Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38 (044) 201-11-61

ЗВІТ
ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
XVІ МІЖНАРОДНОГО ФОРУМУ ПАЛИВНО‑ЕНЕРГЕТИЧНИЙ
КОМПЛЕКС УКРАЇНИ: СЬОГОДЕННЯ ТА МАЙБУТНЄ

Місце проведення:
Міжнародний виставковий центр,
Україна, м. Київ, Броварський проспект, 15

Міжнародний форум «Паливно‑енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» розпочав свою історію під час проведення в Києві Виконавчої асамблеї Всесвітньої енергетичної ради у 2003 році. Захід щорічно проводиться відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України.
Організатори:
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
Міжнародний виставковий центр

На сьогодні Форум є найбільш авторитетним та масштабним заходом в Україні, який представляє сьогодення та майбутнє паливно‑енергетичного комплексу, комплексно презентує потужний потенціал ефективних технічних рішень для розбудови взаємопов'язаних галузей, створює умови для відкритого діалогу між владою та бізнесом, взаємодії між виробниками і споживачами продукції.

Цьогорічний Форум проходив з 6 по 8 листопада на території Міжнародного виставкового центру у форматі наступних заходів:
- Галузева експозиція підприємств ПЕК України
- XVІ Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості ‑ 2018»
- ІІІ Міжнародна спеціалізована виставка «НАФТОГАЗЕКСПО ‑ 2018»
- ІІІ Міжнародна спеціалізована виставка гірничодобувної промисловості «MINING INDUSTRY EXPO ‑ 2018»
- Ділова програма

Одночасно відбулась Міжнародна спеціалізована виставка «ELECTRO INSTALL‑2018».

Унікальне поєднання зазначених заходів зібрало під єдиним дахом учасників енергетичного, гірничодобувного, нафтогазового секторів, представників машинобудівних та інших галузей промисловості, урядовців, експертів, спеціалістів наукових, проектних, конструкторських, сервісних організацій.

Потужний демонстраційний майданчик площею близько 10 000 кв.м наочно презентував широкий спектр продукції для усіх ланок інфраструктурного ланцюга: видобування, генерації, передачі, розподілення та споживання енергоресурсів.
Свої технології, обладнання та пристрої представили 265 підприємств, серед яких ‑ 67 іноземних компаній із 17 країн світу. За дні роботи заходів було зареєстровано більше ніж 7000 відвідувачів з України та зарубіжжя.

6 листопада в церемонії урочистого відкриття XVІ Міжнародного форуму «Паливно‑енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» та Міжнародних виставок «Енергетика в промисловості», «ЕLECTRO INSTALL» «НАФТОГАЗЕКСПО» та «MINING INDUSTRY EXPO» взяли участь:
- Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юлія Підкоморна;
- Державний секретар Міністерства енергетики та вугільної промисловості Максим Немчинов;
- Президент Асоціації «СІГРЕ‑Україна» Олександр Светелік;
- Голова Громадської ради при Міненерговугілля Семен Поташник;
- Генеральный директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр» Анатолій Ткаченко та інші почесні гості.

Заступник Міністра Юлія Підкоморна, вітаючи учасників та гостей, підкреслила значущість заходу для всього паливно‑енергетичного комплексу: «Форум дає можливість поєднати всі здобутки та досягнення в єдину стратегію успіху нашої держави». При цьому зазначила, що Міністерство шляхом організації такого заходу виконує об'єднавчу роль найкращих практик, здобутків та сприяє розвитку галузі через діалог і взаємодію держави та підприємств ПЕК. Також Юлія Підкоморна відзначила ініціативу студентської молоді, яка виявила бажання брати участь у заходах Форуму, та побажала отримати нові знання та надихнутися для подальшого вивчення технічних наук.

Державний секретар Максим Немчинов наголосив про важливість зустрічей з метою обговорення напрямків розвитку енергетики з огляду на дефіцит комунікацій між підприємствами енергетичної сфери та повідомив про намір також взяти участь у заходах Форуму.

Галузеву експозицію «ПЕК України» представляли енергетичнікомпанії, які працюють у сегментах видобутку енергоресурсів, генерації, розподілу та збуту енергії, а саме: ДП НЕК Укренерго; ПрАТ Укргідроенерго; ПАТ Донбасенерго; ДП НАЕК Енергоатом разом з відокремленими підрозділами: Запорізька, Рівненська, Южно‑Українська та Хмельницька АЕС, Аварійно‑технічний центр, Атомремонтсервіс, Атоменергомаш; ДП Східний гірничо‑збагачувальний комбінат; ДК Ядерне паливо, Вугільна промисловість.

Виставка «Енергетика в промисловості ‑ 2018» презентувала інноваційні розробки, енергозберігаючі технології, новітні зразки енергетичного, електротехнічного, світлотехнічного обладнання та приладів, кабельно‑провідникову продукцію, автоматизовані системи управління енергоресурсами для електроенергетики та інших виробничих галузей народного господарства.
Виставка «НАФТОГАЗЕКСПО ‑ 2018» продемонструвала обладнання для розвідки, буріння, експлуатації нафтових і газових свердловин, запірно‑регулюючу арматуру та обладнання для промислових трубопровідних систем, компресорні станції, газоперекачувальні і газотурбінні агрегати, насосне, теплообмінне обладнання та багато іншої продукції.
Учасники виставки «MINING INDUSTRY EXPO ‑ 2018» представили сучасне гірничошахтне та збагачувальне обладнання, буровий інструмент, гідравлічне устаткування, конвеєрні системи, електротехнічне, насосне та компресорне обладнання, КВПіА, засоби та системи автоматизації та зв'язку гірничих підприємств.
Ділова програма охоплювала широкий спектр питань, присвячених стратегічному розвитку та ефективному функціонуванню галузей паливно‑енергетичного комплексу:

Електроенергетика
- Круглий стіл: «Водогосподарсько ‑ енергетичний комплекс та шляхи подальшого розвитку гідроенергетики в Україні»;
- Круглий стіл: «Передумови впровадження Smаrt grіd в України»;
- День атомної енергетики;
- Науково‑практична конференція «Стандартизація, оцінка відповідності та ринковий нагляд в електротехніці. Проблеми системи державних закупівель та їх вирішення. Євроінтеграційні зрушення»;
- V Всеукраїнський семінар інженерів‑енергетиків «Формування технологічного базису модернізації розподільчих електричних мереж на основ і концепції Smart Grid»;
- Дискусійна панель: «Інформаційні технології та кібербезпека в галузі ПЕК».

Нафтогазовий комплекс
- IІІ Київська конференція з сучасних методів буріння і збільшення видобутку нафти і газу «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці»;
- Круглі столи:
«Розвиток нафтогазовидобувної галузі України»;
«Надання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами на прозорій основі»;
«Нові інструменти відкриття інформації в енергетичному секторі України»
«Розвиток інновацій у сфері видобування вуглеводнів»
- Круглий стіл: «Інновації приладового обліку природного газу та метрологія».

Гірничорудна та вугільна промисловість
- Науково‑технічна конференція: «Основні напрямки реформування вугільної промисловості України»;
- Панельна дискусія: «Технологія оптимізації якості вугільної продукції шляхом змішування вугілля у процесі транспортування за допомогою стрічкових конвеєрів»;
- Екологічна сесія: «Екологічна модернізація та екологічна свідомість на прикладі Німеччини. Складнощі та перспективи переробки ЗШМ в Україні».

Безпека об'єктів ПЕК
Круглий стіл: «Реформування системи управління охороною праці з урахуванням міжнародного досвіду».