Виставки Києва. Організація та проведення міжнародних виставок Київ Україна МВЦ.

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

Звіт за результатами проведення
VIІ Міжнародної спеціалізованої виставки
Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2014

З 4 по 7 листопада в Києві, в Міжнародному виставковому центрі (Броварський пр-т, 15) відбулися ключові події, присвячені питанням заощадження традиційних паливно - енергетичних ресурсів та збільшенню обсягів використання відновлюваних джерел енергії - VІ Міжнародний інвестиційний бізнес - форум з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики і VIІ Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2014».

Організатор заходів:
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України
Співорганізатор:
ТОВ «Міжнародний виставковий центр»
Галузевий партнер:
Українська вітроенергетична асоціація

1 жовтня 2014 року розпорядженням Кабінету Міністрів України було прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року. Адже використання відновлюваних джерел енергії є одним із найбільш важливих напрямів енергетичної політики України. Завдяки послідовній та виваженій політиці держави в цьому напрямку, сьогодні відновлювана енергетика стрімко та динамічно розвивається.

Склад офіційних осіб, які прийняли участь в церемонії відкриття, свідчить про важливість питання енергозаощадження та розвитку відновлюваної енергетики в усіх сферах економіки країни.

4 листопада в церемонії відкриття взяли участь:
- Володимир Кістіон - Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України
- Андрій Мохник - Міністр екології та природних ресурсів України
- Ігор Швайка – Міністр аграрної політики та продовольства України
- Сергій Савчук - Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження
- Вальтер Треттон – Керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Енергетика, транспорт, навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні
- Анатолій Ткаченко - Генеральний директор Міжнародного виставкового центру
- інші почесні гості.

Традиційно, після привітальних слів, гості ознайомилися з інноваційними розробками вітчизняних та закордонних виробників, науковців, винахідників для застосування в різних сферах народного господарства, представлених на експозиціях виставок, що відбулися одночасно з виставкою «Енергоефективність. Відновлювана енергетика» під дахом Міжнародного виставкового центру: XII Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE», XII Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех», V Спеціалізована виставка «ДорТехЕкспо», IV Спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо», ІІ Спеціалізована виставка «Екологія підприємства», XI Міжнародна агропромислова виставка «АГРОФОРУМ». Таке об’єднання професійних виставкових заходів, що доповнюють один одного, створило унікальну демонстраційну платформу, де на площі близько 12000 м2 свої досягнення презентували 305 компаній, представивши продукцію кращих світових виробників з 19 країн (Австрії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Данії, Ірану, Іспанії, Італії, Казахстану, Китаю, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, США, Туреччини, України, Франції, Чехії).

Зокрема, на стендах 69 підприємств-учасників виставки «Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2014» можна було переконатися в широких потенційних здібностях нашої країни, ознайомившись з кращими зразками енергозберігаючого обладнання, матеріалів для промисловості та побуту, технологіями використання альтернативних видів палива та відновлюваних джерел енергії тощо.

Цього року склад учасників поповнився компаніями,
які вперше на виставці презентували свою продукцію та послуги:

«ISE Україна» (імпортер сонячних колекторів, твердопаливних котлів (Італія); виробник твердопаливних універсальних котлів), «ЗАТ ЕРГО» (виробник твердопаливних котлів, печей, масляних та сухих трансформаторів), «Компанія ION» (розробка та виробництво електродних (іонних) котлів), «Теплоенергія Україна» (розробка та виробництво ефективного енергозберігаючого покриття - оригінальної системи теплоізоляції), «Якір» (постачання та нанесення утеплювача ТМ Icynene® (Канада), «Арсенал - А» (виробництво індукційних освітлювальних приладів ТМ SVETЛИЧНЫЙ), «Про - Енерджі» (реалізація проектів в галузі обробки біомаси, біогазу, очистки стічних вод та установки індивідуальних теплових пунктів), «Хенкель Баутехнік Україна» (провідна компанія з виробництва будівельних сумішей Ceresit, Thomsit, клеїв Metylan).

На експозиції широко було представлено напрямок
альтернативних видів палива та обладнання для його виробництва:

з досягненнями в цій галузі виступили наступні підприємства - «Альтгаз» (виробник біопаливних брикетів), «Він - Пелета» (виробник біопалива), «Старовижівське паливо - торф» (виробництво паливних деревних гранул (пелет) та їх реалізація), «Екогран» (виробництво деревних паливних пелет з хвойних порід дерев), «Денасмаш, Полтавський механічний завод» (виробництво обладнання для гранулювання і пресування паливних брикетів), «Міжнародна біопаливна компанія» (постачання твердого біопалива, обладнання для теплогенерації), «Ураган» (офіційний дилер компанії Pellas X Sp.z.o.o. Sp.k. (Польща) - виробника пальників на біомасі) та інші.

