Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38 (044) 201-11-61

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
XІІІ МІЖНАРОДНОГО ФОРУМУ
ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ:
СЬОГОДЕННЯ ТА МАЙБУТНЄ

Місце проведення: Міжнародний виставковий центр,
(Україна, м. Київ, Броварський проспект, 15)

22 - 24 вересня у найбільшому виставковому комплексі України відбулась основна щорічна подія для всіх учасників енергетичного ринку - ХІІІ Міжнародний форум «Паливно - енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє».
Організатори:
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
Міжнародний виставковий центр
Під патронатом:
Кабінету Міністрів України

Форум «ПЕК України: сьогодення та майбутнє» вже понад десятиліття є головним місцем зустрічі ключових гравців вітчизняного та світового енергетичного ринку, платформою для встановлення і розвитку ділових, наукових і організаційних зв'язків між вищими посадовими особами уряду, очільниками профільних державних установ, експертами галузі, науковцями, керівниками потужних енергетичних компаній, лідерами електротехнічної промисловості, фахівцями - енергетиками виробничих підприємств. Зазначений захід сприятиме підвищенню позитивного міжнародного іміджу України, створенню сприятливих умов для діалогу з потенційними інвесторами, участі у спільних енергетичних проектах та зміцненню енергетичної безпеки держави.

Високий рівень професійної компетентності учасників цьогорічного Форуму, дозволив розглядати питання державної ваги та вносити фахові пропозиції щодо розробки Дорожніх карт реформування головних секторів енергетики. Основними напрямками роботи заходу у цьому році стали: залучення інвестицій, оптимізація енергетичного балансу країни, пошук шляхів інтенсифікації видобутку енергоресурсів в Україні, технічне забезпечення і оновлення об'єктів ПЕК та промисловості.

Формат Форуму:
- Галузева
експозиція підприємств ПЕК України.
- ХІІІ
Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості - 2015».
- Ділова програма.

У церемонії відкриття ХІІІ Міжнародного форуму «Паливно - енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» та ХІІІ Міжнародної виставки «Енергетика в промисловості - 2015» взяли участь: Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, представник Президента України Олександр Данилюк, радник Прем’єр - міністра України Костянтин Ущаповський, голова Держенергоефективності Сергій Савчук, завідувач Секретаріату Комітету з питань паливно - енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України Олег Дудкін, перший віце - президент УСПП Сергій Прохоров, Генеральний директор МВЦ Анатолій Ткаченко.

У своїй вступній промові Володимир Демчишин привітав учасників Форуму, зазначивши, що енергетика є ключовою рушійною силою, здатною забезпечити сталий розвиток національної економіки. Міністр також зазначив, що виставка «Енергетика в промисловості - 2015» демонструє досягнення в сфері виробництва енергетичного обладнання та інноваційних технологій, має велику практичну користь для всіх учасників енергетичного ринку і стимулює процеси модернізації та технологічного переозброєння підприємств.

Олександр Данилюк оголосив привітання Президента України Петра Порошенка, в якому глава держави зазначив, що Форум - це прекрасна можливість для демонстрації досягнень, обговорення нових ідей, зустрічі з потенційними партнерами. Робота Форуму сприятиме залученню інвестицій в економіку та інтеграції України до європейського енергетичного співтовариства.

У зверненні Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, яке зачитав Костянтин Ущаповський, було зазначено: «Зараз час вирішення важливих питань, пов'язаних із здійсненням заходів щодо економії енергоресурсів та диверсифікації джерел їх постачання, модернізації енергетичної інфраструктури, підвищення енергоефективності і залучення нових інвестицій у галузь. Об'єднавши зусилля, ми здатні подолати всі негаразди і побудувати сильну, успішну державу».

