимало ексклюзивних розробок було запропоновано в сегменті водопідготовки, очищення води і стоків учасниками, які вже не вперше презентують свої можливості у рамках виставки. Серед них: HAFI PROJECT&TECHNOLOGY GmbH (Австрія), ТОВ «Лізоформ», ТОВ «Джурбі Вотер Тех», ТОВ «Аквалюкс», ТОВ «ТД «Аква - Холдинг», ТОВ «Юнілос», ГК «Екополімер», ТОВ «Антріс», ТОВ «Бортек», ТОВ ПК «Лідер», ТОВ «Валюфтек», ТОВ «Сімедіка УА», ЧФ «Контур», ПП «Укркомфорт», ТОВ «Акватрол Україна». Найбільший виробник ринку водоочисного обладнання ТОВ «НВО «Екософт», традиційно представив весь спектр продукції для очищення води: від побутових фільтрів до унікальних промислових установок водопідготовки.

Учасниками виставки стали й такі безсумнівні лідери галузі, як: ТОВ «Будінвесткомпані», ТОВ «ТД «Євротрубпласт», Steinzeug - Keramo S.r.o., HOBAS System Polska Sр. zoo, ТОВ «Інтерекст ЛТД», VOMM Impianti e Processi S.p.a., ТОВ «АУМА Технології Автоматизації», ТОВ «Пергам - Україна Інжиніринг», ТОВ «Екоінструмент - Київ», ТОВ ПТЦ «Динамо - Континент», ТОВ «ЕмЕсЕйч Техно», ТОВ «Імест - Плюс». Стенди цих компаній викликали професійний інтерес широкої аудиторії відвідувачів виставки, представивши найсучасніші рішення для водопровідно - каналізаційного господарства України.

Традиційно, ряд комунальних підприємств на експозиції Форуму поділився своїми розробками у сфері вдосконалення процесів водопостачання та водовідведення міст. Особливу увагу відвідувачів привернув стенд КП «Чернігівводоканал», стратегія якого спрямована на досягнення високих стандартів якості води, впровадження енергоефективних технологій, охорону навколишнього природного середовища, співробітництво з міжнародними інституціями.

Не можна не відзначити участь у виставці і таких вітчизняних виробників, як ПрАТ «Бротеп - Еко», ТОВ «Віапласт», ТОВ «Киарм», ДП «Новатор», а також представників італійських, російських і білоруських заводів - виробників ТОВ «Велдинг», ТОВ НВП «Сибрезинотехніка».

Таким чином, виставка в черговий раз надала унікальну можливість відвідувачам налагодити відносини зі світовими лідерами галузі й ознайомитися з технологічними новинками, а експонентам продемонструвати всі переваги своїх розробок, продукції та послуг широкому колу фахівців.

Міжнародний водний форум Aqua Ukraine 2013 Київ

Міжнародний водний форум Aqua Ukraine 2013 Київ

Міжнародний водний форум Aqua Ukraine 2013 Київ

Міжнародний водний форум Aqua Ukraine 2013 Київ

Географія відвідувачів по областям України,
не враховуючи м. Київ та Київську область

Міжнародний водний форум Aqua Ukraine 2013 Київ

Високу ефективність «AQUA UKRAINE-2013» забезпечив комплекс виставкових заходів, які в один час, тематично доповнюючи один одного, пройшли під дахом Міжнародного виставкового центру. Це XI Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех» (технології, обладнання, матеріали для комунальної теплоенергетики, дорожньо - будівельна, комунальна техніка, спецтехніка, міський транспорт, відходи виробництва і споживання, благоустрій міст), X Міжнародна агропромислова виставка «АГРОФОРУМ» (сільськогосподарська техніка, зернопереробка, виробництво кормів, ветеринарія, способи захисту рослин), VI Спеціалізована виставка «Енергоефективність» (альтернативна та відновлювальна енергетика, енергоефективні та енергозберігаючі технології, обладнання, матеріали), III Спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо» (промислове і житлове будівництво, будівельні технології, матеріали, обладнання, інструмент, техніка), а також перша Спеціалізована виставка «Екологія підприємства».

Доповнивши все різноманіття представленої продукції екологічно безпечними технологіями і виробництвами, очищенням промислових викидів, поводженням із небезпечними відходами, «Екологія підприємства» стала першим етапом на шляху вирішення найважливішого завдання - впровадження новітніх науково - технічних природоохоронних досягнень на виробництві з метою забезпечення екологічної безпеки навколишнього природного середовища. Головним ідеологом і організатором виставки виступило Міністерство екології та природних ресурсів України.

Отже, об'єднавши під одним дахом комплекс спеціалізованих доповнюючих один одного виставкових проектів, Міжнародний виставковий центр надав унікальну можливість в цілому 12000 спеціалістів в один час ознайомитися із продукцією 500 учасників з 27 країн світу на площі 20000 кв.м., і в черговий раз створив професійну платформу для спілкування урядових, громадських, промислових, комерційних і наукових кіл.