З проектами, розробками та продукцією ринку
відновлюваної енергетики знайомили провідні підприємства:

«Аліста» (дистриб'ютор фотоелектричних модулів, інверторів, контролерів виробництва Китаю, Тайваню, Швейцарії), «Еліос Стратегія» (європейський лідер в галузі дистриб'юції фотоелектричного устаткування: сонячні панелі, інвертори, електрогенераторні системи), «Баніса Енерджі Юкрейн» (виробництво котельного обладнання та палива (пелет), інженерні розробки в галузі виробництва тепло- та електроенергії (когенераційні установки), «Стар Енержі» (перший національний виробник сонячних систем ТМ Стар Енержі для горячого водопостачання та підтримки опалення), «Хеліка» (поставки сонячних батарей, теплових насосів SolarWorld (Німеччина), «Апогей» (проектування, виробництво, монтаж геліосистем, насосного обладнання).

Автономні джерела енергії (твердопаливні котли)

представили українські та закордонні виробники: «Волинь - Кальвіс», «Металіст», Polytechnik Luft - Und Feuerungstechnik GmbH (Австрія) та ін.

Широкий спектр сучасних зразків енергоефективного
обладнання та технологій, інноваційних технічних рішень для застосування в різних галузях

був продемонстрований відомими компаніями: «Струменево - Нишова Технологія» (розробка, виготовлення та впровадження енергоефективних пальників типу СНТ), «ПБМ Газ» (виробництво світлодіодних світильників LedLamp), «Радій» (виробник приладів для енергозберігаючого освітлення), «Мегаватт» (представник японської корпорації «Rinnai» - найбільшого в світі виробника газового обладнання) та ін.

Перелік учасників

Ділова програма Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму та виставки охоплювала такі нагальні питання, як подолання енергодефіциту, перспективи подальшого розвитку вітроенергетичного сектору, застосування європейського досвіду в підвищенні енергоефективності у промисловості тощо. Серед організаторів заходів: Держенергоефективності, Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО), Шведська торгова та інвестиційна рада, Німецький Аерокосмічний Центр, Українська вітроенергетична асоціація.

Партнерство з міжнародними організаціями, запровадження спільних проектів розбудови, технічна та консультаційна підтримка з їх боку у вирішенні актуальних питань енергоефективності – стійкі кроки України до власної спроможності бути енергетично незалежною державою.

Програма заходів

Професійне представництво учасників VII Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2014», цільова аудиторія відвідувачів, свідчить про те, що мета виставки, яка полягає в стимулюванні розвитку відновлюваної енергетики, використанні енергозберігаючого обладнання та популяризації альтернативних видів палива, була досягнута.

Географія відвідувачів по країнам, %

Україна

92

СНД (Білорусь, Казахстан, Росія)

4

Зарубіжжя (Іспанія, Італія, Литва, Німеччина, Норвегія, ОАЕ, Польща, США, Танзанія, Франція, Швеція)

6

Міжнародна спеціалізована виставка «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА - 2014» Київ МВЦ

Географія відвідувачів по регіонам України, %

Київ і Київська область

70,4

Центральний / Північний регіон: Вінницька, Житомирська, Черкаська, Чернігівська, Сумська і Полтавська області

11

Центральний / Південний регіон: Кіровоградська, Одеська, Миколаївська, Херсонська області

7,9

Західний регіон: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області

7,2

Східний регіон: Харківська, Луганська, Дніпропетровська, Донецька і Запорізька області

3,5

Міжнародна спеціалізована виставка «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА - 2014» Київ МВЦ

Сфера діяльності компаній відвідувачів, %

Виробник

38

Імпортер, дистриб'ютор, дилер

29

Сервісне обслуговування

27

Інше

6

Міжнародна спеціалізована виставка «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА - 2014» Київ МВЦ

Посадовий склад відвідувачів, %

Керівник організації

34

Керівник підрозділу

24

Спеціаліст

21,9

Технічний персонал

9,6

Науковий співробітник

7,5

Інше

3

Міжнародна спеціалізована виставка «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА - 2014» Київ МВЦ

Галузева приналежність компаній відвідувачів, %

Енергетика та теплопостачання

27,2

Водна галузь

3

Нафтогазова промисловість

6

Транспорт

3,7

Машинобудівна промисловість

6,9

Деревообробка

6,2

Гірничодобувна промисловість

11,8

Органи державної влади

5

Будівництво та проектування

12,7

Наукові та учбові заклади

3

Агропромисловий комплекс

5,3

Громадські організації

2,4

Металургія

4,8

Інше

2

Міжнародна спеціалізована виставка «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА - 2014» Київ МВЦ

Тематика, якою цікавилися відвідувачі, %

Альтернативні види палива

22

Сонячні батареї, колектори

16

Енергозберігаюче освітлення

14

Котельне обладнання

10

Вітрогенератори

19

Теплообмінне обладнання

14

Інше

5

Міжнародна спеціалізована виставка «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА - 2014» Київ МВЦ