Олег Дудкін передав вітання Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, в якому зазначено, що сьогодні завданням надзвичайної важливості є зміцнення енергетичної безпеки держави, створення правової основи для подальшої ефективної роботи, а також адаптація законодавства України до законодавства ЄС з метою сталого розвитку енергетичної галузі.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у виступі відзначив зростання інтересу інвесторів до української енергетики, а також звернув увагу на досягнення в питаннях заміщення споживання природного газу.

З нагоди відкриття Форуму та виставки почесні гості урочисто перерізали символічну стрічку й ознайомилися з експозицією, яка зосередила на одному майданчику виробничий, науковий та інвестиційний потенціал вітчизняних і зарубіжних підприємств паливно - енергетичного комплексу, енергетичного машинобудування, електротехнічної промисловості, приладобудування, промислової електроніки, технологій для нафтогазового та гірничодобувного виробництва. За результатами огляду Володимир Демчишин відзначив: «Я остаточно переконався у правильності тези, яку сказав у вітальній промові: справді, енергетика є рушієм розвитку економіки України. Ми повинні працювати над тим, щоб міжнародна спільнота сприймала нас не тільки як отримувачів технологій, а як рівноправних учасників ринку. У нас є достатньо технологій, щоб зберегти експортний потенціал України».

Участь у виставці взяли 111 підприємств, серед яких 12 іноземних компаній з 7 країн світу (Бельгія, Італія, Китай, Німеччина, Словаччина, Франція, Чехія).

ГАЛУЗЕВА ЕКСПОЗИЦІЯ «ПЕК УКРАЇНИ» представила здобутки національних компаній паливно - енергетичного комплексу, стратегічні перспективи розвитку окремих секторів галузі та плани з модернізації та реконструкції об'єктів ПЕК, за напрямками: електроенергетика, атомна енергетика, гідроенергетика, теплова енергетика, нафтова промисловість та вугільно - промисловий комплекс.

У виставці приймали участь енергетичні компанії, які працюють у сегментах видобутку енергоресурсів, генерації і постачання енергії: ДП НЕК «Укренерго» з відокремленими підрозділами: Головний інформаційно - обчислювальний центр та Вінницяелектротехнологія, ПАТ «Укргідроенерго», ДП НАЕК «Енергоатом» з відокремленими підрозділами: Рівненська АЕС, Хмельницька АЕС, Южно - Українська АЕС, Запорізька АЕС, Атоменергомаш, Автоматика та машинобудування, Аварійно - технічний центр, ДК «Ядерне паливо», ДП «Східний гірничо - збагачувальний комбінат», ДП «Вугілля України», ПАТ «Хмельницькобленерго», ПАТ «Донбасенерго», ПАТ «Укрнафта», та інші.

У цьому році в умовах постійно зростаючих цін на основні види енергоресурсів та значної зовнішньої економічної залежності від постачальників енергоносіїв, Форум та виставка набули особливої ваги та актуальності для багатьох підприємств нашої країни. Заходи об’єднали зусилля влади і бізнесу, науки і промисловості для подолання кризових явищ в енергетиці, визначення шляхів збільшення видобутку і виробництва власних енергоносіїв, диверсифікації зовнішніх і внутрішніх джерел енергопостачання, впровадження високоефективних технологій та обладнання для виробництва, транспортування, розподілу і споживання енергоресурсів.

ХІІІ МІЖНАРОДНА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВИСТАВКА «ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ - 2015» презентувала високоефективні технології та обладнання для виробництва, транспортування, розподілу і споживання енергоресурсів: вітчизняні та іноземні зразки продукції енергетичного машинобудування, електротехнічної промисловості, приладобудування, промислової електроніки, ІТ-технологій. Серед учасників виставки - розробники новітніх технологій для гірничовидобувної та нафтогазової промисловості (відповідно 12% та 14% від загальної кількості учасників).

Участь у виставці іноземних компаній свідчить про їх зацікавленість розвивати співпрацю в енергетичній сфері та прагнення долучитись до процесів технологічного оновлення енергетичного господарства країни.

Підтвердженням послідовної та незмінної політики партнерства Німеччини щодо України, її підтримки у проведенні важливих реформ в енергетичному секторі нашої держави стало рішення Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини включити до Програми участі у закордонних виставках 2015 року виставковий проект «Енергетика в промисловості» та організувати презентаційний стенд своєї країни.

Цікавими для відвідувачів виставки і важливими з точки зору трансферу сучасних технологій виявились стенди компаній Technetics Group (Франція - США) - розробника і виробника найсучасніших ущільнюючих систем для атомної енергетики, та асоціації V4 SIE - групи компаній виробників і постачальників енергетичного обладнання країн Вишеградської групи. Приємно відзначити особливу увагу до презентованих технологій Міністра енергетики України Володимира Демчишина, а також підписання Меморандуму про співробітництво між НАЕК «Енергоатом» в особі Президента компанії Юрія Недашковського і асоціацією V4 SIE в особі її координатора Петера Клокнера. Останнє можна віднести до знакових подій, які визначають європейський напрямок розвитку енергетичної галузі України.

Ґрунтовно працює в сфері залучення інвестицій, консалтингу і супроводу проектів в енергетиці новий учасник виставки - ТОВ «Укртеплоенерго» (м. Київ), на стенді якого велась активна робота, в т.ч. з іноземними відвідувачами.
Свої розробки і досягнення в галузі електротехнічної промисловості, які важливі і актуальні для модернізації енергетичної системи України та її адаптації до європейських стандартів, представили лідери вітчизняного ринку: ПАТ «Запоріжтрансформатор» (м. Запоріжжя), ТОВ «НТК Енпаселектро» (м. Київ), ТОВ «Підприємство «Тавріда Електрик Україна» (м. Київ), ТОВ «Харківський електротехнічний завод «Енергоміра» (м. Харків), ПРАТ «Енсто Україна» (м. Київ), ТОВ «Сікам Україна» (м. Київ), інші учасники виставки.

Сектор енергетичного машинобудування було представлено потужними вітчизняними виробниками з різних регіонів України: ПАТ «Мотор Січ» (м. Запоріжжя), ТОВ «Котлотурбопром» (м. Харків), АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» (м. Суми), ПРАТ «ТММ - Енергобуд» (м. Київ), ПАТ «Новокаховський завод «Укргідромех» (м. Нова Каховка), ТДВ «Первомайськдизельмаш» (м. Первомайськ, Миколаївська обл.), ТОВ «Придніпровський експериментально - механічний завод» (м. Дніпропетровськ), ПАТ «Промарматура» (м. Дніпропетровськ). Українське представництво всесвітньо відомої компанії Siemens, ДП «Сіменс Україна» (м. Київ), цього року зробило акцент на малих парових турбінах для будівництва електростанцій на біопаливі - сектора енергетики, який має суттєвий потенціал розвитку в Україні.

Напрямок автоматизації і управління в енергетиці традиційно очолили інноваційні українські підприємства ПАТ «НВП «Радій» (м. Кіровоград) і ПАТ «СНВО «Імпульс» (м. Сєвєродонецьк), розробки яких для атомної енергетики відомі і застосовуються в багатьох країнах світу. Крім того, технології і обладнання для автоматизації і управління було презентовано на стендах ТОВ «Програмно - технічні системи» (м. Харків), ТОВ «НВП ЕОС» (м. Харків), ТОВ «Комп'ю - трейд» (ПРОКСИС™, м. Київ).

Високий рівень зацікавленості відвідувачів виставки - енергетиків різних галузей промисловості, викликали енергозберігаючі розробки ТОВ «НВЦ «Теплоантикорзахист» (м. Сєвєродонецьк), ТОВ «Укртеплокерамік» (м. Харків), ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат» (м. Часів Яр), а також теплоенергетичне обладнання, що працює на альтернативних видах палива, від учасників виставки: ТОВ «Стропува - Україна» (м. Київ), ТОВ «Агроторгпостач» (ТМ LOGITERM) (м. Київ), ТОВ «Котлозавод «Крігер» (м. Житомир). Останній презентував інноваційні когенераційні енергетичні установки, що працюють по принципу ORC (органічний цикл Ренкіна), які є поширеними в Німеччині, Австрії, Італії, але новими для України.

Надзвичайно важливі розділи технологій і обладнання для нафтогазової і гірничодобувної промисловості було презентовано на стендах вітчизняних виробників ПАТ «Елміз» (м. Київ), ТОВ «НВО «Червоний металіст» (м. Конотоп), ТОВ «НВО «Світло шахтаря» (м. Харків), ТОВ «НВП «Оріон» (м. Харків), ТОВ «Хардокс» (м. Київ), ТОВ «ТРІЗ» (м. Суми) та інших, іноземних учасників Anshan Anza Electronic Power Ltd. (Китай), Armatury Group a.s. і P.K. Invest s.r.o. (Чехія) в составі асоціації V4 SIE, національних компаній ДП «Вугілля України», ДП «НТЦ «Вуглеінновація» (м. Київ), галузевих проектних, науково - дослідних і освітніх закладів: Інститут вугільних енерготехнологій НАН України (м. Київ), Інститут газу НАН України (м. Київ), ДП «Науканафтогаз», НАК «Нафтогаз України» (м. Київ), Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ).
За три дні виставку відвідали біля 3500 фахівців.

ДІЛОВА ПРОГРАМА охоплювала широкий спектр галузевих завдань енергетичної галузі. Конференції, семінари, круглі столи зосередили увагу фахівців на реформуванні структури паливно - енергетичного комплексу України, підвищенні рівня енергетичної безпеки, залученні інвестицій, забезпеченні ефективного функціонування енергосистеми, модернізації та технічному переозброєнні галузі.

В заходах приймали участь керівництво Міненерговугілля, відомі фахівці - енергетики, науковці, державні та громадські діячі, іноземні експерти, керівники національних та приватних енергетичних компаній, лідери підприємств - виробників енергетичного та електротехнічного обладнання, представники міжнародних інвестиційних і фінансових структур.

Зокрема, 22 вересня за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості України В. Демчишина, Посла США в Україні Дж. Пайєтта, Голови представництва ЄС в Україні Я. Томбінські, дипломата О. Чалого, екс - міністра енергетики Литви А. Секмокаса, директора з розвитку НАК «Нафтогаз України» Ю. Вітренка, народного депутата України Н. Кацер - Бучковської та інших поважних експертів були проведені: Панельна дискусія «Енергетична дипломатія: український контекст», Круглий стіл «Україна та Європейський Енергетичний Союз. Можливі конфігурації взаємовідносин», та Перша міжнародна інвестиційна конференція «Енергетичний сектор в Україні: досягаючи цілей 2020 року». Також у перший день роботи виставки була проведена VIII Міжнародна конференція гідроенергетиків, під час відкриття якої Володимир Демчишин висловив думку, що гідроенергетику України чекає нова фаза розвитку, а Заступник Міністра О. Светелік зазначив, що енергетичне машинобудування активно використовується саме в гідроенергетиці та наголосив: «Піднімемо машинобудування – піднімемо економіку». Крім того, питання функціонування вугільної галузі, впровадження системних заходів зі збільшення обсягів видобутку вугілля, а також перехід вугільної галузі на бездотаційний і самоокупний режим роботи висвітлювала наукова конференція «Основні напрями реформування вугільної промисловості України».

22-23 вересня відбувся ІІ Всеукраїнський семінар інженерів - енергетиків, який надав можливість фахівцям ознайомитися з прогресивним досвідом ефективного управління енергетичним господарством, енергозберігаючими технологіями, методами і засобами зниження енергетичних витрат на виробництві та іншими інноваційними рішеннями. Семінар проходив у складі 4-х тематичних секцій.

23 вересня під час круглого столу «Реформування ринку електричної енергії України» під головуванням заступника Міністра Олександра Светеліка була представлена остаточна версія проекту Закону України «Про ринок електроенергії». Традиційно Міністерством, спільно з ДП НАЕК «Енергоатом», було проведено «День атомної енергетики» у форматі трьох панельних дискусій: «Ядерна енергетика і зміни клімату», «Ринок електроенергії: європейський досвід та перспективи атомної генерації», «Пріоритети атомної енергетики: тактика і стратегія», а також інвестиційної бізнес - гри «Нові атомні блоки. Хто перший?», організатором якої виступило Українське ядерне товариство. У заході взяли участь начальник Управління з питань ядерної енергетики та атомної промисловості Міненерговугілля Сергій Єрмак, президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, голова Держатомрегулювання Сергій Божко. Серед учасників було багато представників комерційних компаній, асоціацій, міжнародних організацій, державних органів влади. Із доповідями виступили голова Ради керуючих Всесвітньої асоціації операторів АЕС Жак Регальдо, генеральний директор Європейського атомного форуму Жан - Поль Понселе, представник Westinghouse Electric Єва Густавссон та інші.

24 вересня була проведена конференція «Реформи у нафтогазовій галузі» у складі двох секцій: «Реформування ринку природного газу» та «Енергетична безпека і стратегія розвитку нафтогазової галузі України», а також відбулися XIII Науково - практична конференція «Охорона праці та промислової безпеки у вугільній промисловості» та Круглий стіл «Аварійна готовність та кризове реагування на підприємствах ПЕК. Проблеми та рішення».

УЧАСНИКИ ВИСТАВКИ

КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ

111

Україна

99

Іноземні компанії з 7 країн: Бельгія, Італія, Китай, Німеччина, Словаччина, Чехія, Франція

12

 

ГАЛУЗЕВА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

%

Електроенергетика, електротехніка

25%

Енергетичне машинобудування

17%

Нафтогазова промисловість

14%

Гірничодобувна, вугільна промисловість

12%

Енергетична арматура

5%

Автоматизація і управління

7%

Допоміжне устаткування, матеріали, послуги

6%

Контрольно-вимірювальні прибори, автоматика

3%

Проектування, інжиніринг, монтаж

4%

Енергоаудит, консалтинг, наука

4%

Інше

3%

Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє 2015» Київ

ОЦІНКА ВИСТАВКИ

%

Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє 2015» Київ

ВІДВІДУВАЧІ ВИСТАВКИ

КІЛЬКІСТЬ ВІДВІДУВАЧІВ

3510

Україна, в т.ч.:

98%

Київ та Київська область

75%

інші регіони України

25%

Іноземні з 15 країн: Австрія, Білорусь, Болгарія, Естонія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Турція, Фінляндія, Чехія, Швеція

2%

 

ПОСАДОВИЙ СКЛАД

%

Керівник організації / заступник

24%

Головний інженер / технічний директор

11%

Головний енергетик

18%

Керівник підрозділу

21%

Технічний спеціаліст

16%

Технічний персонал

5%

Інше

5%

 

ГАЛУЗЕВА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

%

ГАЛУЗЕВА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

%

Електроенергетика

32%

Будівництво

4%

Теплоенергетика

19%

Житлово-комунальне господарство

3%

Нафтогазова промисловість

9%

Металургія

2%

Гірничодобувна, вугільна промисловість

5%

Хімічна та нафтохімічна промисловість

2%

Машинобудування, приладобудування

11%

Енергетичне машинобудування

2%

Електротехнічна промисловість

7%

Залізничний, міський електротранспорт

1%

Деревообробна промисловість

7%

Сільське господарство

2%

Харчова, легка промисловість

5%

Інше

3%

Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє 2015» Київ